توجه : تمامی مطالب این سایت توسط ربات از طریق نتایج گوگل جمع آوری شده و تمامی مطالب عکس ها و لینک های دانلود برای سایت های دیگر است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  https prkar mcls gov ir وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  715بازدید

  https prkar mcls gov ir وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  ورود به سامانه جامع روابط کار prkar.mcls.gov.ir, درخواست بیمه بیکاری

  راهنمای ثبت درخواست بیمه بیکاری در سامانه روابط کار - تیتربرتر

  راهنمای ثبت درخواست بیمه بیکاری در سامانه روابط کار - تیتربرتر

  به گزارش تیتربترر؛ سامانه جامع روابط کار از سال گذشته فعالیت خود را در سراسر کشور آغاز کرد و تقریبا تمام خدمات حوزه روابط کار به صورت الکترونیکی و غیرحضوری انجام می‌شود.

  کارگران و کارفرمایان برای استفاده از خدمات این سامانه ابتدا باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام کنند و سپس می‌توانند وارد سامانه جامع روابط کار به نشانیhttp://prkar.mcls.gov.ir/Login از شوند.

  جزییات ثبت نام بیمه بیکاری در سامانه روابط کار

  در ادامه تکمیل سامانه جامع روابط کار زیرسامانه جدید بیمه بیکاری در پنج استان فارس، سمنان، قزوین، اردبیل و هرمزگان به شکل آزمایشی آغاز به کار کرد.

  برابر اعلام اداره کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، زیرسامانه جدید بیمه بیکاری در پنج استان فزوین، اردبیل، فارس، سمنان و هرمزگان به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است و متقاضیان بیمه بیکاری در این استان‌ها پس از مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت می‌توانند نسبت به دریافت نام کاربری و رمز عبور خود اقدام کنند.

  متقاضیان بیمه بیکاری باید ابتدا به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و نام کاربری و رمزعبور (گذرواژه) خود را دریافت کرده و سپس به سامانه prkar.mcls.gov.ir وارد شده و مدارک خود را بارگذاری کنند.

  همچنین کسانی که پیش از این در سامانه بیمه بیکاری درخواست خود را به ثبت رسانده‌اند و بیکاری آن‌ها کماکان ادامه دارد زمان ورود به سامانه جدید برای آن‌ها از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد و سامانه جدید بیمه بیکاری پس از آنکه مراحل آزمایشی خود را در استان‌های مذکور گذراند در سراسر کشور به اجرا در خواهد آمد.

  آشنایی با زیرسامانه جدید بیمه بیکاری

  زیرسامانه جدید بیمه بیکاری یکی از زیرمجوعه‌های سامانه جامع روابط کار به شمار می‌رود. سامانه جامع روابط کار یک طرح ملی است که بیش از ۴۸ زیرسامانه دارد و متولی اجرای آن معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

  برابر اعلام معاونت روابط کار وزارت کار در حال حاضر ۴۹ زیرسامانه بر اساس نیاز‌ها و اولویت‌های ادارات کل حوزه روابط کار در دست طراحی و تولید است که تا ۲۲ بهمن سال قبل ۲۲ زیرسامانه در سراسر کشور اجرایی شده و برخی از زیرسامانه‌ها نیز در مرحله اخذ مجوز از دستگاه‌های نظارتی قرار دارند.

  شفاف‌سازی، دسترسی سریع و آسان به خدمات، ضرورت حرکت به سمت تحقق دولت الکترونیک و ثبت دادخواست بدون مراجعه حضوری افراد از جمله مزیت‌های این سامانه به شمار می‌رود.

  دریافت خدمات از این سامانه نیازمند احراز هویت است و کارگران و کارفرمایان با یکبار مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت در سراسر کشور احراز هویت می‌شوند و دیگر برای ارائه درخواست نیازی به طی بروکراسی‌های اداری نیست.

  سامانه جامع روابط کار از جمله طرح‌های بزرگ وزارت کار است که با هدف شفاف‌سازی و ساماندهی اطلاعات درحوزه روابط کار راه اندازی شده و زیرسامانه جامع ثبت دادخواست‌ها، بیمه بیکاری و حمایت از مشاغل، آموزش ایمنی نیرو‌های کار، ثبت و تایید و پیگیری قرارداد‌های کار، شناسایی واحد‌های مشکل‌دار، شورا‌های سازش، طبقه‌بندی مشاغل و بیمه کارگران ساختمانی از جمله آن‌ها به شمار می‌رود. کارگران و کارفرمایان با مراجعه به این سامانه، خدمات مورد نیاز خود را به شکل غیر حضوری و در کمترین زمان ممکن دریافت خواهند کرد.

  خدمات اینترنتی سامانه جامع روابط کار شامل موارد زیر است:

  اجزای سامانه جامع روابط کار شامل موارد زیر می باشد:

  دسترسی به اجزای فوق با توجه به نیاز برای کاربران و مراجعین و ارباب رجوع و کارکنان دولت در سطوح مختلف تعریف شده است.

  نحوه ثبت نام سامانه جامع روابط کار

  کارگران و کارفرمایان برای استفاده از خدمات این سامانه ابتدا باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و برای دریافت نام کاربری و رمز عبور اقدام کنند و سپس می‌توانند وارد سامانه جامع روابط کار به نشانیhttp://prkar.mcls.gov.ir/Login از شوند.

  در مرحله اول مراجعه به دفاتر منتخب پیش خوان برای ثبت نام سامانه جامع روابط کار به عنوان مرجع تایید هویت و ثبت نام الزامی است.

  مراحل ثبت نام سامانه جامع روابط کار

  - کارگران و اشخاص مستقل: کارت ملی – کارت پایان خدمت

  - اتباع بیگانه : کد فراگیر اتباع

  - کارفرمایان (حقیقی) : کار ملی – کارت پایان خدمت – گواهی و جواز کسب (پروانه و … )

  - کارفرمایان (حقوقی) : کارت ملی – آخرین روزنامه رسمی

  کارگران، کارفرمایان و سایر اشخاص ذینفع با همراه داشتن مدارک فوق به دفاتر پیش خوان منتخب مراجعه نموده در سامانه جامع روابط کار ثبت نام می نمایند.

  پس از ثبت نام نام کاربری توسط دفتر پیشخوان و رمز عبور از طریق پیامک در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

  برای کارگران مبلغ 5 هزار تومان

  برای کارفرمایان 6 هزار تومان

  متقاضیان وارد سایت اینترنتی سامانه جامع روابط کار شده و با نام کاربری و رمز عبور وارد حساب کاربری خود می شوند.

  گردآورنده: الهام خلیلی خو

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دانلود کنید
  رمضان شهدادنژاد 4 روز قبل
  0

  باسلام لطفاً پیگیر کسانی که منتظر بیمه بیکاری هستند وکسی صدای آنها را نمی‌شنود باشید لطفاً خبری دراین خصوص که کی پول بیمه روواریز میکنند باشید خواهش میکنم

  ناشناس 4 روز قبل
  0

  باسلام من ازتاریخ 2/1بیکاروثبت سامانه شدم ولی باتوجه به اینکه درتاریخ5/1شماره حساب دادیم هنوزحق بیمه واریزنشده محمدحسین

  نوری.بارخدا 7 روز قبل
  0

  من26سالسختی.کارم دارم ورحال حاضربیکارم فرم بیمه کاری دراداره کارثبت کردم وهیچ ج ندارم وگذارش سختی کارم درادا ره کار مگهند تاپول ندی گذارش نمدیم بیمه ببینم بازنشست مشم یابایدازبیمه بیکاری استفاده کنم

  ناشناس 14 روز قبل
  0

  با سلام من در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام وکد رهگیری گرفتم وشماره حساب هم اعلام کردم از اول سال بیکارم وهنوز دریافتی نداشتم با بدبختی ونداری چکنم خواهشا فکری بکنید ممنون فروزان ابطحی

  اعظم محمدی محسن آباد 1 ماه قبل
  0

  ایا مدارکم برای بیمه بیکاری تکمیله؟

  اعظم محمدی محسن آباد 1 ماه قبل
  0

  مدارک ارسال شده ایا کامله برای بیمه بیکاری

  مهدی 2 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید