در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
  تبلیغات دانشگاه آزاد

  کارشناس داوری استقلال پرسپولیس

  1 بازدید

  کارشناس داوری استقلال پرسپولیس را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  نظر 3 کارشناس داوری درباره اتفاقات دربی 94/ پنالتی بود و بازیکن استقلال باید اخراج می‌شد؟- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim

  نظر 3 کارشناس داوری درباره اتفاقات دربی 94/ پنالتی بود و بازیکن استقلال باید اخراج می‌شد؟- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم - Tasnim

  به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های استقلال و پرسپولیس عصر امروز (دوشنبه) در دیدار معوقه هفته هشتم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم رفتند که این مسابقه به تساوی 2 - 2 انجامید.

  جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

  اتفاقاتی در این دیدار رخ داد که برای بررسی این صحنه‌ها سراغ سه کارشناس داوری فوتبال کشورمان یعنی ابراهیم میرزابیگی، حیدر سلیمانی و حسین عسگری رفتیم. نظرات این کارشناسان به شرح زیر است:

  حیدر سلیمانی:

  * در نیمه اول و در صحنه‌ای در محوطه جریمه پرسپولیس، ابتدا توپ به پای مدافع پرسپولیس برخورد کرد و بلافاصله به دست این بازیکن خورد. طبق قانون جدید این هند نیست و اگر توپ مستقیم به دست می‌خورد آن وقت داور می‌توانست تصمیم بگیرد که پنالتی است یا خیر. بنابراین بهترین تصمیم را کرمانشاهی در این صحنه گرفت و اعلام پنالتی نکرد.

  * در دقیقه 28 سید جلال حسینی روی مطهری خطا کرد و داور می‌توانست کارت زرد به او نشان دهد. کرمانشاهی سعی کرد بازی را مدیریت کند، ولی طبق قانون باید به حسینی کارت زرد نشان داده می‌شد.

  *  قضاوت داور بسیار مدیرانه و هوشمندانه بود و باید تبریک به او گفت. در نیمه دوم فقط یک صحنه حساس بود که در دقیقه 55 رخ داد و عارف غلامی به درستی از داور کارت زرد گرفت. در این صحنه نیمکت پرسپولیس اعتقاد داشتند باید به مدافع استقلال کارت قرمز داده شود، اما به دلیل اینکه فاصله تا دروازه زیاد بود و موقعیت آشکار گل نبود، کارت زرد کافی بود.

  * در صحنه گل استقلال که مردود اعلام شد، آفساید دیاباته خیلی آشکار بود و کمک داور به درستی پرچم زد.

  ابراهیم میرزابیگی:

  *رضا کرمانشاهی در نیمه اول بازی را به خوبی قضاوت کرد. او به صحنه‌ها نزدیک بود با فشار بازی عصبی نشد و خطاهای نیمه اول را به درست تشخیص داد و مشکل خاصی نبود. کمک داوران هم در نیمه اول دیده نشدند، چون آفساید یا صحنه خاصی نداشتیم که بخواهند پرچم بزنند. در نیمه دوم، بازی کمی افت و خیز داشت و داوری هم همین طور بود، اما هیچ کدام از چهار گل مشکلی نداشت کاملاً در شرایط سالم به ثمر رسید.

  *برخورد توپ به دست بازیکن پرسپولیس در محوطه جریمه پنالتی نبود. دست بازیکن پرسپولیس در حالت عادی بود و ضربه توپ باعث شد دست او باز شود. بازیکن از دست خود برای کنترل توپ استفاده نکرد و محیطی را هم اشغال نکرده بود. در قوانین جدید داوری، اگر توپ در محوطه جریمه به هر طریقی به دست مهاجم برخورد کند، خطای هند است، اما برخورد با دست مدافع فقط زمانی هند می‌شود که عمدی در کار باشد یا دست فضایی را اشغال کرده باشد.

  * در صحنه خطایی که سیدجلال حسینی انجام داد و نیمکت استقلال معتقد بود او باید کارت زرد بگیرد، تصمیم داور درست بود. چون یک برخورد معمولی در میانه زمین بود و کارت زردی نداشت، اما خب اعتراض نیمکت‌ها طبیعی است.

  * خطایی که احمد موسوی روی بازیکن پرسپولیس انجام داد، مقابل یک حمله جدی را گرفت و به همین دلیل کارت زرد کاملاً به درستی به او داده شد.

  *در دقیقه 52 هم اوت به نفع استقلال بود و هم خطا که نیمکت پرسپولیس بی‌مورد اعتراض می‌کرد، اما مهم‌ترین صحنه بازی در دقیقه 54 رقم خورد. موقعیتی که مهدی عبدی با رشید مظاهری تک به تک می‌شد و عارف غلامی او را متوقف کرد. درست است فاصله با دروازه زیاد بود، اما با توجه به سرعت بالای عبدی، این صحنه موقعیت آشکار گل محسوب می‌شد و نظر من به اخراج بازیکن استقلال بود هرچند داور به اخطار بسنده کرد. دقیقه 63 هم مسعود ریگی می‌توانست کارت زرد بگیرد، اما داور کارتی به بازیکن استقلال نداد.

  * اخطار محمدحسین کنعانی‌زادگان کاملاً درست بود و در صحنه دیگری سیامک نعمتی کارت گرفت، اما قبل از اعلام خطا برای استقلالی‌ها، خطایی روی بازیکنان پرسپولیس رخ داده بود که داور اشتباه کرد. همین صحنه نیمکت پرسپولیس معترض شد که اعتراض کردن اشتباه است، اما نظر نیمکت پرسپولیس به اشتباه داور، درست بود.

  * گل دقیقه 1+90 استقلال هم که توسط شیخ دیاباته به ثمر رسید، آفساید اعلام شد که کاملاً درست بود.

  حسین عسگری:

  * برخورد توپ به دست وحید امیری در محوطه جریمه پرسپولیس در نیمه اول طبیعی بود و نباید پنالتی اعلام می‌شد. همچنین مهدی عبدی در محوطه جریمه سرنگون شد که پنالتی رخ نداد.

  * اعتراض فکری به داور مسابقه اصلاً اتفاق خوبی نبود و جلال حسینی نباید کارت زرد می‌گرفت.

  *در صحنه برخورد محمدحسین کنعانی‌زادگان با مطهری خطایی رخ نداد.

  * بازی دو نیمه متفاوت داشت و در نیمه  اول مشکل چندانی ایجاد نشد. مهم‌ترین اتفاق نیمه دوم این بود که باید به عارف غلامی به‌جای کارت زرد، کارت قرمز داده می‌شد.  بازیکن پرسپولیس در موقعیت مسلم گلزنی قرار داشت و اگر ما مدافع اخطاری را از صحنه حذف کنیم، نزدیک‌ترین مدافع حدود هفت متر پشت عبدی بود.

  * در یک صحنه عبدی با دروازه‌بان استقلال درگیر شد که خطایی رخ نداد. مظاهری اقدام به دفع توپ کرد که پیش از رسیدن توپ، زمین خورد و عبدی روی زمین افتاد. وقتی یک اخراج از چشم داور مسابقه پنهان باشد، نشان می‌دهد عملکرد داور رضایت‌بخش نبود. کرمانشاهی نیمه اول را بسیار خوب کنترل کرد، اما نمی‌دانم چرا در این صحنه اتفاق افتاد و کسی به او کمک نکرد.

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کارشناسی داوری داربی ۹۴ - ایسنا

  کارشناسی داوری داربی ۹۴ - ایسنا

  به گزارش ایسنا، نود و چهارمین داربی پایتخت در حالی با نتیجه ۲ بر ۲ مساوی همراه شد که این بازی صحنه‌های مشکوک داوری را در پی داشت. ۵ کارشناس داوری یعنی نوید مظفری، حیدر سلیمانی، اسماعیل صفیری، حسین عسگری و داود رفعتی در گفت‌وگو با ایسنا نظرات متفاوتی را در خصوص قضاوت کرمانشاهی و صحنه های حساس این دیدار بیان کردند.

  دقیقه ۱۱: برخورد توپ به دست وحید امیری در محوطه جریمه پرسپولیس

  نوید مظفری: داور به درستی ادامه بازی اعلام کرد.
  داود رفعتی: خطا نبود و تصمیم داور درست بود.
  حیدر سلیمانی: توپ ابتدا به پا و سپس به دست بازیکن پرسپولیس برخورد کرد و خطای هند نبود.
  حسین عسگری: خطایی صورت نگرفت و هند نبود.
  اسماعیل صفیری: دست بازیکن پرسپولیس در حالت عادی قرار داشت و پنالتی نبود.

  دقیقه ۲۸: جریمه نکردن سیدجلال که موجب اعتراض کادر فنی استقلال شد.

  نوید مظفری: داور باید به سیدجلال حسینی کارت زرد نشان می‌داد.
  داود رفعتی: تصمیم داور در نشان ندادن کارت به مدافع پرسپولیس درست بود.
  حیدر سلیمانی: باید به مدافع پرسپولیس کارت زرد نشان می‌داد.
  حسین عسگری: مدیریت بازی باعث شد تا به مدافع پرسولیس کارت زرد نشان ندهد.
  اسماعیل صفیری: داور به درستی کارت نشان نداد.

  دقیقه ۵۵: خطای عارف غلامی روی عبدی که مانع تک به تک شدن مهاجم پرسپولیس شد

  نوید مظفری: کارت زرد و تصمیم داور درست بود.
  داود رفعتی: داور اشتباه کرد و باید غلامی را اخراج می‌کرد.
  حیدر سلیمانی: کارت زرد صحیح بود و داور تصمیم درستی گرفت.
  حسین عسگری: باید غلامی را اخراج می‌کرد زیرا موقعیت تک به تک را از مهاجم پرسپولیس گرفت.
  اسماعیل صفیری: زاویه داور مناسب نبود و کمک داور می توانست به او کمک کند. بازیکن استقلال باید اخراج می‌شد.

  دقیقه ۶۰: برخورد عبدی با رشید مظاهری پیش از هدر رفتن موقعیت احمد نوراللهی

  نوید مظفری: خطایی نبود و ادامه بازی درست بود.
  داود رفعتی: خطایی صورت نگرفت.
  حیدر سلیمانی: خطا نبود و برخوردی ایجاد نشد.
  حسین عسگری: برخوردی صورت نگرفت و پنالتی نبود.
  اسماعیل صفیری: دروازه‌بان استقلال خطایی انجام نداد.

  آمادگی بدنی کرمانشاهی و عملکرد فنی این داور

  نوید مظفری: قضاوت خوبی در این دیدار سخت داشت.
  داود رفعتی: کرمانشاهی سال گذشته ۱۰ کیلو وزن کم کرد و تنها اشتباه تاثیرگذار او، اخراج نکردن غلامی بود.
  حیدر سلیمانی: هیکل کرمانشاهی همین است و باید به تمریناتش اضافه کند. او قضاوت هوشمندانه‌ای در این دیدار داشت.
  حسین عسگری: او کمی اضافه وزن داشت اما مشکلی در جایگیری نداشت و بازی را خوب مدیریت کرد و تنها اشتباهش، اخراج نکردن غلامی بود.
  اسماعیل صفیری: کرمانشاهی اضافه وزن داشت و عملکردش به جز اخراج نکردن غلامی قابل قبول بود.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  کارشناس داوری بازی پرسپولیس و استقلال

  نوذر رود نیل کارشناس داوری در خصوص قضاوت رضا کرمانشاهی بیان داشت: به داور و همه گروهش خسته نباشید می‌گویم که قضاوت خوب و بسیار کم اشتباهی داشتند و از این بازی نمره قبولی می‌گیرند. تنها اشتباه داور در تمام ۹۰ دقیقه همان اشتباه در ندادن اخطار به سید جلال حسینی بود.

  وی در ادامه بیان داشت: کلیه اخطارها و سوت‌های این بازی درست بود. در مشکوک‌ترین صحنه بازی که خیلی‌ها گمان می‌کردند داور باید به مدافع استقلال کارت قرمز می‌داد، تصمیم داور کاملاً درست بود و در آن صحنه ۴ شرط لازم برای کارت قرمز وجود نداشت و لذا کارت زرد کاملاً درست بود. ضمن اینکه گلی که شیخ دیاباته در دقیقه ۹۱ زد به درستی آفساید اعلام شد.

  به نوشته خبرگزاری مهر، رود نیل خاطر نشان ساخت: هر دو تیم به داور در این مسابقه کمک کردند. بازیکنان با اعتراض نکردن به داور کمک کردند تا کرمانشاهی با حفظ خونسردی بهترین تصمیمات را در این بازی بگیرد و در پایان باید گفت کرمانشاهی و تیم داوری این مسابقه نمره قبولی می‌گیرند.

  مظفری: بازیکن پرسپولیس مرتکب خطای هَند نشد

  کارشناس داوری با اشاره به اتفاقی که در دقایق نخست شهرآورد امروز رخ داد، گفت: در صحنه‌ای که توپ به دست بازیکن پرسپولیس در محوطه جریمه برخورد کرد تصمیم داور مبنی بر ادامه بازی درست بود.

  نوید مظفری پیشکسوت داوری کشورمان با اشاره به این صحنه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: در آن صحنه داور بهترین تصمیم را گرفت و ادامه بازی را اعلام کرد چرا که خطای هندی صورت نگرفت.

  وی همچنین در مورد خطا بر روی مهدی عبدی در ابتدای نیمه دوم در حالی که هیچ مدافعی جلوی سر وی قرار نداشت، گفت: تصمیم داور مبنی بر دادن کارت زرد درست بود و این خطا کارت قرمز نداشت.

  نظر متفاوت 5 کارشناس

  دقیقه ۱۱: برخورد توپ به دست وحید امیری در محوطه جریمه پرسپولیس

  نوید مظفری: داور به درستی ادامه بازی اعلام کرد.

  داود رفعتی: خطا نبود و تصمیم داور درست بود.

  حیدر سلیمانی: توپ ابتدا به پا و سپس به دست بازیکن پرسپولیس برخورد کرد و خطای هند نبود.

  حسین عسگری: خطایی صورت نگرفت و هند نبود.

  اسماعیل صفیری: دست بازیکن پرسپولیس در حالت عادی قرار داشت و پنالتی نبود.

  دقیقه ۲۸: جریمه نکردن سیدجلال که موجب اعتراض کادر فنی استقلال شد

  نوید مظفری: داور باید به سیدجلال حسینی کارت زرد نشان می‌داد.

  داود رفعتی: تصمیم داور در نشان ندادن کارت به مدافع پرسپولیس درست بود.

  حیدر سلیمانی: باید به مدافع پرسپولیس کارت زرد نشان می‌داد.

  حسین عسگری: مدیریت بازی باعث شد تا به مدافع پرسولیس کارت زرد نشان ندهد.

  اسماعیل صفیری: داور به درستی کارت نشان نداد.

  دقیقه ۵۵: خطای عارف غلامی روی عبدی که مانع تک به تک شدن مهاجم پرسپولیس شد

  نوید مظفری: کارت زرد و تصمیم داور درست بود.

  داود رفعتی: داور اشتباه کرد و باید غلامی را اخراج می‌کرد.

  حیدر سلیمانی: کارت زرد صحیح بود و داور تصمیم درستی گرفت.

  حسین عسگری: باید غلامی را اخراج می‌کرد زیرا موقعیت تک به تک را از مهاجم پرسپولیس گرفت.

  اسماعیل صفیری: زاویه داور مناسب نبود و کمک داور می توانست به او کمک کند. بازیکن استقلال باید اخراج می‌شد.

  دقیقه ۶۰: برخورد عبدی با رشید مظاهری پیش از هدر رفتن موقعیت احمد نوراللهی

  نوید مظفری: خطایی نبود و ادامه بازی درست بود.

  داود رفعتی: خطایی صورت نگرفت.

  حیدر سلیمانی: خطا نبود و برخوردی ایجاد نشد.

  حسین عسگری: برخوردی صورت نگرفت و پنالتی نبود.

  اسماعیل صفیری: دروازه‌بان استقلال خطایی انجام نداد.

  آمادگی بدنی کرمانشاهی و عملکرد فنی این داور

  نوید مظفری: قضاوت خوبی در این دیدار سخت داشت.

  داود رفعتی: کرمانشاهی سال گذشته ۱۰ کیلو وزن کم کرد و تنها اشتباه تاثیرگذار او، اخراج نکردن غلامی بود.

  حیدر سلیمانی: هیکل کرمانشاهی همین است و باید به تمریناتش اضافه کند. او قضاوت هوشمندانه‌ای در این دیدار داشت.

  حسین عسگری: او کمی اضافه وزن داشت اما مشکلی در جایگیری نداشت و بازی را خوب مدیریت کرد و تنها اشتباهش، اخراج نکردن غلامی بود.

  اسماعیل صفیری: کرمانشاهی اضافه وزن داشت و عملکردش به جز اخراج نکردن غلامی قابل قبول بود.

  منبع مطلب : aftabnews.ir

  مدیر محترم سایت aftabnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید