توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ورزش تقویت کننده انعطاف پذیری بدن

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  141بازدید

  ورزش تقویت کننده انعطاف پذیری بدن را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  انعطاف پذیری بدن را با چه ورزشی می توان بهبود بخشید؟

  انعطاف پذیری بدن را با چه ورزشی می توان بهبود بخشید؟

  انعطاف پذیری بدن و تناسب بدن از لحاظ فیزیکی چیزی بیشتر از توانایی بدن در دویدن و یا دوچرخه سواری به مدت 30 دقیقه است.

  تناسب کامل بدنی و انعطاف پذیری بدن به معنای رفتن به باشگاه و انجام ورزشهای لیفتینگ سه بار در هفته است. در واقع، تناسب فیزیکی شامل چند مولفه ضروری است:

  در این میان انعطاف پذیری بدن به معنای توانایی حرکت کامل مفاصل است،انعطاف پذیری مولفه ای است که در ورزش در میان تمامی موارد دیگر به طور کامل از آن غفلت شده است. انعطاف پذیری بدن موردی ست که در هر سنی باید بدان توجه داشت.

  مفاصل منعطف از بروز درد و حرکت مستقل اندام های بدن جلوگیری به عمل می روند. موارد مختلفی بر میزان انعطاف پذیری بدن اثر می گذارند: کشش و طول عضلات، ساختار مفاصل و سیستم های عصبی.

  وراثت نیز بر ساختار مفاصل طول و کشش عضلات و سیستم هی عصبی اثر می گذارد. انعطاف پذیری بدت را می توان با انجام تمرینات مناسب به طور مثبت افزایش داد. انعطاف پذیری بدن بر حرکات روزانه نیز اثر می گذارد.

  شما روزانه از خواب بلند می شود، به خرید می روید، خانه را تمیز می کنید. انجام این کارها با بالا رفتن سن دشوار می شود، به همین دلیل فزایش انعطاف پذیری بدن بسیار مهم است.

  اما با تمرینات منظم انعطاف پذیری می توانید حرکت مفاصل، حالات بهتر بدنی کاهش درد کمر و خطر پایین آسیب کمک می کنند.

  انعطاف پذیری بدن و تمرینات ورزشی!

  همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم؛ انعطاف پذیری نه تنها در میان عموم نادیده گرفته می شود، بلکه حتی در میان ورزشکاران نیز به خوبی شناخته نشده است. در نتیجه انعطاف پذیری بدن اغلب از تمرینات ورزشی کنار گذاشته می شود.

  افزایش انعطاف پذیری بدن در تمرینات هوازی، استفامت و قوای عضلانی را بهبود می بخشد. افزایش دامنه حرکت مولفه ای کلیدی در جلوگیری از صدمات ناشی از حرکت مایع میان مفاصل است.

  تمرینات انعطاف پذیری درد را به ویژه در میان ورزشکارانی که با شدت بیشتری ورزش می کنند، کاهش می دهد.این تمرینات در واقع نوعی ریلکسیشن بدنی به شمار می روند که به طور مثبت بر تندرستی ذهنی و جسمی اثر می گذارند.

  اگر ماهیچه ها بسیار خشک باشند شاید نتوانید آنها را به خوبی حرکت دهید. همین امر سبب می شود حرکات شما محدود شوند. اما با تمرین مدام کم کم این خشکی از بین می رود و انعطاف پذیری بدن شما افزایش می یابد.

  مزیت های انعطاف پذیری!

  انعطاف پذیری مزیت های زیادی بر بدن دارد.

  نکته بسیار مهم این است که تمرینات انعطاف پذیری باید بعد از گرم کردن بدن و ماهیچه ها صورت گیرند. این تمرینات تاثیرات بسیار زیادی بر سلامت بدن دارند.

  چگونه انعطاف پذیری بدن را بالا ببریم؟

  با انجام برخی از تمرینات می توانید انعطاف پذیری بدن را بالا ببرید. این تمرینات می توانند به عنوان بخشی از تمرینات روزانه شما انجام شوند.

  قبل از انجام این تمرینات بدن خود را به خوبی گرم کنید. این تمرینات را حداقل 4 بار در هفته به مدت 10 تا 20 دقیقه انجام دهید.

  تمرین سگ سر پایین!

  تمرین سگ سر پایین یکی از تمریناتی است که بر افزایش انعطاف پذیری بدن نقش بسزایی دارد. این تمرینات بر:

  اثر می گذارند.

  این تمرین را چگونه انجام دهیم؟

  برای انجام تمرین سگ سر پایین بدین صورت عمل کنید:

  چهار دست و پای خود را را روی زمین قرار دهید و باسن شما به طرف بالا باشد. به صورتی که می بینید سر خود ر در میان دستان خود قرار دهید و کف دستان بر روی زمین باشد.

  کف پا باید به طور کامل باید بر روی زمین قرار گیرد و از هم فاصله داشته باشد. بر کشش بدن خود تمرکز داشته باشد. در ابتدا که این تمرین را شروع می کنید به مدت یک دقیقه آن را ادامه دهید.

  سپس این زمان را به سه تا 5 دقیقه برسانید، در صورتی که خسته شدید کمی استراحت کنید و دوباره این تمرین را انجام دهید.

  سلام بر خورشید !

  سلام بر خورشید یکی از ورزشهایی است که در یوگا انجام می شود. این تمرین یکی از تمرینات انعطاف پذیری است که انرژی بدن را بالا می برد.

  سلام بر خورشید به آهستگی انعطاف پذیری بدن را افزایش می دهد و به بالا رفتن قدرت عضلات کمک می کند. این ورزش بر قسمت های زیر اثر می گذارد:

  چگونه این ورزش را انجام دهیم؟

  برای انجام ورزش سلام بر خورشید اینگونه عمل کنید.

  اینکار را روزانه 5 تا 10 بار در صبح و بعد از بیدار شدن از خواب انجام دهید.بهتر است اینکار را قبل از خواب انجام ندهید زیرا ورزش پر انرژی است و سبب اختلال خواب می شود.

  چرا بدن برخی افراد انعطاف پذیری بیشتری دارد؟

  ورزش یکی از گرینه هایی که سالیان سال مطالعات متعدد بر روی آن صورت گرفته است. تمامی مطالعات بر این امر تاکید دارند که ورزش به ارتقای سلامت روحی و جسمی فرد کمک می کند.

  ورزش محدود به سن خاصی نیست و تمامی افراد باید ورزش را در زندگی روزمره خود بگنجانند. مطالعات نشان می دهند وقتی عضلات شما درد گرفتند هشداری برای شما هستند که تحرک خود را افزایش دهید.

  به طور کلی بدن برای حرکت ساخته شده است نه برای نشستن و بی تحرکی!انعطاف پذیری یکی از مولفه های مهمی در ورزش است که استقامت بدن را بالا می برد.

  بسیاری از افراد حتی ورزشکاران حرفه ای تمرینات انعطاف پذیری را نادیده می گیرند. زیرا انجام این تمرینات برای بدنهای ضعیف و آموزش ندیده بسیار دشوار است.

  اما با انجام این ورزشها بدن کم کم آماده می شود و عضلات قوی می شوند. گاهی بسیاری از افراد در ورزشهای انعطاف پذیری بهتر عمل می کنند.

  اما چرا؟

  این امر مشخص است که برخی از افراد نسبت به افراد دیگر بدن منعطف تری دارند. این امر به دو دلیل رخ می دهد:

  بر خی از مسایل بر میزان انعطاف پذیری بدن اثر می گذارند:

  اگر تلاش می کنید تا انگشت پا را بدون خم کردن زانوان لمس کنید، اما نمی توانید این کار را انجام دهید، نگران نباشید. خبر خوب این است که با تمرین می توانید اینکار را انجام دهید.

  چگونه انعطاف پذیری بدن را افزایش دهیم؟

  مانند تمامی امور دیگر زندگی، اگر در این زمینه تداوم داشته باشید، بدن شما منعطف می شود. اما گاهی انجام این کار دشوار است. زیرا هم این ورزشها با درد همراه هستند و افسانه های زیادی وجود دارند که شما نمی توانید دیگر منعطف باشید.

  با توجه به مواردی که تا به حال گفته شد باید تفاوت میان تمرینات کششی پویا و ثابت را درک کنید!تمرینات کششی پویا همانطور که از اسمش بر می آید حرکاتی پویا را می طلبد.

  حرکات مدام ماهیچه ها سبب کشش می شوند اما هدف این نیست. دو هدف  در این نوع تمرینات دنبال می شود: گرم کردن بدن و افزایش انعطاف پذیری.

  اگر اینکار به درستی انحام شود بدن شما به درستی گرم می شود. در واقع حرکات و تمرینات شما باید فراتر از گرم کردن بدن باشد

  تمرینات کششی ایستا بدین صورت هستند که شما در یک حرکت کششی قرار می گیرید تا زمانی که عضلات و بدن شما خسته شود. قبل از انجام این تمرینات باید بدن شما به خوبی گرم شده باشد.

  بدن نیاز به توجه دارد، ورزش و تغذیه مناسب سبب می شود بدن سالم بماند. همانطور که تا بدین جا بدان اشاره کردیم افزایش انعطاف پذیری بدن تاثیر چشم گیری بر سلامتی بدن دارد.

  برای تهیه بهترین محصولات دارویی، سلامتی و مکمل بدنسازی به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

  مترجم: سارا رمضانی

  منبع مطلب : darookhaneonline.com

  مدیر محترم سایت darookhaneonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بهترین و سریعترین روش افزایش انعطاف بدن + آموزش

  بهترین و سریعترین روش افزایش انعطاف بدن + آموزش

   تمرین کششی برای منعطف شدن مانند یک گربه در 4 هفته 

  انعطاف پذیری نقش بسیار مهمی در حس خوب ما ایفا می کند، متخصصان معتقدند که انعطاف پذیری خوب به افراد کمک می کند تا به نتایج بهتری در آموزش خود دست یابند، تحرک عضلات و هماهنگی ماهیچه را افزایش دهند، درد ماهیچه را کاهش دهند و از آسیب جلوگیری کنند، انعطاف پذیری خوب نیز گردش خون را بهبود می بخشد و ممکن است نقش مهمی در پیش گیری از برخی بیماری های جدی مانند ورم مفاصل، دیابت و کلیه مشکلات کلیوی داشته باشد.

  ما در ورزش و تناسب اندام نمناک برخی تمرینات را برای شما آماده کردیم تا کمک کند انعطاف پذیری خود را افزایش دهید، آن ها را بعد از ورزش منظم و یا چند بار در هفته به مدت 4 هفته انجام دهید و نتایجش، شما را زود تر از آنچه که فکر می کنید شگفت زده تان می کند.

  10 حرکت و تمرین ورزشی برای افزایش انعطاف بدنی 

  1. کشش گربه - گاو:

  کشش گربه – گاو برای گرم کردن ستون فقرات بزرگ است و بر انعطاف پذیری کمر، گردن و شانه ها نیز کار می کند، بدین صورت که روی دست ها و زانو های خود قرار بگیرید، به آرامی کمرتان را قوس دهید، شکم خود را به سمت زمین بیندازید و سرتان را بالا ببرید، چند ثانیه مکث کنید و بعد به آرامی کمرتان را مثل یک گربه گرد کنید، این کار را 10 بار تکرار کنید.

  تمرین گربه گاو

  انعطاف پذیری بدن را چگونه می توان بهبود بخشید؟

  2. کشش امتداد کمر:

  کشش امتداد کمر برای کشش کمر عالی است، فقط مطمئن شوید که این کار را زیادی انجام نمی دهید، اگر شما درد یا ناراحتی را در گردن خود احساس می کنید، احتمالاً کمی زیاده روی کرده اید، بدین صورت که روی شکم خود دراز بکشید، آرنجتان را صاف کنید و بالا بکشید و شکم خود را از زمین دور کنید، سپس دست تان را در موقعیت شنا فشار قرار دهید، اما باز هم باسن خود را روی زمین نگه دارید، آن را به مدت 30 ثانیه نگه دارید، و در نهایت این تمرین را سه بار تکرار کنید. 

  3. کشش پل:

  کشش پل فقط یک تمرین تنه ای موثر نیست، بلکه برای کش کردن گردن، ستون فقرات، ران و باسن هم خوب است، این گونه که روی کمر خود دراز بکشید و زانوهای تان را خم کنید، به آرامی باسن خود را بلند کنید و شانه هایتان را روی زمین نگه دارید و پاهایتان را صاف نگه دارید، این حالت را به مدت 30 ثانیه نگه دارید و در نهایت این تمرین را سه بار تکرار کنید. 

  4. کشش زاویه جانبی:

  کشش زاویه جانبی روی چند ماهیچه، ستون فقرات، کشاله ران، عضلات عقب ران و عضلات شکم کار می کند، این گونه که پا های خود را در حدود یک متر و نیم از هم جدا کنید، دست هایتان را از هم باز کنید تا به موازات زمین قرار بگیرند، به سمت راست خود تکیه کنید، زانوی راست تان را خم کنید و آرنج راست خود را بر روی زانوی خود قرار دهید، سپس دست چپ خود را به طرف سقف دراز کنید و یک خط صاف از پای چپ خود به دست چپ خود نگاه دارید، اگر می توانید دست راست تان را پایین پای راست خود بگذارید، 30 ثانیه صبر کنید و بعد این تمرین را در طرف دیگر تکرار کنید.

  کشش بدن

  آموزش افزایش انعطاف پذیری بدن

  5. کش گسترشی:مدل سگی:

  کشش گسترش برای کل بدن، شامل پشت، شانه ها و بازو ها، عالی است، روی چهار دست و پا قرار بگیرید، دست هایتان درست زیر شانه ها و زانو هایتان را مستقیماً به زیر باسن خود نگاه دارید، آهسته دست هایتان را به جلو حرکت دهید و قفسه سینه را پایین بیاورید، بازوهایتان را از روی زمین دور نگاه دارید، 30 ثانیه صبر کنید و به آرامی به سمت شروع حرکت کنید، این تمرین را 3 بار تکرار کنید. 

  6. کشش لانگ جانبی:

  بیایید به طرف پا ها حرکت کنیم، با این کشش لانگ جانبی شروع می کنیم، این تمرین روی پا ها و باسن کار می کند، از حالت صاف ایستاده شروع کنید و پاهایتان را از هم جدا کنید، به آرامی وزن بدن خود را به سمت راست تان منتقل کنید، به سمت راست خود جهش کنید، 30 ثانیه صبر کنید و این تمرین را در هر طرف سه بار تکرار کنید. 

  نکته:از خم شدن به جلو، یا خم کردن زانو ها جلوتر از انگشتان پا پرهیز کنید.

  کشش لانگ جانبی

  بهترین ورزش ها برای افزایش انعطاف بدن در مدت کوتاه

  7. کشش نشسته همسترینگ:

  اجازه دهید به کار روی پا ها با عضلات عقب ران ادامه دهیم، روی زمین بنشینید و هر دو پاهایتان را صاف در مقابل خود قرار دهید، دست هایتان را دراز کنید و به جلو خم شوید و سعی کنید تا جایی که می توانید به کف پا برسید و پاهایتان را صاف نگه دارید و 30 ثانیه صبر کنید و در نهایت این تمرین را 3 بار تکرار کنید.

  توجه:اگر درد پایین کمر دارید، مراقب این حرکت باشید و از هر گونه ناراحتی در ناحیه کمر اجتناب کنید. 

  8. کشش چهارچوب همسترینگ:

  کشش چهارچوب همسترینگ بر روی انعطاف پذیری عضلات عقب ران و ساق پا عمل می کند

  با یک پای صاف روی زمین بنشینید، پای دیگر را از زانو خم کنید و کف پای خود را در نزدیکی ران درونی تان قرار دهید، حالا همانطور که در نمناک گفته ایم بازو های خود را از بالای سر به سمت جلو کشیده و روی پای راست متمایل به راست خم شوید و 30 ثانیه صبر کنید و این کار را روی پای دیگر تکرار کنید. 

  9. کشش پاباز نشسته:

  کشش پاباز نشسته بر روی افزایش انعطاف پذیری در کناره های داخلی و بیرونی پاها کار می کنند،

  با یک موقعیت نشسته شروع کنید و تا جایی که می توانید پاهای خود را به دو طرف بکشید و باز کنید، دست هایتان را تا جایی که می توانید جلو ببرید و 30 ثانیه صبر کنید.

  تمرینات کششی

  10. پیچ نشسته ستون فقرات:

  پیچ نشسته ستون فقرات برای افزایش انعطاف پذیری در شانه ها، سینه و ستون فقرات عالی است، روی زمین بنشینید و پاهایتان را صاف نگاه دارید، زانوی راست خود را خم کنید و آن را روی پای چپ خود قرار دهید، 30 ثانیه صبر کنید و موقعیت شروع را تغییر دهید و این تمرین را در طرف دیگر تکرار کنید.

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چند تمرین کششی افزایش انعطاف پذیری بدن

  چند تمرین کششی برای افزایش انعطاف پذیری بدن

  انعطاف پذیری کلید تناسب اندام است. برای داشتن بدنی انعطاف پذیر باید عضلات تان را پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه گرم کردن ،دست کم هفته ای ۲ تا ۳ بار تحت کشش قرار دهید....

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید