توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ورزشی که نسبت به سایر ورزشها بیشتر برای مشکلات مفصلی است در جدول

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  1922بازدید

  ورزشی که نسبت به سایر ورزشها بیشتر برای مشکلات مفصلی است در جدول را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  ورزش های مفید برای درد مفاصل

  ورزش های مفید برای درد مفاصل

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

  ورزش های مفید برای درد مفاصل
  ورزش کردن مفاصل را انعطاف بخشیده و قوی می کند. همچنین به کاهش وزن اضافه کمک می کند که نقش مهمی در برداشتن فشار اضافه از روی مفاصل دردناک بدن دارد. به ازای هر کیلوگرم کاهش وزن، ۴ کیلوگرم فشار از روی زانو و ۶ کیلو گرم فشار از روی لگن برداشته می شود.

  کشش ماهیچه ساق پا

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

   
  دستان خود را روی دیوار، پشت یک صندلی، بالای کابینت یا درخت قرار دهید. حالا با پای راست یک قدم عقب بروید. آن را صاف و مستقیم نگه دارید و پاشنه پای راست را به کف زمین فشار دهید. باسن را به سمت جلو هل دهید و پای چپ را کمی خم کنید. در این حالت باید کششی را در ماهیچه ساق پای راست احساس کنید. ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را ۲ تا ۴ مرتبه برای هر پا تکرار کنید.

  کشش ماهیچه چهار سر ران

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

   
  دستان خود را روی دیوار، پشت یک صندلی، بالای کابینت یا درخت قرار دهید. حالا با پای راست یک قدم عقب بروید. آن را صاف و مستقیم نگه دارید و پاشنه پای راست را به کف زمین فشار دهید. باسن را به سمت جلو هل دهید و پای چپ را کمی خم کنید. در این حالت باید کششی را در ماهیچه ساق پای راست احساس کنید. ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید. این حرکت را ۲ تا ۴ مرتبه برای هر پا تکرار کنید.


  کشش کشاله ران

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

   
  برای کشش کشاله ران یا ماهیچه های داخلی ران، روی زمین بنشینید و کف پاها را به هم فشار دهید. قوزک پا را بگیرید و به آرامی پا ها را به سمت خود بکشید. تا جاییکه می توانید این کشیدن را انجام دهید. از آرنج ها کمک بگیرید تا زانوها را به سمت زمین بکشید. در این حالت باید کششی را در داخل ران احساس کنید. ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت کشش بمانید و ۲ تا ۴ مرتبه این حرکت را تکرار کنید.


  کشش همسترینگ

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

   
  ماهیچه های همسترینگ پشت ران را پوشش می دهند. برای کشش آنها صاف و مستقیم روی صندلی بنشینید و یک پا را روی زمین قرار دهید. به آرامی پای دیگر ار بالا بیاورید، در این حالت زانو باید صاف و مستقیم باشد. با هر دو دست خود زانو را حمایت کنید. ۱۵ تا ۳۰ ثانیه در این حالت بمایند و ۲ تا ۴ مرتبه این حرکت را برای هر پا تکرار کنید.


  به بدن خود گوش دهید

  ورزش,درد مفاصل,کشش ماهیچه ساق پا

  به بدن خود گوش دهید و محدودیت های خود را بدانید. ورزش کردن باید در شما چالش ایجاد کند اما نباید باعث درد دنباله دار شود. اگر با شروع ورزشی جدید مقداری درد در ماهیچه ها احساس کردید، طبیعی است. اما اگر این درد بیش از چند روز طول کشید، ورزش ها را ساده تر کنید تا بدن شما به تدریج آمادگی لازم برای انجام همه حرکات را پیدا کند. چنانچه هر نوع درد دنباله دار داشتید با پزشک خود مشورت کنید.
  منبع : omedclinic.com

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ورزش‌های مفید برای درد مفاصل

  ورزش‌های مفید برای درد مفاصل

  ورزش‌های کششی

  ورزش‌های کششی باعث تقویت عضلات و استحکام مفاصل بدن می‌شوند. تحرک بدنی باعث تقویت مفاصل، بهبود قابلیت انعطاف و بهتر ایستادن و بهتر تنفس کردن می‌شود. بسیاری از افراد آرتریتی (درد مفاصل)، به خاطر درد از ورزش کردن می‌ترسند و برای همین کم ورزش می‌کنند. این خود باعث از بین رفتن عضلات و ضعیف شدن مفاصل می‌گردد.

  ورزش‌های قدرتی

  ورزش‌های قدرتی با سفت و شل کردن عضلات انجام می‌شوند. ورزش‌های قدرتی، باعث ساخت عضلات می‌شوند. همانطور که می‌دانید، عضلات از مفاصل نگهداری می‌کنند. بهترین ورزش برای این منظور، وزنه برداری می‌باشد.

  ورزش‌های هوازی (ایروبیک)

  ورزش‌های هوازی باعث افزایش سوخت و ساز بدن، تقویت قلب، افزایش استقامت، کاهش وزن، بهبود خواب، تقویت استخوان‌ها، کاهش افسردگی و بهبود عملکرد عضلات می‌گردند. از این نوع ورزش‌ها می‌توان به پیاده روی تند، دوچرخه سواری و تنیس اشاره کرد.

  ورزش‌های قدرتی زیر را می‌توانید 10 بار در هر مرتبه انجام دهید. تعداد این ورزش‌ها را به طور مرتب زیاد کنید. در هر بار ورزش، عضلات را به مدت 5 تا 10 ثانیه سفت کنید.

  ورزش دست و مچ

  1- یک تکه کاغذ را با یک دست محکم بگیرید. سعی کنید با دست دیگر، آن کاغذ را از دست اولی بیرون بیاورید.

  2- ساعد یک دست خود را بر روی ران و یا میز قرار داده و دست دیگر را بر روی کف دست اولی قرار دهید و سعی کنید که دست زیری را به بالا فشار دهید.

  3- مانند ورزش شماره 2 انجام دهید. با این تفاوت که کف دست اولی رو به زمین باشد.

  4- یک توپ را بردارید و آن را به مدت 5 تا 10 ثانیه فشار دهید. توجه: اگر آرتریت روماتوئید دارید، این ورزش را انجام ندهید.

  ورزش قوزک پا

  1- بر روی یک صندلی بنشینید. پاهایتان روی زمین باشد. پای راست خود را بر روی پای چپ بگذارید. سعی کنید پای چپ را بالا ببرید و در همان حال، پای راست از بالا رفتن پای چپ جلوگیری کند. این ورزش را با پای دیگر نیز تکرار کنید.

  2- بر روی یک صندلی بنشینید. یک کش ورزشی و یا جوراب را به دور یک پا ببندید. با این کش، انگشتان پا را به سمت زمین بیاورید. این ورزش را با پای دیگر تکرار کنید.

  ورزش پشت و کمر

  1- به پشت بر روی زمین دراز بکشید، زانوها خمیده و کف پاها بر روی زمین باشد. با فشار پشت، شکم را سفت کنید. در همان حال بمانید و سپس شل کنید.

  2- به پشت بر روی زمین دراز بکشید، زانوها خمیده و کف پاها بر روی زمین باشد. زانو را بالا آورده تا به سینه برسد و آن را بغل کنید. برای 10 ثانیه در همان حالت بمانید و سپس با زانوی دیگر و بعد با هر دو زانو این کار را انجام دهید و 10 ثانیه در همان حالت بمانید.

  3- به شکم بر روی زمین دراز بکشید. بازوهایتان در مقابل شما قرار گیرد. خود را بلند کنید. کف دستانتان روی زمین قرار داشته باشد. به آرامی، خود را پایین بیاورید.

  ورزش ران

  1- به پشت دراز بکشید. عضلات ران خود را سفت کنید و به پشت زانوهایتان فشار بیاورید. به مدت 10 ثانیه در همان حال بمانید و سپس شل کنید.

  2- به پشت بر روی زمین دراز بکشید، زانوها خمیده و کف پاها بر روی زمین باشد. باسن خود را بالا بیاورید و دو قسمت باسن را به هم فشار دهید.

  3- به طرف راست دراز بکشید. پای راست خود را خم کنید. پای چپ در امتداد بدن باید باشد.

  عضلات ران پای چپ را سفت کنید و سپس بالا ببرید (در حدود 20 سانتی متر) و نگه دارید. با پای دیگر نیز همین ورزش را تکرار کنید.

  ورزش ران و زانو

  1- بر روی شکم دراز بکشید. عضلات شکم را سفت کنید. پای خود را بالا ببرید، زانو صاف باید باشد. نگه دارید و سپس پای خود را پایین بیاورید.

  2- به طرف راست دراز بکشید. پای چپ خود را بر روی پای راست به صورت ضربدری بگذارید. پای راست را بالا بیاورید و نگه دارید و سپس پایین بیاورید. با پای دیگر نیز همین ورزش را انجام دهید.

  ورزش زانو

  1- به پشت دراز بکشید. در زیر زانو یک بالش و یا حوله بگذارید. یکی از زانوهای خود را صاف کنید و پاشنه آن پا را بالا بیاورید.

  2- به پشت دراز بکشید. پاهایتان صاف باشد. انگشتان پایتان را به طرف سقف بکشید. در نتیجه احساس کشیدگی عضلات زیر زانو خواهید شد. تا مدتی به همان حالت بمانید و سپس شل کنید. این ورزش را می‌توانید ایستاده نیز انجام دهید.

  3- دراز بکشید و یا بایستید. زانو را به زمین فشار بیاورید. پای خود را بالا ببرید. بعد به آرامی پایین بیاورید. نکته: در این حالت باید پای شما مستقیم باشد. برای راحت انجام دادن این ورزش، می‌توانید زانوی مخالف را خم کنید.

  4- بنشینید. زانوهای خود را صاف کنید. مدتی به همان حال بمانید و سپس به آرامی زانوهای خود را پایین بیاورید.

  دیگر ورزش‌های مفید برای بیماران آرتریتی

  پیاده روی ، شنا ، یوگا، پیلاتس و دوچرخه سواری

  نکته : دوچرخه سواری برای افرادی که مشکل درد زانو دارند، این ورزش مفید نیست.

  جارو کردن نیز نوعی ورزش هوازی می‌باشد. بهتر است 20 تا 30 دقیقه در طول روز جارو کنید.

  شستن ظروف با آب گرم باعث شل شدن مفاصل انگشتان می‌گردد.

  بافتن بافتنی کردن نیز یکی از ورزش‌ها برای کشش انگشتان می‌باشد.

  باغبانی کردن نیز یکی از ورزش‌های کشش مفاصل می‌باشد.

  اگر مشکلی در زانو یا ران ندارید، از پله بالا و پایین بروید.

  چگونگی درست ایستادن

  برای بیماران آرتریتی، موقعیت ایستادن و نشستن بسیار مهم است. اگر شما بد بایستید و یا بنشینید، باعث می‌شوید عضلات و رباط‌هایتان سفت و ضعیف گردند. برای مثال، عضلات و رباط‌های جلوی بدن، ممکن است کوتاه شوند و عضلات و رباط‌های پشت بدن بلند گردند.

  برای درست ایستادن فکر کنید که یک تاج بر روی سر شما قرار دارد. سر و گردن خود را صاف کنید. شانه‌ها به سمت پایین باشند. شکم تو باشد.

  با پاهای کمی باز بایستید.

  گوش‌هایتان باید بالای شانه قرار گیرند.

  ران‌ها باید در یک خط با زانوها و پاها قرار داشته باشند.

  مریم سجادپور

  بخش سلامت تبیان

  مطالب مرتبط:

  روماتیسم مفصلی چیست؟

  آرتروز؛ هر روز بیشتر از دیروز

  تأثیر ورزش در التهاب مفاصل ( آرتریت)

  بایدها و نبایدها در درد مفاصل

  آرتریت یا آرتروز یا ورم مفاصل

  انواع آرتریت و ورزش آن‌ها

  منبع مطلب : article.tebyan.net

  مدیر محترم سایت article.tebyan.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زانو درد دارید؟ این ورزش‌ها مناسب‌اند

  زانو درد دارید؟ این ورزش‌ها مناسب‌اند

  در خیلی از موارد، آسیب مفصل زانو، حاصل تکنیک‌های نادرست ورزشی است. به همین دلیل حتماً باید با پزشکتان مشورت کنید تا دستورالعمل‌های ورزشی مناسب شما را در اختیارتان بگذارد.

  برای حل مشکل زانوهایتان (از هر نوعی) خیلی مهم است که وزنتان را کنترل کنید چون یکی از علت‌های اصلی آسیب زانو مانند اوستئوآرتریت و یا التهاب رباط‌ها، داشتن اضافه وزن است. خوب است بدانید هر 5 کیلوگرم اضافه وزن چیزی در حدود 18 کیلوگرم به زانوهایتان فشار وارد می‌کند. 

  شنا یکی از ورزش‌هایی است که تمام بدن را فعال می‌کند و ضمناً به زانوهایتان فشاری وارد نمی‌کند؛ زیرا آب، از فشار وارد بر بدن می‌کاهد و با حمایت از زانو در برابر وزن بدنتان مانند ضربه‌گیری در برابر هرگونه فشار عمل می‌کند

  چاقی فقط معضلی از جنبه‌ی زیبایی ظاهری نیست و در واقع می‌تواند منجر به مشکلاتی در سلامت استخوانی و عضلانی نیز بشود. حتماً می‌دانید که چاقی عامل عوارض و بیماری‌هایی مانند افزایش فشار خون، افزایش کلسترول، نارسایی قلبی، دیابت و افزایش قند خون،کبد چرب و آرتروزمی‌باشد. به همین علت، مشکلات زانو نباید باعث شوند از ورزش و تحرک اجتناب کنید. شما می‌توانید با انتخاب ورزش‌های کم شدت، بدون اینکه فشاری به زانوهایتان وارد کنید، از فواید ورزش بهره‌مند شوید.

  زانوها بخشی از بدن هستند که بیشترین تأثیر را از حرکات مکرر و فعالیت‌هایی مانند دویدن، پرش، فوتبال، تنیس، بسکتبال و یا هر فعالیت پُرشدت دیگری دریافت می‌کنند؛ اما ورزش‌های کم شدتی که به زانوهایتان فشار وارد نمی‌کنند دارای حرکاتی ملایم‌تر و کنترل شده‌تر هستند. البته این کاهش شدت باعث نمی‌شود چنین ورزش‌هایی چربی نسوزانند و عرقتان را در نیاورند. بلکه اتفاقاً بعضی از آن‌ها می‌توانند ظرفیت هوازی و عضلانی‌تان را به خوبی به چالش بکشند و محک بزنند.

  1- شنا کردن
  شنا یکی از ورزش‌هایی است که تمام بدن را فعال می‌کند و ضمناً به زانوهایتان فشاری وارد نمی‌کند؛ زیرا آب، از فشار وارد بر بدن می‌کاهد و با حمایت از زانو در برابر وزن بدنتان مانند ضربه‌گیری در برابر هرگونه فشار عمل می‌کند. شنا ورزشی است که ظرفیت هوازی و تنفسی‌تان را تقویت می‌کند و ضمناً بر عضلات و انعطاف پذیری بدنتان نیز مؤثر است. شما هر نوع شنایی می‌توانید انجام دهید و عضلات پایین تنه و بالاتنه‌ی خود را به چالش بکشید.

  ورزش شنا بیشتر از هر نوع ورزش هوازی دیگری، گروه‌های اصلی عضلانی بدن را تمرین می‌دهد. تخمین زده می‌شود نیم ساعت شنای بی‌وقفه می‌تواند چیزی بین 220 تا 270 کالری بسوزاند. بنابراین از جهت کالری سوزی نیز ایده آل است.

  اگر شنا دوست ندارید، آکوا فیتنس (آیروبیک در آب) هم یک ورزش هوازی استقامتی است که معمولاً در استخر و تحت نظر مربی انجام می‌شود. اکوا فیتنس مشابه کلاس‌های معمول ایروبیک است اما در آب انجام می‌شود و توان استقامتی شما را افزایش می‌دهد در حالی که شدت کمتری نسبت به ایروبیک در سالن دارد.
  راه رفتن در آب نیازمند تلاش بیشتری است، بنابراین بیشتر کالری می‌سوزاند. در آکوا فیتنس، بدن برای تأمین انرژی مورد نیازش بیشتر سراغ ذخایر چربی می‌رود تا کربوهیدرات، یعنی چیزی مشابه اتفاقی که در ورزش‌های پُرشدت‌تر روی می‌دهد.
  یک ساعت آکوا فیتنس تقریباً 250 کالری می‌سوزاند.

  این هم یک ورزش کم شدت دیگر که با زانوهایتان کاری ندارد اما تمرینی عالی است. پارو زدن به تمام قسمت‌های بدن نیاز دارد، از بازوها گرفته تا پاها و ضمناً عضلات شکم را نیز به چالش می‌کشد. نیازی نیست نزدیک به یک دریاچه یا رودخانه زندگی کنید یا حتماً یک قایق پارویی داشته باشید، در واقع می‌توانید به هر باشگاهی مراجعه کرده و از دستگاه پارویی‌شان استفاده کنید. این دستگاه‌ها اجازه می‌دهند مقاومت را طبق توان و ظرفیت خود تنظیم کنید و چند ست با استراحت‌هایی در میانشان تمرین کنید.

  نیم ساعت پارو زدن با سرعت متوسط می‌تواند بین 260 تا 300 کالری بسوزاند

  اگر تا به حال باشگاه رفته باشید پس حتماً دستگاه الپتیکال را دیده‌اید که از دو صفحه که پاها روی آن قرار می‌گیرند و دو دسته‌ی بلند تشکیل شده است. الپتیکال به شما اجازه می‌دهد یک ورزش کامل هوازی با شدت کم انجام دهید. تسمه قرقره‌های داخلی این وسیله، مانند ضربه گیری در برابر شدت هر یک از قدم‌هایی که برمی‌دارید عمل می‌کند و همزمان بالاتنه‌تان نیز به خوبی فعال می‌شود.
  الپتیکال، عضلات پاها، باسن، شکم و بخش بالایی دو سر بازو، سه سر بازو و سینه را به کار می‌گیرد. یک ساعت ورزش با الپتیکال با شدت متوسط می‌تواند بین 550 و 650 کالری بسوزاند.

  در یوگا به طور کلی شما در وضعیت‌های کششی متعددی قرار می‌گیرید که نیاز به انعطاف بدنی دارند اما چربی سوزی ندارند. ولی برخی از انواع یوگا نیاز به انرژی زیاد دارند، بنابراین می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند مانند آشتانگا یوگا (320 تا 400 کالری در عرض یک ساعت)، بیکرام یوگا (600 کالری در عرض یک ساعت) و یوگای قدرتی که به قدرت بدنی بیشتری نیاز دارد (بین 300 تا 400 کالری در عرض یک ساعت).

  همان‌طور که می‌بینید، زانو درد و مشکلات زانو نمی‌توانند جلوی ورزش کردن، کاهش وزن و چربی سوزی شما را بگیرند. اگر حین ورزش دچار هرگونه ناراحتی می‌شوید، حتماً با پزشکتان این مسئله را مطرح کنید تا بهترین ورزش مناسب شما را توصیه کند.

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دانلود کنید
  مبینا 1 روز قبل
  0

  کاهش استرس و اوردن ارامش از چه رشته ی ورزشیه؟۴ حرفه

  0
  Heli 1 روز قبل

  یوگا^_^

  مریم 2 روز قبل
  0

  آخرش حرف (((((آ)))) میشه

  1
  مبینا 1 روز قبل

  شنا

  ناشناس 2 روز قبل
  1

  ورزشی کهنپ نسبت به سایر ورزش هابرای مشکلات مفصلی مفید است؟

  0
  مریم 2 روز قبل

  سه حرفه چی میشه

  . 3 روز قبل
  2

  لابد میشه
  کشش

  مهدی 5 روز قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید