توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  معروف ترین و مهمترین کارزار ورزشی جهان

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  34بازدید

  معروف ترین و مهمترین کارزار ورزشی جهان را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  پرطرفدارترین ورزش های جهان کدامند؟ + تصاویر و تاریخچه

  پرطرفدارترین ورزش های جهان کدامند؟ + تصاویر و تاریخچه

  محبوب ترین ورزش های جهان را بشناسید

  طبق برآوردها، بیشتر از نیمی از مردم دنیا جزو طرفداران فوتبال محسوب می شوند. ورزش ها در تمامی نقاط دنیا وجود دارند، اما برای دلایل مختلف؛ از جمله سرگرمی، شغل یا رژیمی جهت فیتنس و بدنسازی مورد استفاده قرار میگیرند. بازی های مختلفی در دنیا محبوبیت کسب کرده اند. قوانین این بازی ها پویا بوده و توسط سازمان های بین المللی اداره می شود.

  همانطور که دراین بخش از ورزش نمناک خواهیم گفت اغلب این بازی ها جزو بازی های المپیک هستند، جایی که مردم کشورهای گوناگون برای رویارویی و مسابقه گرد هم می آیند. این ورزش ها صنعت های سودآوری هستند و درآمدهای میلیارد دلاری را بویژه در کشورهای توسعه یافته به ارمغان می آورند.

   10 رتبه اول محبوب ترین ورزش های جهان

  10.گلف_ 450 میلیون هوادار

  طبق آماری که تخمین زده می شود بازی گلف 450 میلیون نفر هوادار در جهان دارد. اصالت این بازی به اروپای غربی، خاورمیانه و آمریکای شمالی بازمی گردد ، سبک امروزی این بازی در اسکاتلند آغاز شد.

  ورزش گلف

  9.راگبی_ 475 میلیون هوادار

  حوزه اصلی نفوذ این ورزش در نگلستان و کشورهای مشترک المنافع بوده، و برآورد جهانی از طرفداران این ورزش 475 میلیون نفر است. پی ریزی اولیه این بازی مدرن به دوران قرون وسطی انگلستان برمیگردد. از انگلستان، به کشورهای مستعمره انگلستان مانند استرالیا و نیوزلند گسترش یافت. این ورزش توسط دو تیم متشکل از 15 بازیکن برای هر تیم بازی می شود که برای کسب امتیاز به توپ در انتهای خط پایانی ضربه میزنند یا پاس می دهند.

  راگبی

  8. بیسبال_ 500 میلیون هوادار

  این ورزش بالغ بر 500 میلیون هوادار دارد و دارای بالاترین میزان محبوبیت در ایالات متحده ، کارائیب و ژاپن است. این ورزش با توپ و چوب بیسبال بازی می شود که شامل دو تیم 9 نفره در هر کدام است که در زدن ضربه توپ و فیلدینگ تلاش به کسب امتیاز دارند. نسخه های متفاوت این ورزش پیش از آنکه در دنیا فراگیر شود، قرن نوزدهم در امریکا بازی می شد و محبوبیت داشت. این بازی نوعی ورزش امریکایی است.

  بیسبال

  7. بسکتبال_ 825 میلیون هوادار

  این ورزش با 825 میلیون طرفدار در سراسر دنیا و نفوذ جهانی توسط دکتر جیمز ناسمیت و در سال 1891 در شهر ماساچوست امریکا اختراع شد. او این بازی را جایگزینی برای فوتبال اختراع کرد زیرا میتوانست در فضای بسته بازی شود و از حوادث احتمالی جلوگیری کرد. این ورزش با دو تیم 5 نفره بازی می شود که گل را در پرتاب توپ به حلقه ای با ارتفاع 10 پایی از سطح زمین تعریف می کند.

  بسکتبال

  6.تنیس روی میز_ 875 میلیون هوادار

  تنیس روی میز از یک حوزه نفوذ جهانی برخوردار است و حدود 875 میلیون طرفدار دارد. این ورزش در قرن نوزدهم در انگلستان بعنوان نسخه ای مینیاتوری از تنیس روی چمن آغاز شد. این ورزش به نام پینگ پونگ خوانده می شود. این ورزش مدرن شامل دو تا چهار بازیکن است و با استفاده از راکت ها و یک توپ سبک بازی می کنند. این ورزش در کشورها سودان، کره جنوبی و چین بازی می شود.

  تنیس روی میز

  5. والیبال_ 900 میلیون هوادار

  سرچشمه اصلی این بازی در اروپای غربی و امریکای شمالی دیده می شود و طبق تخمین هایی که زده می شود، این ورزش 900 میلیون هوادار دارد. این ورزش در امریکا و توسط ویلیام مورگان در سال 1895 اختراع شد. مورگان عضوی از انجمن مسیحیان جوان بود و از این بازی را تلفیقی قرض گرفته از ورزش های بسکتبال، تنیس، هندبال و بیس بال تبدیل کرد. اکنون این بازی متشکل از دو تیم 6 نفره در هر تیم است که توپ را از روی تور رد می کنند.

  والیبال

  4. تنیس_ 1 میلیارد هوادار

  طرفداران این ورزش بالغ بر 1 میلیارد نفر در دنیا تخمین زده شده اند. معتقدیم نسخه های مختلف این ورزش توسط رومی ها و مصری ها و یونانیان گسترش پیدا کرده است. اگرچه این ورزش مدرن برای اولین بار در فرانسه محبوبیت یافت و از فرانسه با سایر نقاط اروپا و در نهایت به سراسر جهان گسترش یافت. این ورزش متشکل از دو تیم با یک یا دو بازیکن است که بازیکنان با استفاده از راکت های تنیس توپ را به زمین حریف در پشت تور ضربه میزنند.

  تنیس

  3. هاکی روی زمین_ 2 میلیارد هوادار

  این ورزش با بالغ بر 2 میلیارد طرفدار را میتوان در قاره های آسیا، آفریقا، استرالیا و اروپا مشاهده کرد.ورزش هاکی روی زمین به شکل معاصر را ابتدا در سال 1800 در انگلستان گسترش یافت. این بازی بی شباهت به بازی فوتبال نیست، تفاوت در این است که در هاکی به جای استفاده از پا برای پیش بردن توپ، بازیکنان از چوب استفاده می کنند. این ورزش به شکل گسترده در هند، استرالیا و پاکستان بازی می شود و ناگفته نماند که تیم های قدرتمندی را در این رشته دارند.

  هاکی روی زمین

  2. کریکت_ 2.5 میلیارد هوادار

  طرفداران این بازی 2.5 میلیارد نفر برآورد شده اند و زمینه اصلی نفوذ آن در انگلستان و کشورهای مشترک المنافع است. مهد این بازی به قرن شانزدهم و انگلستان بر میگردد که در قرن 18 به ورزش ملی این کشور تبدیل می شود. این ورزش وسط دو تیم 11 نفره است که هر تیم تلاش می کند بیشترین امتیاز را بدست بیاورد. این ورزش در متسعمره های سابق انگستان همچون پاکستان، هند، سریلانکا، بنگلادش و استرالیا محبوبیت زیادی دارد.

  کریکت

  1. فوتبال_ 4 میلیارد هوادار

  بیش از نیمی از مردم جهان در شمار طرفداران این بازی هستند. فوتبال باستانی تا اوایل قرن دوم به چین می رسد. یونانی ها، ژاپنی ها و رومی ها را بعنوان اولین بازیکنان فوتبال می شناسند. آغاز فوتبال معاصر در انگلستان بود، در آنجا توجه قابل توجهی را به خود جلب کرد و سپس به سایر نقاط جهان پراکنده شد. بیش از هر قاره دیگر، این ورزش در اروپا و امریکا محبوبیت دارد. این ورزش با دو تیم 11 نفره بازی می شود. هدف از این ورزش و بازی با توپ این است که توپ را به دروازه حریف گل کند. 

  فوتبال

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فوتبالیست های سیاسی جهان را بهتر بشناسیم

  فوتبالیست های سیاسی جهان را بهتر بشناسیم

  به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  شبکه خبری تهران نیوز، جدایی ورزش از سیاست شعاری است که سالیان سال در محافل ورزشی به گوش می‌خورد اما از همان دوران هم این گزار منطقی به نظر نمی‌رسید. وقتی به بازیهای افتتاحیه مهم مثل جام جهانی نگاه می‌کنیم که اکثر صندلی‌های جایگاه وی ای پی آن را سیاسیون اشغال کرده‌اند می‌توانیم به نزدیکی ورزش و سیاست پی ببیریم. چطورمی‌شود این دنیایی که میلیاردها آدم را میخکوب خود کرده و میلیاردها دلارتولید ثروت دارد برای سیاسیون و تشنه‌های قدرت جذاب نباشد. این جذابیت البته هیچ وقت یک طرفه نبوده و دنیای سیاست و قدرت نیز برای ورزشکاران جذاب بوده، هست و حالا حالاها خواهد بود به طوری که نام فوتبال و سیاست را در کنار هم قرار داده است. برای رسیدن به ورزشکارن سیاسی لیست بلند بالایی وجود دارد که به بخشی از آن اشاره می‌کنیم.

  دکتر سوکراتس

  فوتبالیستهای سیاسی

  برای بررسی این موضوع می‌توان از کاپیتان زیباترین تیمی که قهرمان جهان نشد شروع کرد. سوکراتس براسیلیرو سمپایو دسوزا ویرا دی اولیورا معروف به دکترسوکراتس یکی از سیاسی‌ترین فوتبالیستهای تاریخ است. این فوتبالیست فقید با سربندهای با نوشته دمکراسی‌اش معروف است که کمتر از گلهای زیبای او درجام جهانی نبوده و نیست. سوکراتس عضو حزب کارگران برزیل و بنیانگذار جنبش دمکراسی کورینتیانس هم بود. دکتر سالیان سال برای دمکراسی در کشورش مبارزه کرد و در این راه حتی از لباس تیم ملی نیز گذشت تا بهار دمکراسی در برزیل را ببیند. فعال سیاسی، پزشک و فوتبالیست تمام ثمره عمر سوکراتس بود که در سال ۲۰۱۱ به آخر خط رسید.

  زیکو

  فوتبال و سیاست

  سوکراتس البته تنها فرد سیاسی آن نسل برزیل نبود و شماره ۱۰ طلایی همان برزیل نیز بعداً به سمت وزارت ورزش برزیل رسید. زیکو در دوران سیاست نیز همانند دوران مربیگری چندان موفق نبود و بعد از افشای کمک مالی غیر قانونی به چند تیم فوتبال در برزیل محترمانه اخراج شد.

  پله

  فوتبال و سیاست

  شاید باورش کمی سخت باشد اما پله نیز دستی بر آتش سیاست داشته است. این بازیکن در سال ۱۹۷۰ به دلیل مخالفت با حکومت وقت مورد بازپرسی قرار گرفت. شواهد و مدارک نشان می‌دهد که پله با قرائت مانیفست سیاسی خواستار آزادی زندانیان سیاسی شده بود و بعد از آن بازداشت شده است. پله اما از عقاید محافظه کارانه‌ای برخوردار است و همواره به دلیل این عقاید مورد انتقاد بوده است. در کارنامه سیاسی پله برای مدت کوتاهی وزارت ورزش برزیل نیز دیده می‌شود.

  روماریو

  فوتبال و سیاست

  در لیست اسطوره‌های برزیلی که وارد سیسات شدند نام روماریو هم دیده می‌شود. اسطوره‌ای که بعد از بازنشستگی با رأی بالا به نماینده ایالت سائوپائولو در مجلس برزیل شد. روماریو با پشتوانه ۱۵۰ هزار رأی که در تاریخ این ایالت مهم کم سابقه بود تلاش زیادی برای بهبود فضای اقتصاد و سیاسی کشورش داشت. این اسطوره پیشین فوتبال و سیاستمدار فعلی یکی از مخالفین کسب میزبانی جام جهانی توسط برزیل بود. این بازیکن اسبق تنها اسطوره فوتبالی نبوده و نیست که دنبال اصلاحات سیاسی در کشورش بوده است.

  ژرژو وه‌آ

  ژرژ وه آ

  ژرژ وه‌آ که زمانی نماد همه‌ی کشورهای فقر زده دنیا از جمله کشور خودش لیبریا بود سال ۲۰۱۷ و بعد از چندین سال عملکرد مثبت در کنگره این کشور، رییس جمهور شد تا او نیز در کشور همانند روماریو به یک مصلح اجتماعی بدل شود. آمارها نشان می‌دهند که از زمان ورود وه‌آ به سیاست و زیر سایه علاقه دیرین مردم به او نرخ پیشرفتهای کوچک مثل توزیع آب سالم و بهداشت عمومی در نقاط کمتر برخوردار افزایش داشته است. وه‌آ البته مخالفین خودش را دارد و گروهی معتقدند که یک فوتبالیست لزوماً نمی‌تواند سیاستمدار خوبی باشد اما ۶۰ درصد مردم لیبریا وه‌آ را تأیید کردند.

  کارلوس والدروما

  کارلوس والدروما

  در ادامه به یکی دیگر از بازیکنان افسانه‌ای آمریکای جنوبی می‌رسیم. کارلوس والدروما که روزگاری موهای فرفری معروفش را برای کارهای خیریه رنگارنگ می‌کرد در انتخابات ریاست جمهوری کلمبیا شرکت کرد اما شکست خورد تا خیلی زود از صحنه سیاست خارج شود.

  لیلیان تورام

  فوتبال و سیاست

  لیلیان تورام اما برخلاف والدروما با شکست در انتخابات از پای ننشست. لیلیان در سال ۲۰۰۵ وارد کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه شد و با به چالش کشیدن سارکوزی پشتوانه خوبی دست و پا کرد. تورام از بعد این انتخابات به فعالیت سیاسی خود در قالب فعالیتهای مدنی ادامه داد و به صدای اقلیتهای نژادی در این کشورتبدیل شد.

  رومان پاولیچنکو

  رومان پاولیچنکو

  برای ورود به عرصه سیاست حتماً لازم نیست که بازنشسته شده باشید. رومان پاولیچنکو سال ۲۰۰۷ و تنها یکسال پیش از درخشش در یورو ۲۰۰۸ نماینده شهرش در مجلس شد. پاولیوچنکو مهاجم نوک روسیه فوق العاده گاس هیدینک در یورو ۲۰۰۸ بود.

  ستاره ای از یک نسل طلایی که هلند را از یورو بیرون انداختند و شگفتی ساز شدند. پاولیوچنکو بلافاصله بعد از یوروی رویایی مورد توجه انگلیسی ها قرار گرفت و به باشگاه تاتنهام پیوست تا همین موضوع، او را از جایگاه های سیاسی مدنظرش دور کند.

  آندری آرشاوین

  آندرا آرشاوین

  پاولیوچنکو تنها سیساتمدار آن نسل نبود و آندری آرشاوین نیز به ویروس سیاست آلوده شده بود. آندری در انتخابات شورای شهر سال ۲۰۰۷ نامزدی خود را برای حزب پوتین اعلام کرد، اما کاپیتان تیم ملی روسیه بر خلاف هم تیمی خود،تصمیم گرفت کاملا به فوتبال معطوف و متمرکز باشد و کمی قبل از روز رای گیری کنار کشید تا آبرومندانه‌تر از عرصه سیاست فاصله گرفته باشد.

  کاخا کالادزه

  فوتبال و سیاست

  کاخا کالادزه بعد از آن که خودش را در میان تمام اسطوره‌های گوش شکسته به عنوان اسطوره ورزشی مطرح کرد، دو سال پیش به عنوان شهردار تفلیس انتخاب شد. قهرمان دو دور لیگ قهرمانان در انتخابات بر یکی از میلیاردهای کشورش غلبه کرد و ثابت کرد اعتبارش به پول می‌چربد. کاخا قبل از آن وزیر انرژی گرجستان نیز بوده است حالا در حال اداره شهر ۱.۲ میلیون نفری تفلیس است.

  مارک ویلموتس

  مارک ویلموتس

  سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران، در فاصله تبدیل شدن به بهترین گلزن تیم ملی بلژیک در جام های جهانی و هدایت تیم ملی کشورش، یک حضور ناموفق در سیاست را در کارنامه دارد. ویلموتس به محض خداحافظی از فوتبال در سال ۲۰۰۳ به ریاست حزب فرانسوی زبان لیبرال تحول خواه در بلژیک رسید و به مجلس این کشور راه پیدا کرد.

  اما ویلموتس تنها دو سال در این جایگاه دوام آورد و زیاد طول نکشید تا علاقه اش به سیاست را به کلی از دست بدهد. تیم ملی، انگیزه بزرگ دور شدن ویلموتس از سیاست بود. او ابتدا کمک مربی بلژیک شد و بعد از آن در فاصله سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ هدایت یکی از بااستعدادترین نسل های تاریخ بلژیک را برعهده گرفت. اخراج از تیم ملی کشورش او را به ساحل عاج رساند اما در آنجا نیز موفق نبود تا به ایران برسد.

  سول کمپبل

  سول کمپبل

  همه‌ی فوتبالیستها نیز محبوبیت کافی برای موفقیت در عرصه سیاست را ندارند خصوصاً اگر آن فوتبالیست یاغی نیز باشد. بخش قرمز شمال لندن، جاه طلبی سیاسی سول کمپل را می پسندیدند اما تاتنهامی ها حاضر نبودند کوچک ترین شانسی برای شهردار شدن او در نظر بگیرند.

  سول در یکی از جنجالی ترین انتقال های تمام تاریخ، تاتنهام را ترک کرد و به رقیب مستقیم این تیم پیوست. انتقال کمپل نفرت عجیبی را در دل قسمت سفید شمال لندن ایجاد کرد موضوعی که در مورد امانوئل آدبایور برعکس اتفاق افتاد.

  شهرداری لندن، آرزوی بزرگ سول کمپبل بود و او برای رسیدن به این جایگاه، بیشتر از هر چیزی به رنگ پوستش تکیه داشت. کمپبل در سالهای اخیر به فعالیت علیه نژاد پرستی معروف است و حتی در یک مصاحبه جنجالی مدعی شد که اگر سفیدپوست بود، برای ۱۰ سال به بازوبند کاپیتانی تیم ملی انگلیس می‌رسید. نفرت از این چهره در بخش هایی از لندن به اندازه ای زیاد بود که او حتی به فهرست اولیه شهرداری لندن نیز نرسید.

  هاکان شوکر

  فوتبال و سیاست

  موضوع ورود به سیاست در هماسیگی کشور خودمان نیز شایع است. هاکان شوکر، مهاجم افسانه‌ای فوتبال ترکیه، دوران فوتبال باشکوهی داشت و در سال ۲۰۱۱ نیز به عضویت حزب عدالت و توسعه درآمد تا در کنار اردوغان قرار بگیرد.

  او به عنوان یکی از محبوب ترین اعضای این حزب، آرای مردمی را برای ورود به مجلس ترکیه به دست آورد. اما تنها دو سال در مجلس باقی ماند و تصمیم گرفت استعفا بدهد و از دنیای سیاست دور شود.

  اوله بلوخین

  بلوخین

  در شرق قاره سبز مثل برزیل، ورزشکاران زیادی به سیاست کشیده شده‌اند که یکی از معروف‌ترین آنها اوله بلوخین است. بهترین گلزن تاریخ «دیناموکیف» و شوروی، سال ۲۰۰۶ برای اولین بار در تاریخ، اوکراین را به یک تورنمنت بزرگی مثل جام جهانی رساند.مرد کمونیست، فعالیت های سیاسی چندگانه و جنجال برانگیزی در کشور اوکراین داشت اما بعد از مدتی فوتبال را به سیاست ترجیح داد و تصمیم گرفت در سمت مربیگری، از سیاست دوری کند.

  آندره شفچنکو

  آندره شفچنکو

  شفچنکو نیز نمونه دیگری از ورزشکاران شرقی است که به سیاست گرایش دارد. آندرا با وجود شکست در انتخابات سال ۲۰۱۲ اوکراین، در چند سال گذشته به شدت با سیاست درگیر بوده و همواره در متن تحولات اوکراین دیده شده است.

  محبوبیت شفچنکو در اوکراین باعث شده بود که او در زمان خداحافظی از فوتبال، آینده تضمین شده ای در سیاست برای خودش قائل بود اما به موفقیت مد نظرش دست پیدا نکرد و دوباره به فوتبال برگشت تا هدایت تیم ملی اوکراین را برعهده بگیرد تا شاید خواب آشفته سیاست را از یاد ببرد.

  گرگورز لاتو

  لاتو

  اغلب هم دوره‌های سوکراتس نیز مثل او سیاسی بودند. نمونه دیگر این نسل گرگورز لاتو آقای گل جام جهانی ۱۹۷۴ است. لاتو که یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال لهستان به حساب می‌آید سال ۲۰۰۱ سناتورشد و در مجلس با سخنرانی‌های داغش به صدر اخبار کشورش برگشت. لاتو بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۲ نیز رییس فدراسیون فوتبال لهستان نیز شد تا کم کم به ورزش نزدیک‌تر شده باشد.

  در میان این چهره‌های سیاسی فوتبال شاید ویلموتس مهمترین و نزدیک‌ترین فرد به ما ایرانی‌ها باشد که حالا به عنوان سرمربی تیم ملی ایران شروع به فعالیت کرده است. ورزشکارانی که در صدد استفاده از شهرت خود در مستطیل سبز برای موفقیت در سیاست هستند که اغلب موفق نشدند.

  انتهای پیام/*

  منبع مطلب : www.dana.ir

  مدیر محترم سایت www.dana.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  10 ورزش پرهوادار جهان کدامند؟

  10 ورزش پرهوادار جهان کدامند؟

  بین ورزش های جهان، ورزش فوتبال محبوب ترین ورزش به شمار می رود. چرا که این ورزش به نوعی تبدیل به یک تجارت و صنعت شده است و تراکنش های مالی جالبی را در برمی‌گیرد. در ادامه این نوشته وبلاگ بسامارکت، فروشگاه آنلاین خرید لباس ورزشی با پرطرفدارترین ورزش های جهان آشنا می شوید.

  برآوردها نشان می دهند که بیشتر از نصف جمعیت مردم دنیا جزو هواداران فوتبال به حساب می آیند. ورزش ها در جای جای دنیا وجود دارند، اما برای دلایل های مختلف؛ مثل سرگرمی، رژیمی جهت تناسب اندام و بدنسازی و شغل انجام می شوند. بازی های ورزشی گوناگونی در دنیا محبوبیت کسب کرده اند. بسیاری از این بازی ها شاید در ابتدا محلی بوده اند و اما به مرور توسط سازمان های بین المللی اداره شده اند و قوانین پویا دارند.

  همانگونه که در این نوشته برایتان خواهیم گفت بیشتر بازی ها جزو بازی های المپیک هستند، جایی که مردم کشورهای تمام دنیا برای مسابقه و رویارویی با هم در یک شهر جمع می شوند. این ورزش ها صنعت های سود آوری هستند و درآمدهای میلیاردی را بویژه در کشورهای توسعه یافته به همراه دارند.

  10 رتبه اول محبوب ترین و پرطرفدارترین ورزش های جهان

  10. گلف

  میانگین تعداد هوادار: 450 میلیون نفر

  طبق آخرین آماری که تخمین زده شده بازی گلف در سراسر جهان 450 میلیون طرفدار دارد. در واقع اجرای این بازی به اروپای غربی، خاورمیانه و آمریکای شمالی باز می گردد، سبک امروزی این بازی در کشور اروپایی یعنی اسکاتلند آغاز شد.


  راگبی

  میانگین تعداد هوادار: 475 میلیون نفر

  راگبی یکی از ورزش های گروهی پرطرفدار که در زمین چمن شبیه فوتبال و با یک توپ تخم مرغی شکل بازی می شود.

  این ورزش در کشور انگلستان و سایر کشورهای مشترک المنافع بوده و برآورد جهانی از طرفدارن این ورزش 475 میلیون نفر است. نام کامل این ورزش در زبان انگلیسی، راگبی یونیون فوتبال (Rugby union football) است. در کشورهایی که این ورزش طرفداران زیادی دارد، این رشته را راگبی آنین یا فقط آنین می نامند. مانند: نیوزلند، جزایر اقیانوسیه، استرالیا و بریتانیا.


  بیسبال

  میانگین تعداد هوادار: 500 میلیون هوادار

  این ورزش حدود نیم میلیارد هوادار در سراسر دنیا دارد و در ایالات متحده، کارائیب و ژاپن یکی از محبوب ترین ورزشکاران است.

  این ورزش با چوب بیسبال و توپ بازی می شود. بیسبال ورزش ملی آمریکاست. به طور سنتی، در یکی از روزهای هر فصل حتی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در این ورزش حضور دارد. سافت بال هم نوعی از بیس بال است که توپ آن نرم تر و بزرگتر است.

  بازی بیس بال خود از بازی های مختلفی تشکیل شده که با چوب و توپ بازی می شدند. نسخه های متفاوت این ورزش پیش از آنکه در سراسر دنیا فراگیر شود، قرن نوزدهم در آمریکا بازی میشود و محبوبیت داشت.

  7. بسکتبال

  میانگین تعداد هوادار: 825 میلیون هوادار

  دکتر جیمز ناسمیت در سال 1891 در شهر ماساچوست آمریکا اختراع شد. این ورزش این روزها به طور میانگین 825 میلیون هوادار در دنیا دارد. این بازی برای جایگزینی با فوتبال اختراع شد چرا که می توانست در فضای بسته بازی شود و از حوادث احتمالی جلوگیری کرد. این ورزش با دو تیم 5 نفره بازی می شود که گل را در پرتاپ توپ به حلقه ای با ارتفاع 10 پایی از سطح زمین تعریف می کند.

  6. تنیس روی میز

  میانگین تعداد هوادار: 875 میلیون نفر

  “تنیس روی میز” یکی از مفرح ترین ورزش هاست که پیشینه ای تاریخی دارد. ریشه این ورزش هم همانند بسیاری از ورزش ها به انگلستان بر می گردد. آن زمان که شاهزادگان انگلیسی برای فرار از خورشید سوزان در خانه و فضای سرپوشیده به فکر اختراع این ورزش افتادند. این ورزش در قرن نوزدم میلادی در انگلستان به عنوان نسخه ای مینیاتوری از تنیس روی چمن آغاز شد. در کشورهای سودان، چین و کره جنوبی بیشتر بازی می شود.


  والیبال

  هفتمین ورزش پرطرفدار و گسترده ترین ورزش در بعضی کشورهای جهان است. سرچشمه اصلی این بازی در اروپای غربی و آمریکای شمالی دیده می شود، این ورزش 900 میلیون هوادار دارد. این ورزش در آمریکا و توسط ویلیام مورگان در سال 1895 اختراع شد.

  بر اساس آمار اعلامی کمیته المپیک، بازی والیبال بالاتر از فوتبال، تنیس و دیگر ورزش ها محبوب ترین ورزش در بازی های المپیک است. ورزش والیبال قهرمانی جهان مهمترین و قدیمی ترین رویداد بعد از بازی های المپیک است که هر چهار سال یکبار برگزار می شود.

  تنیس

  میانگین تعداد هوادار: 1 میلیارد نفر

  تنیس یکی از لوکس ترین ورزش هاست که هوادارن این ورزش حدود 1 میلیارد نفر در دنیا تخمین زده شده اند. بسیاری از کارشناسان معتقدند که نسخه های مختلف تنیس توسط مصری‌ها، رومی‌ها و یونانیان گسترش پیدا کرده است. این ورزش متشکل از دو تیم با دو یا یک بازیکن هست که با کمک راکت توپ های تنیس را به زمین حریف می فرستند.

  3. هاکی روی زمین

  میانگین تعداد هوادار: 2 میلیارد نفر

  حدود 2 میلیارد نفر در سراسر دنیا طرفدار این ورزش هستند. ورزش هاکی روی زمین به شکل امروزی ابتدا در سال 1800 میلادی در کشور انگلستان توسعه پیدا کرد. هاکی پس از فوتبال بیشترین تعداد بازیکن را در بین ورزش های گروهی فضای باز دارد. هاکی در اواخر قرن نوزدم توسط انگلیسی ها وارد کشور هندوستان شد. هاکی پس از مدتی به ورزش ملی هند تبدیل شد که مقام های بسیاری را نیز بهمراه داشته است.


  2. کریکت

  میانگین تعداد هوادار: 2.5 میلیارد نفر

  این بازی هم مثل بسیاری از کشورها از انگلستان به سایر جهان گسترش پیدا کرده است. 2.5 میلیارد نفر آخرین برآورد طرفداران این بازی است. مهد این بازی به قرن 16 ام در انگلستان بر میگردد که دو سال بعد و در قرن 18 میلادی به ورزش ملی کشور انگلستان تبدیل شد.

  پس از چند سال بخاطر استعمار بریتانیا این ورزش در کشورهایی مثل استرالیا، بخشی از آفریقا، حوزه کارائیب و هند هم گسترش یافت و انگیزه ای برای مردم این کشورها شد تا بتوانند با شکست تیم انگلستان در بازی خودشان لذت زیادی ببرند.


  فوتبال

  4 میلیارد یعنی بیشتر از نصف مردم جهان طرفدار این بازی مهم و پرهیجان هستند. فوتبال باستانی تا اوایل قرن به چین برمیگردد. ژاپنی‌ها، رومی‌ها و یونانی‌ها را بعنوان اولین بازیکنان فوتبال می شناسند.

  ورزش فوتبال بیش از هر قاره دیگر، در آمریکا و اروپا محبوبیت دارد. این ورزش با 11 بازیکن برگزار می شود. جام جهانی فوتبال از بزرگترین رویدادهای ورزشیِ جهان است که در 4 سال یکبار در یکی از کشورها برگزار می شود. لیگ های مختلفی لالیگا، بوندس لیگا و چندین لیگ معتبر در سراسر دنیا هر ساله برگزار می شوند.


  برای مطالعه مطالب ورزشی بیشتر وخرید لباس ورزشی پیشنهاد میکنیم به بسامارکتمراجعه کنید.

  منبع مطلب : virgool.io

  مدیر محترم سایت virgool.io لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید