توجه : تمامی مطالب این سایت توسط ربات از طریق نتایج گوگل جمع آوری شده و تمامی مطالب عکس ها و لینک های دانلود برای سایت های دیگر است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مرکز مطالعات و تحقیقات استراتژیک مجمع جهانی حضرت علی اصغر

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  44بازدید

  مرکز مطالعات و تحقیقات استراتژیک مجمع جهانی حضرت علی اصغر را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  حضرت علی‌اصغر(ع) را نباید در جغرافیای شیعه محدود کرد - ایسنا

  به گزارش ایسنا، صادق رمضانی، در نشست مسئولین مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) که در تالار قدس کتابخانه آستان‌قدس رضوی برگزار شد، عنوان کرد: مجمع جهانی با طرح جهانی راه‌اندازی شد تا ابعاد جهانی این حضور را مطرح کند. آنچه که در سال‌های گذشته تا کنون اجرا شد از روضه‌ها تا مراسم‌های مختلف پیرامون حضرت علی‌اصغر چه در ایران و چه در کشورهای مختلف بخش بسیار اندکی از آن چیزی است که مورد توجه مجمع جهانی است و برای آن تبیین و تعریف شده‌ است.

  وی افزود: هدف از برگزاری این نشست برای مسئولین ستادها در کشورهای مختلف این است که باید به این مفهوم جهانی توجه داشته‌باشیم، نباید حضرت علی‌اصغر را در محدوده یک کشور و مذهب تصغیر کنیم. همه شما در این راه به صورت داوطلبانه و عاشقانه حضور داشته‌اید و باید به صورت سازمان‌یافته این موضوع را پیگیری کنید.

  رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات استراتژیک مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) تصریح کرد: حداقل اقداماتی که تا کنون طی چندساله صورت گرفته‌است موجب توجه دشمنان اسلام و توجه دشمنان شیعه و توجه صهیونیسم جهانی به صورت خاص شده‌است. باعث شده که سیستم‌های جهانی که به دنبال تقابل با اسلام باشند، مراکز خود را فعال کنند و در این زمینه همایش جهانی حضرت علی‌اصغر را به صفر کاهش دهند. لذا امسال و سال‌های آینده این همایش‌ها و این حضور مردمی را باید با قوت و انسجام بیشتری دنبال کنیم و فراموش نکنیم که علی‌اصغر(ع)  نماد مقاومت و وحدت اسلامی است.

  رمضانی با اشاره به اینکه آنچه که به عنوان نیرو در خط مقاومت شاهدش هستیم همه از برکات کربلا و شهدا است، گفت: سهم حضرت علی‌اصغر بدون شک فراوان است و شما به عنوان خادمین سهم بسیار بزرگی در این پیروزی مقاومت داشته‌اید. توصیه ما به این همایش و مسئولین، این است که این نکته را توجه داشته‌باشند که کمیت در مراسم بسیار مهم است اما باید به کیفیت برنامه‌ها هم اضافه شود، لذا چند پیشنهاد را بر اساس مکتب کربلا ارائه می‌کنیم و امیدوارم بعد جهانی را بیشتر کنیم و این توصیه‌ها را به‌ویژه به  برادران و خواهران جوان و مسلط به زبان می‌کنم که بتوانیم با ستاد راهبردی مجمع جهانی علی‌اصغر تاثیرگذاری خودمان را عمق ببخشیم.

  وی افزود: این مکتب، مکتب نسل‌های منتظرالمهدی است و لذا باید در این حوزه به این نکته توجه کنیم که جهان پیرامونی ما خصوصا جهان عرب به این نتیجه رسیده‌اند که حلقه مفقوده آن‌ها تربیت انسان‌هایی است که آینده را تشکیل می‌دهند و در برابر، اسلام موفق شده که با ارائه الگویی همچون حضرت علی‌اصغر مبانی تربیت انسان خداجو و خداباور را تبیین کند.

  رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات استراتژیک مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع ) با بیان اینکه باید به این نکته در روضه‌ها، سخنرانی‌ها و غیره توجه کنیم و ابعاد مختلف را تبین کنند تا بتوانند تاثیر بگذارند ادامه داد: این خاندان خاندانی نیست که در محدوده شیعیان تعریف شده‌باشند، لذا ما یک ماموریت بزرگ جهانی داریم که باید به آن بپردازیم. ما مکلفیم این الگو را در قالب‌های بین‌المللی ارائه کنیم. پیشنهاد می‌کنیم ، جشنواره جهانی فیلم مستند کودک شیرخواره را داشته‌باشیم که دبیرخانه آن در سال اول مسکو باشد و پس از آن، پاکستان، هند، تونس، مصر، لبنان، کانادا، آمریکا، فرانسه، نروژ و کشورهای دیگری که جزو برنامه‌ریزی‌های ما هستند بتوانند این جشنواره فیلم مستند کودک‌شیرخواره را برگزار کنند.

  وی افزود: پیشنهاد بعدی ما این است با توجه به اینکه رسانه‌ها بسیار تاثیرگذار هستند، خصوصا در عرصه‌های فرهنگی و هنری، جشنواره بین‌المللی تئاتر حضرت‌علی‌اصغر را شروع کنند و  دبیرخانه فعال شود و ما باید برای معرفی این شخصیت کربلایی که با اهداف مشخصی توسط امام حسین(ع) به این سرزمین دعوت شده‌است گام‌های بلندی را برداریم.

  رمضانی خاطر نشان کرد: با توجه به مشکلاتی که در جامعه ما از منظر اخلاقی، تربیت خانوادگی و غیره شاهدش هستیم، ما هیاتی‌ها هم یک رسالتی داریم ، تشکیل ستادهای حل اختلاف حسینی یکی از کارهای خوبی است که می‌تواند در هر منطقه‌ای شکل گیرد و نقش خود را در مسائلی که گرفتارش هستیم ایفا کند.


  انتهای پیام

  مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر

  مجمع جهانی حضرت علی اصغر یک سازمان مردم نهاد https://www.shia-news.com/fa/news/194851/و غیرانتفاعی مذهبی در ایران است که در سال ۱۳۸۳ برای برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم تأسیس گردیده‌است.[۱]

  با گسترش این مراسم در چند هزار شهر و روستای ایران و برخی کشورهای اسلامی و افزایش تعداد شرکت کنندگان به چند هد هزار تن، دفاتر این نهاد مردمی نیز در نقاط مختلف کشور گسترش یافته‌است.[۲][۳][۴]

  هم اکنون داوود منافی پور دبیری هیئت امنای این نهاد را بر عهده دارد.

  منابع[ویرایش]

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دانلود کنید
  مهدی 4 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید