در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
  تبلیغات دانشگاه آزاد

  مترجم کتاب گمشده شهرزاد نشر پیدایش

  1 بازدید

  مترجم کتاب گمشده شهرزاد نشر پیدایش را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  دانلود کتاب گمشده شهرزاد

  داستان شهرزاد، ملکه‌ای که با تعریف قصه در هزارویک شب، جان خود و جان بسیاری از زنان دیگر را نجات داد به گذشته‌های بسیار دور ـ شاید به هزار سال یا حتی بیشتر ـ برمی‌گردد. گرچه برخی از محققان بر این نظرند که این داستان از هند سرچشمه گرفته و سپس به ایران رسیده است، بسیاری نیز بر این عقیده‌اند که اصل این داستان یکی از کتاب‌های گمشده ایرانی به نام هزار افسان است.

  داستان شهرزاد از فارسی به جهان عرب رفت و از آنجا نیز پس از تغییرات مکرر که بارها در آن صورت گرفت به کشورهای دیگر جهان راه یافت. قصه‌هایی که شهرزاد تعریف می‌کند از زمان‌ها و سرزمین‌های گوناگون از جمله از میانْ‌رودان و هند، اوایل ایران میانه و عراق و نیز مصر در اواخر قرون وسطی، به ما رسیده است. شهرزاد و قصه‌هایش برای نخستین‌بار در سال ۱۷۰۴ میلادی توسط آنتوان گالان به غربیان معرفی شد. از آن پس این قصه‌ها مورد توجه مردم جهان قرار گرفتند و همچنان تعریف و تکرار می‌شوند.

  نویسنده رمان «گمشده شهرزاد» سوزان کلمنز فلچر، کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی دانشگاه میشیگان، از متن «هزارویک شب» ترجمه ریچارد اف. برتون برای نگارش الهام گرفته‌است. او شخصیت‌هایی به داستان افزوده اما کوشیده است تا از حوادث اساسی کتاب فاصله نگیرد. او برای شخصیت‌های ساختگی‌اش هم نام ایرانی برگزیده و زنان نیز در داستانش حجاب ایرانی دارند:

  شهرزاد قهرمان من بود. او خودش را به همسری مردی درآورده بود که همسرانش را یکی بعد از دیگری می‌کشت. این مرد هر شب دختری را به زنی می‌گرفت و بامداد روز بعد می‌کشت. تا آنکه، با شهرزاد ازدواج کرد..

  همچنان‌که از دروازه‌های کاخ وارد می‌شدیم و از حیاط بیرونی آن می‌گذشتیم، خاله‌خاور به من هشدار داد: «مرجان، سرت را پایین بینداز و مواظب حجابت باش. توی حرمسرا زن‌ها انواع لباس‌ها را می‌پوشند، با این‌همه تو حُجب و حیای خودت را حفظ کن.» چادرم را جمع‌وجور کردم و آن را از زیر چانه‌ام چنان محکم چسبیدم که فقط گردی صورتم پیدا بود....

  منبع مطلب : taaghche.com

  مدیر محترم سایت taaghche.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  Peydayesh - Product

  در قصه‌های قدیمی، گاه ضعیف‌ترین موجودات به چنان نیرویی دست می‌یابند که کسی انتظار ندارد؛ مثلاً موشی  جان شیری را نجات می‌دهد. اما این فقط ابتکار قصه‌گو برای جذب مخاطبانش نیست. این موضوع گاه واقعاً اتفاق می‌افتد. نویسنده این رمان در کنار روایت داستان شهرزاد قصه‌گو ، داستان مرجان دختری نه چندان زیبا که یک پایش می‌لنگد را از زبان خود مرجان تعریف می‌کند. داستانی که سحر کلمات و قصه‌های پر راز ، آن را سرشار از معانی مختلف کرده است.

  جوایز:

  کتاب ویژه شورای کتاب کودک سال78

  راه‌یافته به فهرست کتاب‌های مناسب رشد(چاپ اول سال 1393)

  کتاب حاضر پیش از این با همین عنوان و توسط  همین انتشارات در قطع رقعی به چاپ رسیده است.

  برای مطالعه‌ی 10 صفحه‌ی ابتدای کتاب روی لینک زیر کلیک کنید:

  شهرزاد.pdf

  منبع مطلب : peydayesh.com

  مدیر محترم سایت peydayesh.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  «گمشده شهرزاد» پیدا شد

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید