در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
  تبلیغات دانشگاه آزاد

  قهوه فشار خون را بالا میبرد یا پایین

  1 بازدید

  قهوه فشار خون را بالا میبرد یا پایین را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  کافئین فشارخون را بالا می‌برد؟

  کافئین فشارخون را بالا می‌برد؟

  به گزارش خبرآنلاین، محبوبیت آن به خاطر تأثیری که بر سیستم عصبی ما می‌گذارد نیست. با وجود طعم تلخ آن یاد گرفته‌ایم که این نوشیدنی را دوست داشته باشیم زیرا به ما کمک می کند تا از خواب بیدار شده و هشیاری بیشتری داشته باشیم.{لینک}

  اما آیا این ماده برای کسانی که با خطر فشارخون بالا روبرو هستند، خطرناک است؟

  با توجه به اینکه این‌گونه محرک‌ها می‌توانند منجر به منقبض شدن رگ‌های خونی شوند، یکی از سؤالات اساسی مردم این است که آیا کافئین می‌تواند منجر به فشارخون بالا / Hepertention شود؟

  به گفته کارشناسان درحالی‌که ممکن است کافئین باعث افزایش فشارخون در کوتاه‌مدت شود، اما خطر ابتلا به پرفشاری خون (وضعیت پزشکی طولانی‌مدت) را افزایش نمی‌دهد. اعضای کمیته ملی علیه فشارخون معتقدند هیچ شواهدی مبنی بر اینکه خوردن قهوه باعث پرفشاری خون می‌شود، وجود ندارد.

  برای ارائه تصویری روشن، محقق ایتالیایی Giuseppe Grosso دو نکته را روشن می‌کند: اول اینکه افزایش فشارخون ناشی از کافئین موقت است. دوم اینکه افزایش فشارخون روی افرادی است که هرروز کافئین مصرف نمی‌کنند. بنابراین افرادی که هرروز قهوه می‌خورند دچار Hypertention ناشی از قهوه نمی‌شوند.

  «شلدون شیپس» از مایو کلینیک می‌گوید با دکتر خود مشورت کرده و اگر کافئین باعث افزایش فشار خود شما می‌شود، مقدار روزانه آن را به 200 میلی‌گرم در روز کاهش دهید.

  به گفته کارشناسان ممکن است دوز خاصی از قهوه در برخی از افراد منجر به افزایش فشارخون نشود و بالعکس همان دوز در فرد دیگر باعث افزایش فشارخون شود.

  به گفته پنی کریس اترتون از دانشگاه ایالتی Penn برخی افراد به دلایل ژنتیک، به‌طور آهسته قهوه را متابولیزه می‌کنند. برخی می‌توانند پس از خوردن قهوه، احساساتی شده، دل‌مشغولی و یا بی‌خوابی را تجربه کنند.(مانند نوشیدنی‌های انرژی‌زا)

  اگر روزی پزشک به شما توصیه کرد تا مصرف قهوه را ترک کرده، این کار را به آهستگی انجام داده و کم‌کم مصرف آن را به حداقل ممکن برسانید، چراکه اغلب تا 9 روز دچار سردرد و ... می‌شوند.

  5656

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تاثیر قهوه بر فشار خون و بیماریهای قلبی

  تاثیر قهوه بر فشار خون و بیماریهای قلبی

   تاثیرات قهوه و کافئین بر فشار خون و بیماری قلبی در افرادی که فشار خون بالا دارند به طور قطعی مشخص نشده است. در مطالعه ای که اخیرا در مجله تغذیه بالینی آمریکا چاپ شده است تاثیرات کوتاه مدت و یا بلند مدت مصرف قهوه و کافئین را بر فشار خون بررسی شده و ارتباط بین مصرف قهوه با احتمال بروز بیماری قلبی را در افرادی که فشار خون بالا دارند نیز ارزیابی گردید. داده های این بررسی از آزمایشات کنترل شده­ ای که تاثیر کافئین و قهوه را بر روی فشار خون بررسی کرده و از مطالعات کوهورت انجام شده بر روی ارتباط بین مصرف قهوه و بیماری قلبی، گردآوری شده است.

  تاثیر قهوه بر فشار خون

  در پنج بررسی انجام شده مشخص شد وجود 200-300  میلی گرم کافئین در خون، باعث افزایش  حدود 1/8 میلی متر جیوه فشار سیستولیک قلب و حدود 7/5 میلی متر جیوه فشار دیاستولیک قلب می شود. این افزایش فشار خون در یک ساعت بعد از مصرف کافئین دیده شد و کمتر از سه ساعت نیز طول کشید. در سه مطالعه ای که بر روی اثرات طولانی مدت (دو هفته ای) قهوه انجام شده بود، در مقایسه با رژیمهای بدون کافئین و نیز رژیم هایی با قهوه ی بدون کافئین، افزایش فشار خون دیده نشده بود. در مرحله ی آخر، در هفت مطالعه ی کوهورت انجام شده هیچ شواهدی مبنی بر وجود ارتباط بین مصرف دائمی قهوه و افزایش خطر بیماری قلبی یافت نشد.

  در افرادی که فشار خون بالا دارند، مصرف کافئین باعث افزایش ناگهانی فشار خون کوتاه مدت ( به مدت سه ساعت) می شود. با این وجود، شواهد موجود ارتباطی را بین مصرف طولانی مدت قهوه و افزایش فشار خون و یا بین مصرف دائمی قهوه و افزایش خطر بیماری های قلبی در افرادی که سابقه ی فشار خون بالا دارند، نشان نمی دهد. 

  نکته عملی: همانطور که مشخص شد قهوه ممکن است فشار خون افراد را افزایش بدهد اما در طولانی مدت تاثیر منفی بر روی فشار خون و نیز بیماری های قلبی ندارد؛ لذا نمی توان افراد را از مصرف این گونه نوشیدنی ها منع کرد، حتی افرادیکه فشار خون بالا دارند. اما در مصرف قهوه نیز همانند هر نوع ماده خوراکی دیگر باید رعایت تعادل انجام شود و در فشار خون بدخیم و یا حاد باید مشورت با متخصص تغذیه صورت گیرد.

  منبع مطلب : www.asriran.com

  مدیر محترم سایت www.asriran.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  چگونه قهوه بر فشار خون شما تأثیر می‌گذارد؟

  چگونه قهوه بر فشار خون شما تأثیر می‌گذارد؟ // دپوی آخر هفته

  به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، همیشه، بحث بر سر این بوده است که آیا مصرف منظم قهوه برای شما واقعا مناسب است (به ویژه با توجه به تأثیر آن بر فشار خون و سلامت قلب) این مقاله به شما می‌گوید که آیا قهوه بر فشار خون شما تأثیر می‌گذارد یا نه.

  نوشیدن قهوه ممکن است فشار خون را به طور موقت افزایش دهد:

  علم نشان می‌دهد که اثرات فیزیولوژیکی نوشیدن قهوه می‌تواند فراتر از مقدار کمی بیداری می‌باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که ممکن است قهوه فشار خون را برای مدت کوتاهی پس از مصرف افزایش دهد.

  بررسی ۳۴ مطالعه نشان داد که ۲۰۰-۳۰۰ میلی گرم کافئین قهوه - تقریباً مقداری که در ۱.۵ تا ۲ فنجان مصرف می‌کنید منجر به افزایش متوسط ​۸mm جیوه و ۶mm جیوه در فشار خون سیستولیک و دیاستولیک شد.

  این اثر تا سه ساعت پس از مصرف مشاهده شد و نتایج در افراد دارای فشار خون طبیعی در شروع مطالعه و افراد با فشار خون بالا از قبل مشابه بود. اما اگر به طور مرتب آن را بنوشید، این اثر کم می‌شود که این ممکن است به دلیل تحمل کافئین باشد که هنگام عادت به نوشیدن آن به‌وجود می‌آید.

  براساس این داده‌ها، ممکن است افزایش کم تا متوسط ​​فشار خون شما بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه رخ دهد به خصوص اگر آن را به ندرت بنوشید.

  اثرات قهوه بر فشار خون، فواید و مضرات قهوه
  در حقیقت قهوه ممکن است برخی از مزایای سلامتی را به همراه داشته باشد

  اثرات بالقوه بلند مدت نوشیدن قهوه:

  اگرچه ممکن است قهوه درست بعد از نوشیدن فشار خون شما را به طور موقت افزایش دهد، به نظر نمی‌رسد این اثر بسیار فراتر از کوتاه مدت باشد. برای مبتلایان به فشار خون بالا، تحقیقات فعلی نشان می‌دهد که مصرف روزانه قهوه بعید است که تأثیر قابل توجهی در فشار خون یا خطر کلی بیماری قلبی داشته باشد.

  در حقیقت، قهوه ممکن است برخی از مزایای سلامتی را به همراه داشته باشد.

  در مورد افراد سالم، تحقیقات نشان می‌دهد که نوشیدن ۵-۳ فنجان قهوه روزانه با کاهش ۱۵ ٪ خطر بیماری قلبی و خطر پایین‌تر مرگ زودرس مرتبط است.

  قهوه حاوی چندین ترکیب فعال زیستی است شناخته شده که دارای اثرات آنتی اکسیدانی قوی هستند و ممکن است استرس اکسیداتیو را در بدن شما کاهش دهند.

  برخی محققان تصور می‌کنند که مزایای سلامتی قهوه ممکن است از هرگونه اثرات منفی بالقوه کافئین بر کسانی که آن را به طور مرتب می‌نوشند، بالاتر باشد.

  با این وجود، تحقیقات بیشتری برای درک بهتر تأثیر قهوه در سلامت در درازمدت مورد نیاز است. در حال حاضر، به نظر می‌رسد کاملاً بی خطر است و حتی ممکن است یک عادت مفید باشد.

  اثرات قهوه بر فشار خون، فواید و مضرات قهوه
  قهوه به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان زیاد ممکن است سلامت قلب را ارتقا بخشد

  آیا در صورت فشار خون بالا باید از مصرف قهوه خودداری کنید؟

  برای اکثر افراد، مصرف متوسط قهوه ​​بعید است که تأثیر قابل توجهی در فشار خون یا خطر بیماری قلبی داشته باشد حتی اگر قبلاً شما فشار خون بالا داشته باشید.

  در حقیقت، برعکس ممکن است صادق باشد.

  برخی از ترکیبات موجود در قهوه ممکن است مزایای سلامتی از جمله کاهش استرس اکسیداتیو و التهاب را به همراه داشته باشد.

  البته قرار گرفتن در معرض کافئین بیش از حد توصیه نمی‌شود، خصوصاً اگر از قبل فشار خون بالایی دارید.

  اگر قبلاً قهوه را به طور مرتب مصرف نمی‌کردید، بهتر صبر کنید تا فشار خون شما قبل از اضافه کردن این نوشیدنی به رژیم روزانه به حالت عادی برگردد، زیرا ممکن است در کوتاه مدت فشار خون شما را افزایش دهد.

  به خاطر داشته باشید که خوردن یا نوشیدن بیش از حد از هر چیزی می‌تواند منجر به اثرات منفی بر سلامتی شود، قهوه نیز از این قاعده مستثنی نیست. حفظ تعادل در سبک زندگی و عادات غذایی همیشه مهم است.

  فعالیت بدنی منظم که با رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات، پروتئین‌های بدون چربی و غلات کامل از بهترین راه‌های تقویت فشار خون و سلامت قلب است.

  تمرکز روی این نوع رفتار‌های سالم احتمالاً بهتر از استفاده انرژی شما نسبت به نگرانی بیش از حد در مورد مصرف قهوه شماست.

  خط آخر:

  قهوه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است، اما به دلیل بالابردن فشار خون مقصر شناخته شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که قهوه ممکن است منجر به افزایش کوتاه مدت فشار خون شود.

  با این وجود هیچ ارتباط طولانی مدت با افزایش فشار خون یا خطر ابتلا به بیماری قلبی در افرادی که به طور مرتب آن را می‌نوشند یافت نشده است.

  در عوض، قهوه به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان زیاد ممکن است سلامت قلب را ارتقا بخشد. اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است، اما نوشیدن قهوه در حد اعتدال به احتمال زیاد برای اکثر افراد یک عادت ایمن است.

  منبع: بیتوته

  انتهای پیام/

  منبع مطلب : www.yjc.ir

  مدیر محترم سایت www.yjc.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید