توجه : تمامی مطالب این سایت توسط ربات از طریق نتایج گوگل جمع آوری شده و تمامی مطالب عکس ها و لینک های دانلود برای سایت های دیگر است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  عکس مهرانه مهین ترابی قبل از انقلاب

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  13بازدید

  عکس مهرانه مهین ترابی قبل از انقلاب را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  بیوگرافی مهرانه مهین ترابی و همسرش +ازدواج , گفتگو و عکسها

  بیوگرافی مهرانه مهین ترابی و همسرش +ازدواج , گفتگو و عکسها

  بیوگرافی و زندگینامه

  مهرانه مهین ترابی متولد 20 مرداد ماه سال 1336 در شهر کرج می باشد و هم اکنون 60 سال سن دارد.

  تحصیلات : وی  لیسانس بازیگری و کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران سال 1365 می باشد.

  وی عضو یک خانواده 7 نفره می باشد و فرزند چهارم خانواده است

  شروع بازیگری : بازی در تئاتر را سال 1365 و بازی در سینما را هم همان سال با «گلبهار»، کارگردانی «تهمینه اردکانی» شروع به کار کرد.

  با مجموعه تلویزیونی مش خیرالله صندوقچه اسرار در سال 1370 وارد تلویزیون شد و با نقش آفرینی در سریال همسران و خانه سبز توانست به خوبی مورد توجه قرار بگیرد و شناخته شود. آخرین کار رو در تلویزیون نیز سریال آنام به کارگردانی جواد افشار می باشد که زمستان 96 پخش میگردد.

  ازدواج و همسرش

  مهرانه مهین ترابی تاکنون ازدواج نکرده است و مجرد می باشد و خودش علت ازدواج نکردن خود را این گونه توضیح داده است :

  وی هیچ فعالیتی در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام ندارد .

  تولد 60 سالگی مهرانه مهین ترابی با حضور بازیگران و هنرمندان در سال 96 برگزار شد.

  عکس قدیمی مهرانه مهین ترابی

  مصاحبه و گفتگو با مهرانه مهین ترابی

  ورزش چه جایگاهی در زندگی تان دارد؟

  با سوال سختی شروع کردید چون من این روزها خیلی دلم می خواهد ورزش کنم و از هر فرصتی استفاده می کنم که بروم پیاده روی و پارک.

  خانه من نزدیک «آب و آتش» است و آنجا را خیلی دوست دارم و هر موقع که وقت کنم با دوستانم به آنجا می روم که پیاده روی کنیم، اما متاسفانه یک کار مدام نیست چون از تنها راه رفتن و تنها ورزش کردن خوشم نمی آید و این از اخلاق های بد من است.

  خیلی خوب است که آدم بتواند این کارها را روتین کند و تنهایی انجام دهد، اما من تنهایی انجام نمی دهم، بنابراین هر وقت دوستی پیشنهاد دهد یا من وقت داشته باشم و با دوستانم تماس بگیرم این کار را انجام می دهم. مثلا دیشب به بام تهران رفتم و یک ساعتی پیاده روی کردم. در هفته فکر کنم حدود دو، سه بار این اتفاق می افتد اما به عنوان مثال اینکه بخواهم بروم باشگاه مثلا بدنسازی این کار را انجام نمی دهم، چون با کارهای کادربندی شده اصولا راحت نیستم.

  در برهه ای از زندگی تان بوده که ورزشی را به صورت تخصصی انجام دهید؟

  بله، من سال های زیادی یک ورزش که برای یک خانم آمریکایی هست به نام کالام پیک نی انجام می دادم، نام ورزش کل نتیکس است.

  اما متاسفانه ما به خاطر شغل مان نمی توانیم برنامه ریزی های همیشگی داشته باشیم، مثلا من شش یا هشت ماه سر کارم و در این مدت یک ماه آن پشت سر هم جلوی دوربینم، صبح ساعت 7 می روم و شب ساعت 8 و 9 خسته بر می گردم و امکان ورزش کردن ندارم.

  اما من سال ها ورزش کردم و سلامتی الان خود را مدیون آن ورزش ها هستم.

  با توجه به اینکه زمان زیادی از زندگی تان را سر کار هستید و پرمشغله، میانه تان با آشپزی چگونه است و چقدر وقت برای آشپزی کردن می گذارید؟

  من عاشق آشپزی هستم. حتی وقتی سر کار هستم هم آشپزی می کنم. طوری که اگر فرجه ای میان کار برای آشپزی پیدا می کنم، همانجا غذا می پزم و با بچه های صحنه می خوریم. آشپزی کردن را خیلی خیلی دوست دارم چون یک حس خوبی از زندگی به من می دهد.

  غذای خاصی هست که خانم مهین ترابی در پختن آن شهره باشد؟

  من غذاهای زیادی را خیلی خوب درست می کنم. از جمله قورمه سبزی و بیف استراگانفی که می پزم، بسیار خوشمزه می شوند.

  غذای مورد علاقه خودتان کدام است؟

  مادر خدابیامرزم یک حرفی درباره من می زد و می گفت این بنده شاکر خداست و از هیچ غذایی بدش نمی آید و واقعا هم همینطور است.

  همه غذاها را دوست دارم به موقع خودش اما قورمه سبزی را جور دیگری دوست دارم.

  چقدر اهل رستوران و کافه گردی هستید؟

  اصلا میانه خوبی با رفتن به جاهای شلوغ ندارم و شاید در تمام سال من یک بار به رستوران نروم.

  چقدر اهل سفر هستید؟ و میانه تان با سفرهای کمپی چگونه است؟

  سفر را بسیار دوست دارم، هر وقت که پای سفر در میان باشد آماده ام و بیشتر دوست دارم با خانواده ام به سفر بروم.

  من در سفر رفتن کمی لوسم و امکانات و رفاه را در دسترس می خواهم. بارها دوستانم به سفرهای کمپی رفتند، تورهای طبیعت گردی که در چادر و کیسه خواب می خوابند، اما من همراهی شان نکردم.

  البته شاید الان به خاطر سنم باشد، اما در عمرم هیچ وقت این کارها را نکردم. بیشتر دوست دارم وقتی مسافرت می روم در یک هتل باشم و یک رفاه نسبی را داشته باشم، چون به نظم خیلی اهمیت می دهم.

  آخرین سفر داخلی که رفتید کجا بوده؟ و برای سفر داخلی کدام منطقه ایران را بیشتر ترجیح می دهید؟

  آخرین سفر من به شمال کشور و رامسر بوده. دیوانه اصفهان هستم با تمام وجودم می گویم که به شدت عاشق اصفهان هستم و بعد از آن شیراز، خیلی زیاد این دو شهر را دوست دارم.

  کدام منطقه از اصفهان را بیشتر دوست دارید؟

  میدان نقش جهان را بسیار دوست دارم با آن وسعت و بناهایی که در داخل آن قرار گرفته است، اما در اصفهان نمی توانم جایی را استثنا کنم؛ زاینده رود، سی و سه پل و همه اینها عشق من هستند، مخصوصا زاینده رود وقتی که پرآب است که طبیعتا باید همیشه پرآب باشد. اما من بی آب آن را هم دیده ام و بسیار غصه خوردم. اما وقتی که آب دارد عظمتی دارد که برای من بسیار جذاب است.

  اهل سفر خارجی هم هستید؟ و اگر بخواهید برای سفر خارجی کشوری را انتخاب کنید، کدام کشور است؟

  شاید سالی یک بار به سفر خارجی بروم، اما بستگی به امکانات دارد. سفرهای خارجی خوب و دیدن هرجای جدیدی برای من جذاب است، اما می دانید که برای اینگونه سفرها امکانات خوب لازم است و همیشه نمی شود برای آن برنامه ریزی کرد.

  برای سفر ایتالیا را انتخاب می کنم و برای من اروپا از همه جا جذاب تر است.

  در سفر آیا اهل خوردن غذاهای آن منطقه خاصی که می روید هستید یا نه، دوست دارید همان غذاهای متداول را بخورید؟

  در خارج از کشور همیشه سرمان به دیوار خورده، وقتی خواستیم غذاهای آنها را بچشیم، سخت است خودمان را با غذاهای آنها تطبیق دهیم. اما در ایران دوست دارم غذاهای تازه ایرانی را بخورم اما در خارج از ترس اینکه دوست ندارم در غذایم چیزهایی که دلم نمی خواهد باشد با احتیاط غذایم را انتخاب می کنم.

  آیا خرید، تفریح شما حساب می شود؟

  خرید کردن را دوست دارم، اما هیچ وقت تنهایی به خرید نمی روم و معمولا نمی دانم چطور است که وقتی چشمم به چیزی می افتد تازه می فهمم که ندارمش و بعد خرید می کنم، به طوری که اگر داخل خانه باشم ممکن است سالی یک بار هم به خرید نروم. از این بابت اخلاق های عجیب و غریب دارم و یک خرده تنبل هستم.

  به فرض من اگر کفش می خواهم در همان اولین مغازه خرید خودم را انجام می دهم؛ آن طور نیستم بگردم دنبال یک چیز خاص. خرید را بیشتر به جنبه احتیاجش نگاه می کنم.

  اگر بازیگر نمی شدید دوست داشتید چه کار می شدید؟

  به این قضیه فکر کردم و نمی دانم که می توانم این کار را الان انجام دهم یا نه اما از بچگی نجاری را خیلی دوست داشتم، نمی دانم چرا خیلی از بوی چوب خوشم می آید. هنوز هم فکر می کنم اگر الان هم جایی داشتم که وقت های بیکاری به آنجا می رفتم و یک چیزی را اره می کردم و چیزی می ساختم خوشحالم می کند یا اینکه باغبان می شدم.

  با توجه به اینکه به باغبانی علاقه هم دارید، خودتان اهل پرورش گل و گیاه هستید؟

  در خانه تنها سرگرمی من پرورش گل و گیاه است. روی میز من پر از بنفشه آفریقایی است و پشت پنجره هام پر از شمعدانی است و از گیاهانی که دارم خیلی خوب مراقبت می کنم. طوری که دوستانم هر وقت می آیند از سرحال بودن این گل و گیاه ها تعجب می کنند.

  این نگهداری از گل و گیاه را هم در حد محدودی نگه داشتم، چون وقت هایی که خانه نیستم نگهداری از آنها سخت است و باید به کسی بسپارم، اما همین محدود هم در حد عالی است.

  کتاب و مطالعه چه جایگاهی در زندگی روزمره تان دارد؟

  کتاب دور و بر من زیاد است، یعنی روی تختم، بالای کاناپه و همه جا، منتها به موقع یعنی وقتی سوالی برایم پیش می آید، زیاد اهل خواندن رمان نیستم فکر می کنم از رمان پر شدن و دیگر حوصله خواندن آن را ندارم. الان مطالعه بیشتر برایم حالت تحقیقی دارد، یک سری مسائلی را که در دید خودم دارم می گردم دنبال شان، این طور نیست که با رمان خودم را سرگرم کنم.

  معمولا رمان هایی را هم که برایم کادو می آورند، نمی توانم تمام کنم. الان در فازی هستم که بیشتر ترجیح می دهم جواب سوال های خودم را پیدا کنم تا اینکه نظرهای دیگری را بدانم.

  اگر بخواهید کتابی برای خواندن به ما پیشنهاد بدهید چیست؟

  اگر بخواهم پیشنهاد بدهم، غزلیات مولانا و خواندن مثنوی و قصه های آن را پیشنهاد می کنم، همچنین خواندن شاهنامه فردوسی.

  به نظر می آید کسی که مثنوی را بخواند احتیاجی به خواندن کتابی دیگر ندارد، اگر منظور ما از خواندن این است که مفهوم زندگی و انسان بودن خودمان و رسالت زندگی را درک کنیم، فکر می کنم این ها خیلی کافی است. برای من چند سالی است که کتاب های محبوبم این هاست.

  پس به نظر می آید به شعر خیلی علاقه مندید؟

  بله اما نه هر شعری، من سال هاست که دیگر به دنبال شعر نو و درک کردن و ارتباط برقرار کردن یا احساسات شخصی آدم ها نیستم؛ یک خرده قصه برایم کلی تر از این حرفه هاست. شعرهای عرفانی را بیشتر دوست دارم.

  سالی یک بار به سینما می روم آن هم معمولا فیلم هایی را که تعریف شان را می شنوم و نقدهای خوبی درباره شان می خوانم، بقیه فیلم ها هم سی دی آنها را می گیرم و در منزل می بینم. تلویزیون هم زیاد تماشا نمی کنم.
  تئاتر هم که می روم، چون به نظرم چیز جذابی ندارد چند تا نمایشی که دعوت شدم و رفتم را دوست نداشتم و به نظرم درگیر یک فرمالیسم عجیب و غریبی در تئاتر شدیم که مورد پسند من نیست و آخرین فیلمی که دیدم فیلم عصر یخبندان بوده است.

  همه کارهایی را که به عنوان بازیگر ا نجام دادید دوست داشتید؟

  تا یک حدی آدم کاری را که انجام می دهد قبول دارد چون اگر نداشته باشد به نظر من عذاب الیم است. اما یک موقعی است که به فرض من کاری از روی بی پولی انجام دادم که اگر تامین بودم ممکن بود انجام ندهم و این مدل هم هست اما به هر حال شما باید با نقش تان ارتباط برقرار کنید که انجام بدهید وگرنه انجام دادنش بسیار مشکل خواهدبود.

  به هر حال تا حدودی 90درصد کارهایی را که انجام دادم دوست داشتم، چون معتقد بودم حرفی که می خواهد بزند و ارتباطی که با مردم برقرار کند درست است. اما مواقعی هم بوده که در تعارف با دوستان و رودربایستی و بی پولی کاری را قبول کردم که ممکن است همین کارها هم دیگران دوست داشتند اما به دل خود نچسبیده است.

  کدام یک از کارهایی را که انجام داده اید بیشتر دوست داشتید؟

  من فکر می کنم هنوز آن کاری را که خیلی دوست داشته باشم انجام ندادم و ان شاءالله از این به بعد انجام می دهم.

  کارگردان خاصی بوده که دوست داشتید با او همکاری کنید و هنوز محقق نشده است؟

  نه اصلا. من با اصغر فرهادی کار کردم و به نظرم بسیار باهوش می آید. در یک سریالی بود که من دو قسمت با او همکاری کردم و کار کردن با او را دوست داشتم که متاسفانه ادامه پیدا نکرد.

  اما هیچ کدام از کارگردان هایی که هستند اینگونه بوده که حتما آرزو داشته باشم باهاشان همکاری کنم.

  با توجه به شرایط امروز جامعه و اینکه مردم اکثرا غمگین اند و از شاد بودن فاصه دارند چه توصیه ای برای شان دارید؟

  این مشکل بشر است و قصه این طور نیست که با یک توصیه و دستورالعمل حل شود.می دانید چرا چون همه می خواهند من خودشان را نگه دارند ،وقتی آن من هست، یعنی نفس آدم ها هست کار به جدل، نارضایتی، شکوه و گلایه و فحش به زمین و زمان می کشد. آدم ها اگر بتوانند از من خودشان بگذرند خیلی از مسائل این دنیا حل می شود.

  اگر کمی با دقت نگاه کنیم می بینیم که تمام این آتش افروزی های دنیا، تمام این نارضایتی های از زندگی در حالی که همه مردم می دانند زندگی کوتاه است و مرگ یک چیز حتمی است باز هم به خودشان سخت می گیرند. برای اینکه نفس شان، آن چیزی را که در ذهن شان دائما گفت و گو می کند آنها را دعوت به جنگ می کند.

  آن چیزی که در ذهن آدم ها دائما گفت و گو می کند و می گوید تو این جوری، تو آن جوری، چرا می گذاری دیگری به تو زور بگوید، چرا می گذاری فلان کس پول تو را بخورد، چرا فلان کس با تو این طور رفتار کرد، تمام اینها نماینده شیطان در ذهن است و همین باعث می شود آدم ها همیشه ناراضی باشند، همیشه گلایه کنند، همیشه ستیزه کنند با زندگی و آن چیزی که رو به روی شان است.

  آدم ها اگر بتوانند هوشیار بشوند که این چیزی که در ذهن شان دارد صحبت می کند خودشان نیست یک مکانیزم هست که دارد تحریکش می کند و آن هوشیاری جاودانه زندگی نیست، خیلی آدم راحت می شود و چشمش به زندگی باز می شود، زیبایی ها را می بیند به آرامش می رسد و می فهمد آنقدر همه چیز گذراست که ارزش آن را ندارد اینقدر جدی بگیردش.

  جدی ترین چیز در این دنیا به نظر من انسان است. حضور واقعی انسان، اصل خلقت برای انسان حاضر و با حضور است، اما متاسفانه ما سرگرم چیزهای دیگری هستیم، سرگرم رنجیدن از چیزهایی هستیم که ممکن است دو سال بعدش موقعی که حالمان بهتر شود و به آن فکر کنیم می فهمیم برای چه چیز کوچکی رنجیدیم، گلایه کردیم، دعوا کردیم، نفرت ورزیدیم در صورتی که این طور نیست.

  همین الان باید بفهمیم که همه این چیزهایی که می آید و می رود بسیار چیزهای کوچکی است، اصل این است که آدم ها آرام باشند و عظمت و زیبایی زندگی را ببینند و از آن لذت ببرند و این قصه نه ربطی به وضع مالی دارد و نه پول و مقام و زیبایی. به این ربط دارد که آدم به عنوان یک جزء زندگی به کل زندگی وصل شود و تمام زیبایی های زندگی را درک کند.

  ما دچار وارونگی شدیم، دنیا را زیاد جدی گرفتیم و عظمت خودمان را فراموش کرده ایم.

  چقدر اهل خاطره بازی و نوستالژی هستید؟

  ابدا، به هیچ عنوان. من برای همین از عکس بدم می آید و کاری به گذشته ندارم، اصلا نمی فهمم چرا بعضی ها مدام از خودشان و دور و برشان عکس می گیرند. برای چه آدم باید به گذشته برگردد. آدم باید وجود خودش را آنقدر غنی کند که در آن لحظه آنقدر کامل باشد که احتیاج نداشته باشد به گذشته برگردد. خاطره ها نه از اینکه از یاد آدم برود، هرازگاهی ممکن است با مراجعه به آنها لذت ببری اما لذت واقعی در حضور آدم است نه برگشتن به گذشته.

  دل تان بگیرد چه می کنید و غار تنهایی تان کجاست؟

  دلم بگیرد صبر می کنم و غار تنهایی من خانه ام است.

  و حرف آخرتان برای مخاطبان؟

  من واقعا آرزومندم روزی هستم که آدم ها به دید و نگاه شان وسعت بدهند و زندگی را برای خودشان و اطرافیان شان سخت نکنند و واقعا از زندگی لذت ببرند.

  زندگی بسیار باشکوه است اما ما یادمان رفته و فقط به آن عادت کرده ایم و به قول سهراب چشم ها را باید شست و جور دیگر باید دید.

  باید از عادت ها دست بکشیم، وقتی به یک گل می رسیم باید درست و حسابی نگاهش کنیم و عظمت خلقت آن را ببینیم، راحت از کنار یک پرنده رد نشویم، این حرف ها شعر نیست که من می گویم، حقیقت زندگی است. باید صبر کردن را یاد بگیریم و عظمت زندگی را درک کنیم و به زندگی و خودمان احترام بگذاریم که زندگی برای مان آرام تر و زیباتر شود.

  فیلمهای سینمایی

  آتش‌بس ۲ (۱۳۹۳)
  پاتو زمین نذار (۱۳۸۷)
  جنایت و جنحه (۱۳۸۴)
  برگ برنده (۱۳۸۲)

  نگین (۱۳۸۰)
  شور زندگی (۱۳۷۷)
  سفر پرماجرا (۱۳۷۴)
  فاتح (۱۳۷۴)

  دادستان (۱۳۷۰)
  مسافران دره انار (۱۳۷۰)
  ملک خاتون (۱۳۶۹)
  راز کوکب (۱۳۶۸)

  دوران سربی (۱۳۶۷)
  ردپایی بر شن (۱۳۶۶)
  گلبهار (۱۳۶۵)

  سریالهای تلویزیونی

  1396  آنام
  ۱۳۹۳ همه چیز آنجاست
  ۱۳۹۲ بچه‌های نسبتاً بد
  ۱۳۹۱ زمانه
  گپ

  ۱۳۸۹ در مسیر زاینده‌رود
  ۱۳۸۹–۱۳۸۸ پرانتز باز
  ۱۳۸۸ شمس‌العماره
  ۱۳۸۸–۱۳۸۷ همه بچه‌های من
  ۱۳۸۷ مأمور بدرقه

  ۱۳۸۶ تله‌فیلم «عشق گمشده»
  ۱۳۸۶–۱۳۸۵ پنجره
  ۱۳۸۵ کتاب‌فروشی هدهد
  صاحبدلان
  نرگس

  ۱۳۸۳ اگه بابام زنده بود
  قهر و آشتی
  ۱۳۸۲ بانویی دیگر
  عروس
  ۱۳۸۱ نوعروس

  در کنار هم
  باران عشق
  ۱۳۸۱–۱۳۷۸ شب چراغ
  ۱۳۸۰ یادداشت‌های کودکی
  ۱۳۸۰–۱۳۷۹ نیستان

  ۱۳۷۸ دلبر آهنی
  داستان یک شهر
  روز ایپریت
  ۱۳۷۸–۱۳۷۵ آژانس دوستی
  ۱۳۷۷ راه سوم
  ۱۳۷۶ قطار ابدی
  سرزمین سبز

  ۱۳۷۵ خانه سبز
  نوعی دیگر
  ب مثل بهار
  ۱۳۷۴ آخرین فرصت
  ۱۳۷۳ بهاران در بهار

  همسران
  ۱۳۷۲ تله‌تئاتر «استپان» (گروگان)
  ۱۳۷۰ مسافران دره انار
  مش‌خیرالله صندوقچه اسرار

  منبع مطلب : ariapix.net

  مدیر محترم سایت ariapix.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مهرانه مهین ترابی قبل از انقلاب

  عکس دوست داشتنی مهرانه مهین ترابی

  مهرانه مهین ترابی متولد سال ۱۳۳۶ در کرج، بازیگر ایرانی است.

  او فرزند چهارم یک خانواده هفت نفری است و جز او کسی در خانواده فعالیت هنری ندارد. اولین تجربه بازیگری او ایفای نقشی در تئاتر تله نوشته محسن یلفانی و به کارگردانی خانم دیانا و در سال ۱۳۵۶ بود.

  وی با فیلم گلبهار به کارگردانی تهمینه اردکانی در سال ۱۳۶۵ به سینما آمد و با مجموعه تلویزیونی مش خیرالله صندوقچه اسرار در سال ۱۳۷۰ عضوی از خانواده مجموعه‌های تلویزیونی شد و با نقش آفرینی در مجموعه همسران و خانه سبز به اوج محبوبیت رسید.

  او همچنین دارای لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران می باشد.

  او هنوز مجرد است و در پاسخ به این سوال که چرا ازدواج نکرده است جواب داد: ازدواج را دوست داشتم اما باید تنها می‌ماندم. من هم عاشق فرزند هستم و دوست دارم برای افراد خانواده‌ام آشپزی کنم. اما از آنجا که بازیگری وجودم را ساخته بود نمی‌توانستم به راحتی از حرفه‌ام بگذرم.

  منبع مطلب : castpic.rozblog.com

  مدیر محترم سایت castpic.rozblog.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بیوگرافی مهرانه مهین‌ ترابی + تصاویر

  مهرانه مهین‌ ترابی متولد 20 مرداد 1336 در کرج، بازیگر اسـت. فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران اسـت، او فرزند چهارم یک خانواده هفت نفری اسـت و جز او کسی درخانواده فعالیت هنری ندارد.

  دوران کودکی

  در سن 10 سالگی کـه بچه هـای دیگر دنبال بازی بودند و موزیک هـای الکی گوش میکردند شدیدا بـه موزیک هـای شارل آرناوور، خوانده معروف فرانسوی علاقه داشتم. ساعت ها می نشستم پای گرامافون و لذت عجیبی می بردم.

  از گمرک تا کلاس بازیگری

  بعد از دیپلم یک دوره دو ساله کاردانی محاسبه گمرک را گرفته بودم و مشغول کار در گمرک بودم شش ماه بود کـه داشتم کار میکردم اما اصلا کارم را دوست نداشتم هم زمان با آن، کلاس هـای تئاتر می رفتم در کتابخانه کرج. آنجا خیلی زیاد معاشرت می‌کردم.

  دانشگاه در بحبوحه انقلاب

  سال 58 چند ماه بعد از پیروزی انقلاب وارد دانشگاه شدم. واقعا باید بگویم کـه در بدترین شرایط موجود تصمیم گرفتم بازیگر شوم و خیلی بدشانس بودم. در اوج جوانی ام عملا زیاد نتوانستم کار کنم چون در آن زمان و شرایط، فیلم زیادی ساخته نمی شد.

  شروع بازیگری

  مهین ترابی اولین فیلم سینمایی اش را وقتی بازی کردم کـه 28 سالش بود بـه اسم گلبهار سال 64 بـه کارگردانی زنده یاد تهمینه اردکانی در آن بازی کرد کـه فیلم با کیفیتی هم نبود و همه ی بدون استثنا کار اولشان بود. از فیلمبردار گرفته تا خود خانم اردکانی و دستیارش همگی کار اولشان بود. بـه هرحال موقعیت آن زمان آنطوری بود. جالب اینجاست کـه چند بار از تلویزیون پخش شد و خیلی ها کار را دیدند.

  ورود بـه تلویزیون

  سه سال بعد از فیلم گلبهار درسال 64 چند فیلم و تئاتر دیگر کار کردم. اولین کاری کـه در تلویزون انجام دادم، مش خیرالله و صندوقچه اسرار درسال 69 بود آنجا برای اولین بار با فردوس کاویانی همبازی شدم سریالی اپیزودیک بود کـه یک اپیزود سه – چهار قسمتی اش را مـا بازی کردیم.

  شهرت

  مهرانه مهین‌ ترابی با نقش آفرینی در مجموعه همسران درسال 1373 و خانه سبز درسال 75 بـه کارگردانی بیژن بیرنگ و مسعود رسام بـه اوج محبوبیت و شهرت رسید.

  بخش‌هایی از گفتگوی همشهری مثبت با مهین‌ ترابی به یاد ندارم در زندگی ‌ام تا به امروزطعم واقعی شکست را چشیده باشم. شکست‌ها و زمین خوردن‌ها نتوانست امیدم را کمرنگ کند. تنها یک بار با تمام وجودم غم را باور کردم و فکر کردم که زمین خوردم. قضیه بر می‌گردد به ۱۳ سالگی‌ام؛ زمانی که پدرم را از دست دادم. دوره سختی بود اما حتی همین حس هم خیلی زود به یک امید تبدیل شد. 

  مادرم زنی مقتدر و محکم بود. پس از مرگ پدر روی پای خودش ایستاد. همیشه با دیدن او محکم بودن را مرور می‌کردم. حتی اگر به بلوغی که شما می‌گویید نرسیده باشم اما سعی کردم محکم باشم. خب دیگر فقط یاد و خاطرات پدر بود. باید این قضیه را باور می‌کردم. افسردگی را دوست نداشتم و با کسانی که یاد گرفتند زندگی‌شان را با آه و گریه بگذرانند و یاد نگرفتند امید را ببینند نمی‌توانم کنار بیایم. حداقل در آن زمان سعی ام را کردم که شکست‌ها و غم‌ها زمینم نزنند.با این کـه کارم رابا سینما شروع کردم اما در سینما نتوانستم موفقیت خاصی بـه دست بیاورم علت اصلی اش فکر می‌کنم همان پایین بودن آمار ساخت فیلم در آن سال‌ها بود. چون تا سال 74 – 73 فیلم چندانی در سینما ساخته نمی شد.

  پیاده روی در پارک

  خانه مـن نزدیک پارک آب و آتش اسـت و آنجا را خیلی دوست دارم و هر موقع کـه وقت کنم با دوستانم بـه آنجا می‌روم کـه پیاده روی کنیم.

  ورزش تخصصی

  مـن سالهای زیادی یک ورزش کـه برای یک خانم آمریکایی هست بـه نام کالام پیک نی انجام می دادم، نام ورزش کل نتیکس اسـت. اما متاسفانه مـا بخاطر شغل مان نمی‌توانیم برنامه ریزی هـای همیشگی داشته باشیم، مـن سال‌ها ورزش کردم و سلامتی همین حالا خود را مدیون آن ورزش ها هستم.

  غذای مورد علاقه

  مـن غذا هـای زیادی را خیلی خوب درست میکنم. از جمله قورمه سبزی و بیف استراگانفی کـه می پزم، بسیار خوشمزه میشوند، همه ی غذاها را دوست دارم بـه موقع خودش اما قورمه سبزی را جور دیگری دوست دارم.

  عشق سفر

  سفر را بسیار دوست دارم، هر وقت کـه پای سفر در بین باشد آماده ام و بیشتر دوست دارم با خانواده ام بـه سفر برو مـن در سفر رفتن کمی لوسم و امکانات و رفاه را در معرض می‌خواهم. بارها دوستانم بـه سفر هـای کمپی رفتند، تورهای طبیعت گردی کـه در چادر و کیسه خواب می‌خوابند، اما مـن همراهی شان نکردم بیشتر دوست دارم وقتی مسافرت می‌روم دریک هتل باشم و یک رفاه نسبی را داشته باشم، چون بـه نظم خیلی اهمیت میدهم.

  علاقه بـه گل و گیاه

  در خانه تنها سرگرمی مـن پرورش گل و گیاه اسـت.

  روی میز مـن پر از بنفشه آفریقایی اسـت و پشت پنجره هام پر از شمعدانی اسـت و از گیاهانی کـه دارم خیلی خوب مراقبت میکنم. طوری‌كه همه ی از سرحال بودن این گل ها و گیاه ها تعجب می‌کنند.

  علت مجرد ماندن

  تصمیم بـه مجرد ماندن سخت‌ ترین تصمیم زندگی‌ ام بود. ازدواج را دوست داشتم اما باید تنها می‌ ماندم مـن هم عاشق فرزند هستم و دوست دارم برای افراد خانواده‌ ام آشپزی کنم اما از آنجا کـه بازیگری وجودم را ساخته بود نمی توانستم بـه اسانی از حرفه‌ ام بگذرم.

  عشق اصفهان

  دیوانه اصفهان هستم با تمام وجودم می‌گویم کـه بـه شدت عاشق اصفهان هستم و بعد ازآن شیراز، خیلی زیاد این دو شهر را دوست دارم.

  خواندن کتاب

  کتاب دور و بر مـن زیاد اسـت، یعنی روی تختم، بالای کاناپه و همه ی جا، منتها بـه موقع یعنی وقتی سوالی برایم پیش می‌آید، زیاد اهل خواندن رمان نیستم فکر می‌کنم.

  او فرزند چهارم یک خانواده هفت نفری است و جز او کسی در خانواده فعالیت هنری ندارد. اولین تجربه بازیگری او ایفای نقشی درتئاترتلهنوشته محسن یلفانیو به کارگردانیخانم دیاناو در سال۱۳۵۶بود. مهرانه مهین ترابیدارای لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران می باشد. او هنوز مجرد است و در پاسخ به این سوال که چرا ازدواج نکرده است جواب داد:ازدواجرا دوست داشتم اما باید تنها می ماندم. من هم عاشق فرزند هستم و دوست دارم برای افرادخانوادهامآشپزیکنم. اما از آنجا که بازیگری وجودم را ساخته بود نمی توانستم به راحتی از حرفه ام بگذرم.

  با تئاتر آغاز کرد و با فیلم گل بهار (1365) به سینما آمد. اما در تلویزیون درخشید. با مجموعه تلویزیونی ̎خیرالله صندقچه اسرار̎ مطرح شد و با نقش آفرینی زیبایش در مجموعه تلویزیونی همسران به محبوبیت رسید. او همچنان یکی از بازیگران موفق تلویزیون به شمار می رود.

  آثار مهرانه مهین ترابی:

   سینمایی

  آتش بس ۲ (۱۳۹۳)

  پاتو زمین نذار (۱۳۸۷)

  جنایت و جنحه (۱۳۸۴)

  برگ برنده (۱۳۸۲)

  نگین (۱۳۸۰)

  شور زندگی (۱۳۷۷)

  سفر پرماجرا (۱۳۷۴)

  فاتح (۱۳۷۴)

  دادستان (۱۳۷۰)

  مسافران دره انار (۱۳۷۰)

  ملک خاتون (۱۳۶۹)

  راز کوکب (۱۳۶۸)

  دوران سربی (۱۳۶۷)

  ردپایی بر شن (۱۳۶۶)

  گلبهار (۱۳۶۵)

  مجموعه تلویزیونی

  ۱۳۹۳ همه چیز آنجاست

  ۱۳۹۱ زمانه 

  ۱۳۸۹ در مسیر زاینده رود 

  ۱۳۸۸-۱۳۸۹ پرانتز باز 

  ۱۳۸۸ شمس العماره 

  ۱۳۸۷-۱۳۸۸ همۀ بچه های من

  ۱۳۸۷ مأمور بدرقه 

  ۱۳۸۶ تله فیلم « عشق گمشده»

  ۱۳۸۵-۱۳۸۶ پنجره 

  ۱۳۸۵ کتابفروشی هدهد 

  ۱۳۸۵ صاحبدلان 

  ۱۳۸۵ نرگس 

  ۱۳۸۳ اگه بابام زنده بود 

  ۱۳۸۳  قهر و آشتی 

  ۱۳۸۲ بانویی دیگر 

  ۱۳۸۲  عروس  

  ۱۳۸۱ نوعروس 

  ۱۳۸۱ در کنار هم 

  ۱۳۸۱ باران عشق 

  ۱۳۷۸-۱۳۸۱ شب چراغ

  ۱۳۸۰ یادداشت های کودکی 

  ۱۳۷۹-۱۳۸۰ نیستان 

  ۱۳۷۸ دلبر آهنی 

  ۱۳۷۸ داستان یک شهر 

  ۱۳۷۸ روز ایپریت 

  ۱۳۷۵-۱۳۷۸   

  ۱۳۷۷ راه سوم 

  ۱۳۷۶ قطار ابدی 

  ۱۳۷۶ سرزمین سبز 

  ۱۳۷۵ خانه سبز 

  ۱۳۷۵ نوعی دیگر 

  ۱۳۷۵ ب مثل بهار 

  ۱۳۷۴ آخرین فرصت 

  ۱۳۷۳ بهاران در بهار 

  ۱۳۷۳ همسران 

  ۱۳۷۲ تله تئاتر «استپان» (گروگان) 

  ۱۳۷۰ مسافران دره انار 

  ۱۳۷۰ مش خیرالله صندوقچه اسرار 

  له فیلم «عشق گمشده» 

  ۱۳۸۵-۱۳۸۶ پنجره 

  ۱۳۸۵ کتابفروشی هدهد 

  ۱۳۸۵ صاحبدلان 

  ۱۳۸۵ نرگس 

  ۱۳۸۳ اگه بابام زنده بود 

  ۱۳۸۳ قهر و آشتی 

  ۱۳۸۲ بانویی دیگر 

  ۱۳۸۲ عروس 

  ۱۳۸۱ نوعروس 

  ۱۳۸۱ در کنار هم 

  ۱۳۸۱ باران عشق 

  ۱۳۷۸-۱۳۸۱ شب چراغ

  ۱۳۸۰ یادداشت های کودکی 

  ۱۳۷۹-۱۳۸۰ نیستان 

  ۱۳۷۸ دلبر آهنی 

  ۱۳۷۸ داستان یک شهر 

  ۱۳۷۸ روز ایپریت 

  ۱۳۷۵-۱۳۷۸   

  ۱۳۷۷ راه سوم 

  ۱۳۷۶ قطار ابدی 

  ۱۳۷۶ سرزمین سبز 

  ۱۳۷۵ خانه سبز 

  ۱۳۷۵ نوعی دیگر 

  ۱۳۷۵ ب مثل بهار 

  ۱۳۷۴ آخرین فرصت 

  ۱۳۷۳ بهاران در بهار 

  ۱۳۷۳ همسران 

  ۱۳۷۲ تله تئاتر «استپان» (گروگان) 

  ۱۳۷۰ مسافران دره انار 

  ۱۳۷۰ مش خیرالله صندوقچه اسرار 

  منبع مطلب : tanama.ir

  مدیر محترم سایت tanama.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دانلود کنید
  مهدی 14 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید