توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  علت تير كشيدن سينه سمت راست در زنان

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  8بازدید

  علت تير كشيدن سينه سمت راست در زنان را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  مجله قرمز

  مجله قرمز

  کاربر جدید هستم!

  منبع مطلب : redmag.ir

  مدیر محترم سایت redmag.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تمام علل و علائم خطرناک همراه با درد سمت راست قفسه سینه

  تمام علل و علائم خطرناک همراه با درد سمت راست قفسه سینه

  درد سمت راست سینه چه عللی دارد؟

  درد در سمت راست سینه می تواند به چند دلیل اتفاق بیافتد، اما بیشتر ناراحتی سینه به قلب شما مربوط نمی شود و در حقیقت درد راست قفسه سینه شما معمولاً نتیجه حمله قلبی نیست. سینه شما خانه دیگر اندام ها و بافت ها است که ممکن است ملتهب و یا آسیب دیده باشند و باعث شوند که شما احساس درد داشته باشید.

  هر گونه دردی که احساس می کنید به خاطر فشار ماهیچه، عفونت، استرس یا اضطراب و یا شرایط دیگر که به قلب شما ارتباطی ندارد، بیشتر است. برای یاد گرفتن اینکه چه چیزی ممکن است پشت علائم باشد و چه زمانی باید پزشک خود را ببینید، مطالعه کنید. 

  چه زمانی باید به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانس باشید؟ حالات خطرناکی که همراه درد سمت راست قفسه سینه رخ می دهد!

  علت درد راست سینه

  درد راست قفسه سینه چه علتی دارد؟

  درد قفسه سینه در سمت چپ معمولاً با حمله قلبی همراه است اگر در سمت راست تان احساس درد می کنید، به احتمال زیاد به قلب شما مربوط نمی شود اما در این موارد باید به دنبال یک توجه پزشکی فوری باشید:

  هر یک از این نشانه ها ممکن است ناشی از شرایط خطرناک یا تهیدآمیز باشد، بنابراین باید هر چه زودتر به دنبال مراقبت های اورژانسی باشید.

  درد قفسه سینه

  علل اصلی درد سمت راست قفسه سینه

  در این بخش از سلامت نمناک به بررسی تمامی علل و علائم همراه با درد در سمت راست قفسه سینه پرداخته شده است تا آگاهی کاملی در مورد علل این درد در زنان و مردان بدست آورید. 

  1. استرس یا اضطراب:

  اختلال اضطراب و یا استرس شدید می تواند حملات وحشت آوری ایجاد کند، که می تواند بسیار شبیه به حمله قلبی باشد.علایم اضطراب و حملات عصبی می تواند شامل موارد زیر باشد:

  حملات استرس آور می توانند باعث درد قفسه سینه شوند، زیرا وقتی (به سرعت یا عمیق تنفس می کنید)، ماهیچه های سینه تان دچار تشنج می شوند.درد ناشی از اضطراب و استرس می تواند در دو طرف سینه رخ دهد.

  تمرینات تنفسی عمیق می توانند به متوقف کردن حمله اضطرابی کمک کنند ، از آنجا که نشانه های یک حمله عصبی می تواند اثر حمله قلبی را تقلید کند، شما باید به دنبال درمان فوری پزشکی به منظور خارج کردن هر گونه مسائل مربوط به قلب باشید.

  عوارض استرس

  چرا دچار درد راست قفسه سینه می شویم؟

  2. کشیدگی ماهیچه ای:

  آسیب و استفاده بیش از حد می تواند باعث فشار ماهیچه شود که یکی از شایع ترین علل درد در هر دو طرف سینه شماست. فشار ماهیچه می تواند به خاطر فعالیت شدید بدن در طول ورزش و یا تقویت ماهیچه های شما در حین نقاشی کردن سقف، خرد کردن چوب و یا برخی فعالیت های قوی دیگر رخ دهد.

  درد ماهیچه ای ممکن است به تدریج در نتیجه تنش و اضطراب ظاهر شود.در اغلب موارد، داروهای ضد درد بدون نسخه و استراحت کافی است تا علائم بیماری شما را تسکین دهد. 

  3. ضربه روحی بلانت به سینه:

  درد قفسه سینه هم می تواند به خاطر پارگی ماهیچه پکتورالیس اتفاق بیفتد ، پارگی معمولاً براثر ضربه غیر مستقیم یا ضربه ای مستقیم به سینه ایجاد می شود. آسیب بلانت نیز می تواند منجر به شکستگی استخوان یا دنده پتانسیل شود.علایم آسیب قفسه سینه و یا جابجایی دنده، عبارتند از:

  اگر هر یک از این علائم را تجربه می کنید، به پزشک خود مراجعه کنید.

  درد هنگام تنفس

  چه چیزی موجب درد راست قفسه سینه می شود؟

  4. رودل یا سوزش سر دل:

  سوزش سردل به احساسی که در سینه خود احساس می کنید، همانطور که پیش از این در بخش سلامت نمناک گفته شد بعد از خوردن، خم شدن، کار کردن، یا حتی زمانی که در شب دراز می کشید، اشاره می کند و این معمولاً از برگشت اسید ناشی می شود، که زمانی اتفاق می افتد که اسید معده شما به مری برگردد که علاوه بر درد قفسه سینه، ممکن است:

  اگرچه رودل معمولاً باعث درد سینه نمی شود، اما ممکن است در کنار سوزش سردل رخ دهد.

  گلو درد

  علایم رودل، عبارتند از:

  علائم رودل

  درد راست قفسه سینه و بررسی عوامل ایجاد کننده آن

  5. برگشت اسید:

  برگشت اسید وقتی رخ می دهد که اسید معده به لوله غذا یا مری برگردد و این می تواند باعث این موارد شود:

  علاوه بر درد سینه، علائم GERD عبارتند از:

  اگر چه ممکن است بتوانید با درمان های خانگی تسکین پیدا کنید، اما باید پزشک را برای تشخیص بیماری ببینید. آن ها ممکن است قادر به تجویز دارو برای درمان و درمان علائم باشند.

  سرفه

  علت درد راست قفسه سینه چیست؟

  6. کاسکاندریت:

  درد قفسه سینه یکی از علائم اصلی کاسکاندریت است. این شرایط زمانی اتفاق می افتد که غضروف در قفس شما ملتهب می شود.درد می تواند شدید و یا ملایم باشد. اگر چه درد معمولاً در سمت چپ سینه شما احساس می شود، اما ممکن است در سمت راست نیز رخ دهد.

  علائم دیگر شامل:درد در کمر و شکم می باشند که وقتی سرفه می کنید یا نفس عمیق بکشید، بدتر می شود.درد قفسه سینه که توسط کاسکاندریت ایجاد می شود، ممکن است مشابه حمله قلبی یا دیگر شرایط مرتبط با قلب باشد، بنابراین باید به دنبال مراقبت اورژانسی باشید.پزشک شما می تواند هر گونه شرایط تهدید کننده زندگی را رد کند.

  درد کمر

  دلایل احساس درد راست قفسه سینه

  7. کولسیتیت:

  التهاب کیسه صفرا وقتی اتفاق می افتد که صفرا در کیسه صفرا ساخته می شود. در بیشتر موارد، کولسیتیت توسط سنگ صفرا ایجاد می شود که از طریق مسدود کردن لوله ای که از رگ خارج می شود، ایجاد می شود.

  هم چنین کیسه صفرا ممکن است به خاطر مشکلاتی با مجاری صفراوی و یا تومورهای سرطانی ملتهب شود.کولسیتیت باعث درد سینه نمی شود، اگرچه ممکن است این احساس را داشته باشد.

  اگر کیسه صفرا ملتهب باشد، ممکن است درد شدیدی را در شکم سمت راست بالایی خود احساس کنید که می تواند به سمت راست شما پیش برود- نه شانه چپ یا عقب.

  علایم دیگر عبارتند از:

  اگر شما هر کدام از این علائم را تجربه می کنید، به پزشک خود برای تشخیص بیماری مراجعه کنید.

  تب بالا

  درد راست قفسه سینه نشانه چیست؟

  8.پانکراتیت:

  التهاب لوزالمعده (پانکراتیت) زمانی اتفاق می افتد که آنزیم های گوارشی شما شروع به کار می کنند، در حالی که آن ها هنوز در لوزالمعده شما هستند.آنزیم ها سلول های لوزالمعده شما را تحریک می کنند و باعث می شوند که اندام ملتهب شود.

  پانکراتیت می تواند به دلایل متعددی از جمله اعتیاد به الکل و یا سنگ کیسه صفرا رخ دهد.درد قفسه سینه نشانه پانکراتیت نیست، اما ممکن است درد در قسمت فوقانی شکم را تجربه کنید.این درد همچنین می تواند به پشت شما بزند و منجر به ناراحتی شما در سینه تان شود. علائم دیگر پانکراتیت حاد، عبارتند از:

  اگر پانکراتیت مزمن شود، ممکن است مدفوع روغنی و کاهش وزن غیر عادی داشته باشید.

  حالت تهوع

  درد راست قفسه سینه به علت عفونت

  9. زونا:

  زونا، یک عفونت ناشی از ویروس واریسلا - زوستر است که باعث ابله مرغان می شود.زونا باعث درد قفسه سینه نمی شود، اما ممکن است احساس شود که شما با قلب یا ریه خود بسته به مکان عفونت ویروسی مشکل دارید. علاوه بر جوش، علائم شما ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  اگر چه ممکن است بتوانید با درمان های خانگی تسکین پیدا کنید، اما باید پزشک خود را برای تشخیص بیماری ببینید. آن ها دارو تجویز می کنند تا به پاک سازی عفونت کمک کنند.

  علائم زونا

  عامل اصلی درد سمت راست قفسه سینه چیست؟

  10. پلوریستی:

  زمانی اتفاق می افتد که غشا بیرونی حفره قفسه سینه، که به نام پلورا شناخته می شود، ملتهب می شود. این می تواند باعث درد در دو طرف سینه شما بشود وقتی که نفس می کشید و بیرون می دهید و همچنین درد در شانه ها و عقب. 

  نشانه ها عبارتند از:

  اگر شما هر کدام از این علائم را تجربه می کنید، به پزشک خود برای تشخیص بیماری مراجعه کنید.

  درد شدید قفسه سیننه

  عواملی که در ایجاد درد راست قفسه سینه نقش دارند

  11. ذات الریه:

  ذات الریه یک عفونت در یک یا هر دو ریه شماست ، ذات الریه باعث سرفه, گاهی اوقات همراه با خلط است که می تواند باعث درد در دو طرف سینه شما شود. همچنین ممکن است هنگام نفس کشیدن احساس درد قفسه سینه بکنید. 

  علائم دیگر ذات الریه عبارتند از:

  اگرچه درمان های خانگی می توانند علائم شما را تسکین دهند, اما مهم است که پزشک خود را برای تشخیص و درمان ببینید. اگر عفونت خود را درمان نکنید, ذات الریه منجر به مرگ می شود.

  لرز کردن

  چه عاملی موجب درد راست قفسه سینه می شود؟

  12. پنوموتوراکس:

  درد شدید و تیز, نشانه اصلی پنوموتوراکس یا ریه بی هوش است. این می تواند در سمت راست یا چپ سینه شما اتفاق بیفتد و معمولاً نتیجه آسیب است. هم چنین این بیماری ممکن است ناشی از بیماری های ریوی, پاره شده و یا استفاده بد از دستگاه تنفس باشد.علائم دیگر عبارتند از:

  اگر مظنون هستید که یک پنوموتوراکس دارید, به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانس باشید.

  درد قفسه سینه هنگام تنفس عمیق

  درد راست قفسه سینه با چه علائمی همراه است؟

  13. التهاب قلب:

  دو نوع التهاب قلبی وجود دارد که می تواند باعث درد سینه شود. میوکاردیت و پریکاردیت. می کاردیت زمانی است که ماهیچه هایتان ملتهب می شوند. پریکاردیت به التهاب در دو لایه بافت کیسه مانند اطراف قلب شما اشاره دارد.

  هر دو شرایط به طور معمول ناشی از نوعی عفونت هستند و می توانند منجر به درد شدید قفسه سینه شوند.بسیاری از علایم مشابهی دارند. این موارد عبارتند از:

  با وجود این, ناراحتی در سینه شما می تواند چنان شدید باشد که به نظر می رسد دچار حمله قلبی شده اید.اگر درد شدید سینه را تجربه می کنید, به دنبال مراقبت های اورژانسی برای جلوگیری از هر گونه علل تهدید کننده باشید.

  خستگی و تب

  درد راست قفسه سینه به چه عللی رخ می دهد؟

  14. فشار خون ریوی:

  فشار خون ریوی به فشار خون بالا در سیستم قلب - به ریه اشاره دارد.این می تواند باعث شود قلبتان بیشتر کار کند و منجر به احساس درد در سینه شما شود. 

  علائم دیگر عبارتند از:

  اگر هر یک از این علائم را تجربه می کنید, به پزشک خود مراجعه کنید.آن ها می توانند دارو و یا درمان های دیگر برای کمک به تسکین علائم شما و جلوگیری از مشکلات آتی تجویز کنند.

  سرگیجه چیست

  ریه عامل درد سمت راست قفسه سینه

  15. آمبولی ریه:

  آمبولی ریه وقتی رخ می دهد که لخته خون از رگ به ریه ها می رود.این انسداد عروقی از جریان خون به بافت ریه شما جلوگیری می کند و باعث درد در قفسه سینه می شود.

  همچنین ممکن است درد در تمام بازوها, فک, شانه و گردن شما پخش شود.در صورتی که درمان انجام نگیرد, می تواند کشنده باشد, پس اگر این علائم را تجربه می کنید, به دنبال مراقبت های پزشکی اورژانس باشید. 

  چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد 

  اگر نگران درد سمت راست سینه هستید و بیش از چند روز طول کشید, وقت آن رسیده است که پزشک خود را ببینید. اگرچه درد و ناراحتی ممکن است ناشی از چیزی ملایم و مانند برگشت اسید باشد, همچنین این احتمال وجود دارد که آن ها ناشی از چیزی جدی تر مانند فشار خون ریوی باشند.

  زمانی که بدانید چه اتفاقی دارد می افتد, شما و پزشکتان می توانید یک برنامه برای درمان درد سینه و علل زیرین آن تهیه کنید.

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید