توجه : تمامی مطالب این سایت توسط ربات از طریق نتایج گوگل جمع آوری شده و تمامی مطالب عکس ها و لینک های دانلود برای سایت های دیگر است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  عبارت زیر را در یک بند کامل کنید از دروغ گفتن دور باش چون

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  199بازدید

  عبارت زیر را در یک بند کامل کنید از دروغ گفتن دور باش چون را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  عبارت زیر را در یک بند کامل کنید از دروغ گفتن دور باش چون صفحه 101 کتاب نگارش فارسی ششم

  صفحه ۱۰۱ کتاب نگارش فارسی ششم از دروغ گفتن دور باش چون عبارت زیر را در یک بند کامل کنید از سایت نکس لود  دریافت کنید.

  جواب فعالیت نگارش ششم دبستان

  عبارت از دروغ گفتن دور باش چون را کامل کنید

  با سلام خدمت همه دانش آموزان پایه ششم ابتدایی و دبستان که در حال تقلب کردن در اینترنت هستید و صفحه 101 کتاب نگارش فارسی ششم را می خواهید پیدا کنید و در کتاب خود بنویسید ما از یکی از دانش آموزان کمک گرفتیم و جواب ما برای این مطلب اینگونه است که از دروغ گفتن دور باش چون که دروغ زن اگر چه گواهی راست می دهد نپذیرند مردمان را عیب نکنید و هیچ کس بی عیب نیست هر که از غیب خویش نابینا شد نادان تر از مردم باشد و از سوی نیک خداوند بزرگ تر از عطاهای خداوند است شما نیز اگر متن دیگری دارید در نظرات پایین سایت است برای ما بفرستید تا با اسم شما در همین مطلب منتشر شود.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  ستایش نظارت : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ کار شیطان است و شیطان نیز منتظر دروغ است .دروغ از گناهان کبیره است و کسی به فرد دروغگو اعتماد نمیکند .دروغ های بزرگ از دروغ های کوچک آعاز میشود .خداوند نیز دروغگویان را دوست ندارد.

  نویسنده : از دروغ گفتن دور باشید که دروغ زن ارچه گواهی راست دهد نپذیرند . و مردمان را عیب مکنید که هیچ کس بی عیب نیست. هر که از عیب خود نابینا شد نادان تر مردم باشد. و خوی نیک بزرگ تر عطاهای خدای است عزوجل . و از خوی بد دور باشید که بند گران است بر دل و بر پای. همیشه بد خو در رنج بزرگ باشد و مردمان از وی به رنج و نیکو خوی در هر دو جهان ستوده است و هر که از شما به زاد بزرگ تر باشد وی را بزرگ تر دارید و حرمت او نگاه دارید.

  نویسنده :  بعضی انسانها با اینکه کار اشتباه می کنند ولی وقتی اشتباه آنها برملا می شود آنها بجای عذر خواهی بهانه و دروغ دیگری سر هم نکنند تا اشتباه قبلی را بپوشانند.

  نیلای رنجبر : سعی کنیم هیچ وقت دروغ نگوییم حتی اگر مجبور باشیم مثلا اگر به کسی دروغ بگوییم و بعد دروغمان بر ملا شود فکر میکنند دروغگو هستیم و بعد به ما هیچ وقت اعتماد نمیکند.

  احمدرضا شاه محمدی : اگر زیاد دروغ بگویی حتی حرف های راستت هم برای مردمان دروغ می شود و کسی حرف های تو را گوش نمی دهد چون فکر می کنند تو داری دروغ می گویی پس از دروغ گفتن بپر هیزید بغیر از اینکه حرف های تورا گوش نمی کنند بلکه تورا از قوم دروغگویان وگناه کاران می نامند.

  نوشته : از دروغ گفتن دور باش چون : دروغ گفتن کار شیطان است و خداوند دروغ گویان را دوست ندارد وقتی که ما می توانیم راست بگوییم چرا باید وقت مان را با دروغ گفتن حدر دهیم.

  بیران داملا ییلماز : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ گفتن یکی از بزرگ ترین دروغ ها است که خدا میفرماید دروغ حرام است‌ و گناهی است که بخشیده نمی شود پس سعی کنید هرگز دروغ نگویید.

  نرگس : از دروغ گفتن دور باشید چون دروغ مانند اتشی که هیزم ها رامیخورد دروغ گو صورت زشتی دارد وهیچ کس اورا دوست میکند‍. دروغ آدم را تباه و کثیف میکند.

  انیس حسینی : دروغ گفتن باعث میشود که از راه راست باز گردیم و به راه بد کشانده شویم.اما بدانیم که روزی دروغ هایی که گفتیم برملا میشود و آن راست گویی است که باعث سربلندی و عزت ما در میان مردم میشود.

  سارا رستمی : با سلام وعرض پوزش من سارا هستم
  از دروغ گفتن دور باش چون …………………
  دروغ کار شیطان است و شیطان نیز منتظر دروغ است.دروغ؛ آز گناهان کبیره است .
  به فرد دروغگو آعتماد نمیکند ، دروغ های بزرگ از دروغ هی کوچک آغاز می شود .

  زهرا زنگنه : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ گفتن سبب بی اعتمادی دیگران به تو میشود و همینطور کسی دیگر حرف های تو را باور نمیکند ،و باعث گمراهی و قدم گذاشتن در راه اشتباه میشود و این دروغ ها در دفترچه ی اعمال تو نوشته خواهد شد و تو مجازات خواهی شد.

  نویسنده :‌ دروغ گفتن کار بدی است چون که خداوند فرموده است هر کس دروغ بگوید او را در نظر نخواهد داشت و بلایی به سرش بیاید حقشه چون دروغگو دشمن خداست ..

  ناشناس : یعنی اینکه باید بار یا کارم را خودم ببرم یا خودم انجام دهم زیرا اگر به کس دیگری واگذار کنم آن را یا درست انجام نمی دهدیافکرهایی به ذهنش می خورد که…..

  متین کاظمی : اگر زیاد دروغ بگویی حتی حرف های راستت هم برای دیگران دروغ میشود و کسی حرف های تو را گوش نمی دهند چون فکر میکنند تو در حال دروغ گفتن هستی پس از دروغ گفتن بپرهیزید چون به غیر از اینکه به حرف هایت گوش نمی کنند بلکه تو را از گروه دروغگویان و گناه کاران میدانند.

  ناشناس : اگر زیاد دروغ بگویی حتی حرف های راستت هم برای مردمان دروغ می شود و کسی حرف های تو را گوش نمی دهد چون فکر می کنند تو داری دروغ می گویی پس از دروغ گفتن بپر هیزید بغیر از اینکه حرف های تورا گوش نمی کنند بلکه تورا از قوم دروغگویان وگناه کاران می نامند..

  ارغوان : از دروغ گفتن دور باش چون گناه کبیره است و اگر زیاد دروغ بگویی ممکن است حرف های راست تو تبدیل به دورغ شوند همانند چوپان دروغ گو ودیگر کسی به حرف های مان اهمیت ندهد.

  نویسنده :‌ ز دروغ گفتن دور باش چون دروغ کار بدی است که انسان را از خدا دور و به شیطان نزدیک میکند اگر تو یک فرد دروغگو باشی دیگر هیچکس به تو اعتماد نخواهد کرد و کم کم خودت پشیمان میشوی و آنگاه دیگر راه برگشتی نداری و باید تسلیم شوی دروغ تا یک جایی ادامه دارد و آخر باید خود را ببازی. دروغ کار شیطان است و تو یک انسان . هیچکس از دروغ پابرجا نمانده . دروغ کار شیطان است و شیطان همان کسی است که بر تو سجده نکرد..

  بهزادی : از دروغ گفتن دور باشید چون دروغ گفتن کار شیطان وسوسه گر است وخدا وند افراد دروغ گو و حیله گر را دوست ندارد ودروغ گفتن باعث می شود زمانی که ما راست میگوییم افراد حرف مارا باور نکنند ودیگر پیش کسی اعتبار نداشته باشیم وبا این کار ما ترازوی اعمال را سنگین و دفتر اعمال را سیاه میکنیم.

  مهسا : از دروغ گفتن دور باش چون اگر زیاد دروغ بگویی و حتی حرف های راستت برای مردم باور پذیر نیست. وکسی حرف های تو را گوش نمیدهد و تو را از دروغ گویان میدانند. چون فکر میکنند که تو داری دروغ میگویی.پس!!! از دروغ گفتن بپرهیز چون خدا دروغ گویان را دوست ندارد. .

  طلعت بولوت : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ گفتن کار شیطان است و دروغ گفتن انسان را به خر تبدیل می کند و دورغ نگویید چون هر کسی که دروغ بگوید مثل خری است که هیزم بار میکند.

  اصفحانی : از دروغ گفتن دور باش چون عاقبت خوبی به دنبال نخواهد داشت . دروغگو بی طرف است و کسی هوادار او نیست . دروغگو فراموشکار است. پس نتیجه ی خوبی نخواهد داشت.دروغگو دشمن خداست. پس از دروغ گفتن خودداری کنیم..

  ابوالفضل : از دروغ گفتن دور باش چون گناه کبیره است و اگر زیاد دروغ بگویی ممکن است حرف های راست و درست تو تبدیل به دروغ شودو دیگر هیچ کس به حرف هایمان اهمیتی نمی دهند..

  مریخی : اگر یک فضایی دیدید بهش حمله نکنید . چون آنها از انسان ها باهوش ترن و میتوانند علم را پیشرفت دهند.

  آنیسا : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ کار بدی است دروغ باعث بسته شدن راه درست می شود دروغ باعث بی اعتمادی همه به تو می شود حرف های درستت برای همه به دروغ تبدیل می شود برای همه بی ارزش می شوی .

  ملیکا : افرادبدکاروقتیگرفتارمی شوند،به ناچاردلایلی برای کارخودبیان می کنندکه نه تنها منطقی وعاقلانه نیست؛بلکه دربسیاری ازمواردخنده داروغیرباوراست..

  بهار :‌دروغ گویی تو را در نظر مردم پست حقیر خواهد کرد و اگر سخن راست هم بگو ییم مردم نمی پذیرندو اعتبار خودرا در میان دیگران از دست می دهی.

  ناشناس : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ گفتن کار شیطان است و شیطان هم منتظر دروغ است دروغ های بزرگ از دروغ های خیلی کوچک شروع می شود و دروغ نگو چون دروغ از گناهان کبیره می باشد وبه افراد دروغگو تکیه مکن وبدان اگر تو دروغ بگویی خدا تو را دوست نخواهد داشت.

  نویسنده : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ مانند یک گوله برفی است که هی بزرگ و بزرگ تر میشود از دروغ فاصله بگیر . دروغ های بزرگ از دروغ های خیلی خیلی کوچ ک بزرگ میشوند و همچنین شاید زندگی خیلی ها با دروغ خراب شده است.

  نویسنده : از دروغ گفتن رور باش چون دروغ گویان هرچه باشد روزی به اعمال خود می رسند اعمالی که باعث میشود به اتش دوزخ راه پیدا کنند اتش دوزخی که همه دروغ هایشان را به یادشان می اورد. دروغ هایی که روزی توسط شیطان رانده شده به انها اموزش داده شده بود . این دروغ های بزرگ ازدور غ های بسیار کوچک شروع شده و مثل یک نوزاد رشدکرده تا به دروغ های بزرگ رسیده .پس نتیجه می گیریم که دروغ گویی باعث می شود که همه زدگی یمان به باد برود.

  سارینا : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ گفتن کار زشت و ناپسندی است و اگر دروغ بگوییم ودروغمان برملا
  شود دیگر کسی حرف ما را قبول ندارد و اهمیتی به صحبت های ما نمیدهد همچنین خداوند کسانی که دروغ می گویند و دروغگو هستند را دوست ندارد.

  فاطمه شاکری :‌از دروغ گفتن دور باش چون دروغ های بزرگ دروغ های کوچک آغاز می شوند و هر دروغ با خود دروغ های دیگر به دنبال خواهد آورد. وقتی نام انسان به دروغ گویی شهره شود راست…. ..

  نویسنده :‌از دروغ گفتن دور باشید که دروغ کار ناپسندی است. دروغگویان هیچ وقت در کار های خود موفق نمی‌شوند. خداوند بزرگ دروغ گویان را دوست ندارد و هر کس دروغ بگوید در آتش جهنم میسوزد.

  علی روحی :‌ ما اگر دروغگو باشیم کسی به حرف ما اعتماد نمی کند… پس باید حواسمان باشه که دروغگو نباشیم. چون دروغ عمره آدم را کم می کنه.

  نویسنده : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ کلید همه ی بدی هاست . دروغ ، دروغ میاره و موجب دروغ های بیشتر میشه . و از بچگی به ما گفتن که دروغگو دشمن خداست.

  ناشناس : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ گفتن کار شیطان است هر کس دروغ بگوید از دوست شیطان است.
  خداوند کسانی را که دروغ می گویند را دوست ندارد واز یار شیطان حساب می کند..

  ناشناس : از دروغ گفتن دور باش چون دروغ گفتن کار شیطان است هر کس دروغ بگوید از دوست شیطان است.
  خداوند کسانی را که دروغ می گویند را دوست ندارد واز یار شیطان حساب می کند..

  نویسنده : اگر دروغگو باشیم هیچ کس به حرف ما اصلأ اعتماد نخواهد کرد. باید حواسمان را جمع کنیم که دروغ نگوییم چون دروغ عمر آدم را کم میکند

  ثمین :‌
  چون دروغ هایی بزرگ از دروغ های کوچک آغاز می شوند و هر دروغ با خود دروغ های دیگر به دنبال خواهد آورد . وقتی نام انسان به دروغ گویی شهره شود راست او نیز دروغ پنداشته شود تمام.

  مائده شهبازی :‌ از دروغ گفتن دور باش چون دروغ در تمام مراحل زندگی آشکار خواهد شد آبروی انسان را خواهد برود ودر پیشگاه پروردگار و خلق خدا رسوا و بی آبرو خواهد شد.

  نویسنده :‌فرد دروغگو سرانجام دروغش فاش می شود و آبرویش رفته میشود.همچنین افراد دروغگو عاقبت خوبی ندارند و خداوند هم از آنان بیزار است.

  ناشناس :‌چون زمانی که داست بگویی کسی حرفت را باور نمی کند . اگر دروغ بگویی مجبور می شوی که دوباره دروغ بزرگ تری بگویی . کسی که دروغ می گویید در واقع خودش را دارد گول میزند . مانند چوپان دروغ گو که هر سری به دروغ می گفت که گرگ آمده اما رمانی که به راستی گرگ آمد کسی حرف چوپان را باور نکرد.

  محمد حسن :‌چون کسی که دروغ میزند در نگاه مردم پست و حقیر می شود و باز هم اگر شهادت و حرف درست بزند و راست باشد مردم حرف او را مانند دروغ میدانند و به او اعتماد نمی کنند و همیشه دروغ گو است
  اگر خواندی ۱۴ صلوات به نیت ۱۴ معصوم بفرست.

  آموزش ابتدایی

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  1. هر چه به اعماق زمین می رویم دما ................ یافته و فشار ............. می شود .

  1) کاهش بیش تر     2) کاهش کم تر                3) افزایش بیش تر    4) افزایش کم تر

  2. کدام عامل ، به دانشمندان کمک کرد تا خواص فیزیکی لایه های درونی زمین را حدس بزنند ؟

  1) مواد مذاب خروجی آتش فشان ها

  2) بررسی سرعت امواج زلزله در لایه های زمین

  3) بررسی میدان مغناطیسی زمین

  4) مطالعه و بررسی دما و ترکیبات آب رودخانه ها و دریاها

  3. از مطالعه ی مسیر حرکت و سرعت امواج لرزه ای درون زمین ، به کدام یک از گزینه های زیر نمی توان پی برد ؟

  1) جنس  تراکم لایه ها                       2) ضخامت لایه ها

  3) زمان پیدایش                                4) حالت

  4. نازک ترین لایه ی زمین ، کدام است ؟

  1) پوسته       2) سنگ کره          3) خمیر کره 4) هسته ی خارجی   5) لایه ی زیرین گوشته

  5. کدام یک از گزینه های زیر ، سنگ کره را بهتر معرفی می کند ؟

  1) لایه ای که در زیر کوه ها و اقیانوس ها قرار دارد .

  2) بخش جامد و سنگی گوشته

  3) بخش جامد و سنگی گوشته ی فوقانی

  4) خارجی ترین لایه ی سنگی و جامد زمین

  . علت صدای مهیب زمین لرزه چیست ؟

  1) انفجار گازهای پر فشار خمیر کره                 2) شکسته شدن سنگ کره

  3) لغزش پوسته ها بر روی یکدیگر          4) جریان مواد مذاب زیر سنگ کره

  7. کدام مورد ، نتیجه ی آزاد شدن انرژی بر اثر شکستن ورقه های سنگ کره نمی باشد ؟

  1) آتش فشان                  2) سونامی     3) لرزش و تخریب ساختمان ها      4) ایجاد ترک های عمیق

  8. کدام یک از موارد زیر ، از عوامل موثر در شدن زلزله نیست ؟

  1) فاصله تا کانون             2) مقدار انرژی آزاد شده      3) زمان وقوع زلزله   4) مدت زلزله

  9. در کدام حالت زیر ، زمین لرزه رخ می دهد ؟

  1) حرکت دو صفحه ی پوسته در کنار هم           2) دور شدن دو صفحه ی پوسته از یکدیگر

  3) نزدیک شدن دو صفحه ی پوسته به یکدیگر              4) در تمام حالات گزینه ها

  10. برای مطالعه ی نوع مواد سازنده ی داخل زمین ، بهتر است به کدام کشور سفر کنیم ؟

  1) مصر        2) اندونزی             3) ترکیه                4) روسیه

  11- وقتی با استفاده از مشاهده ، به پرسش های خود یک پاسخ احتمال می دهیم ، .................. می کنیم .

  1) تفسیر               2) نظریه سازی        3) پیش بینی           4) فرضیه سازی

  12- دو استوانه ای مدرج مشابه را انتخاب می کنیم . در یکی مقداری سرکه و در دیگری به همان اندازه الکل را یادداشت می کنیم . طبق این آزمایش کدام نتیجه گیری صحیح نمی باشد ؟

  1) سرعت تبخیر مایعا با یک دیگر یکسان نیست . 2) سرعت تبخیر الکل از سرکه بیش تر است .

  3) مایعات تبخر می شوند .                             4) سرکه و الکل هر دو تبخیر می شوند .

  13- برای بررسی سرعت نفوذ آب در خاک های مختلف درون یک ظرف ، چه چیزهایی را ثابت و چه چیزهایی را تغییر می دهد ؟

  1) ظرف و نوع خاک متغیر ، مقدار آب و مقدار خاک ثابت

  2) مقدار خاک و نوع خاک متغیر ، مقدار آب و ظرف ثابت

  3) مقدار آب و ظرف و مقدار خاک ثابت ، نوع خاک متغیر

  4) مقدار آب و ظرف و نوع خاک ثابت ، مقدار خاک متغیر

  - وجود چه ماده ای در خمیر کاغذ ، هم موجب افزایش استحکام کاغذ و هم کاهش جذب آب می گردد ؟

  1) گچ          2) سلولز                3) نشاسته     4) پلاستیک           5) خاک رس چینی

  15- در کدام یک از مراحل تهیه ی کاغذ ، تغییر شیمیایی صورت می گیرد ؟

  1) کندن پوست درختان                2) حرارت دادن خمیر با بخار آب

  3) از بین بردن رنگ خمیر            4) نرم کردن خرده های چوب در آب

  16- ماده ی اصلی مورد نیاز برای ساخت کاغذ چیست ؟

  1) نشاسته     2) گچ          3) خاک رس چینی    4) تنه ی درختان      5) سلولز

  17- انسان های اولیه ، از کدام ماده ی طبیعی زیر ، برای ثبت و ذخیره ی اطلاعات استفاده نمی کردند ؟

  1) سنگ       2) پوست       3) کاغذ پاپیروس     4) چرم         5) چوب

  18- چوب کدام یک از درختان زیر ، برای کاغذ سازی مناسب تر است ؟

  1) درختان با برگ سوزنی به جهت داشتن الیاف کوتاه و محکم تر

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دانلود کنید
  اسرا 10 روز قبل
  1

  دروغ گفتن کار بدی است و خداوند دروغ گفتن را دوست ندارد اگر ما دروغ نگوییم خداوند مهربان از ما راضی میشود وبه بهشت میرویم ما باید دروغ نگوییم دروغ گو کار شیطان است و عمر ما را کم میکند اگر یه دروغ کوچک هم بگوییم همه از ما ناراحت می شوند وهیچ کس باما دوستی نمیکند حتی حرفم نمیزند همه ی ما باید از دروغ گفتن دوری کنیم همه ی ما باید سعی کنیم که دوغ نگوییم که باعث میشود در راه خدا به مشکل بخوریم.

  اسرا 10 روز قبل
  1

  سلام عالی بود

  مهدی 4 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید