توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  صندوق پالایش یکم کی باز میشود

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  61بازدید

  صندوق پالایش یکم کی باز میشود را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  زمان بازگشایی نماد پالایش یکم اعلام شد

  زمان بازگشایی نماد پالایش یکم اعلام شد

  به گزارش تجارت‌نیوز، داود رزاقی مدیر صندوق پالایش یکم، در پاسخ به این پرسش که نماد پالایش یکم در برخی از کارگزاری‌ها در پرتفوی مشتریان قرار گرفته، اما برای برخی این کار صورت نگرفته است، گفت: ما طبق آخرین آمار و مغایرت‌گیری از پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق پالایش یکم آمار را به کارگزاری‌ها و بانک‌های عامل اعلام کردیم و کسانی که این واحدها را از طریق کارگزاری و یا بانک خریداری کردند، باید به کارگزاری خود و یا بانک مراجعه کنند. اما در عین حال باز هم پیگیری می‌کنیم، تا اگر نماد پالایش در پرتفوی عده‌ای قرار نگرفته، این کار صورت گیرد.

  مدیر صندوق پالایش یکم در پاسخ به این پرسش که بعد از مغایرت‌گیری چقدر از واحدهای صندوق پالایش یکم به فروش رسید، گفت: در مجموع 13 هزار و 800 میلیارد تومان از واحدهای صندوق پالایش یکم به فروش رسید و کل پولی که به دلیل مغایرت به مردم برگشت داده شد، حدود 400 تا 500 میلیارد تومان بود و در واقع از کل ارزش صندوق دارا دوم یا همان پالایش یکم به ارزش 62 هزار میلیارد تومان در نهایت 13.8 هزار میلیارد تومان یعنی 20 درصد به فروش رسیده است.

  رزاقی در پاسخ به این پرسش که اکنون ارزش هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق پالایش یکم چقدر است، گفت: باید به قیمت روز و ارزش دارایی آن یا اصطلاحاً NAV حساب کنیم و در این زمینه با سازمان بورس، سازمان خصوصی‌سازی و شرکت پالایش و پخش صحبت می‌شود، تا اینکه نماد این صندوق چه موقع در بازار بورس باز شود و پس از آن بازارگردانی انجام شود.

  وی افزود: قرار بود حداقل یک‌ماه پس از پایان پذیره‌نویسی که در 30 شهریور انجام شد، نماد پالایش یکم باز شود، بنابراین احتمال بازگشایی این نماد در پایان این ماه خواهد بود.

  رزاقی در مورد اینکه بقیه واحدهای باقی‌مانده از صندوق پالایش یکم چه می‌شود، گفت: در حال حاضر 20 درصد از واحدهای صندوق پالایش توسط مردم خریداری شده، اما بقیه این واحدها را نمی‌دانم دولت می‌خواهد چه کند؟، فقط بحث مدیریت و بازارگردانی و پذیره‌نویسی آن برعهده ماست و ما وظیفه دیگری نداریم، در این زمینه با سازمان خصوصی‌سازی تصمیم بگیرد.

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا ارزش روز نمادهای پالایش نفت تبریز، تهران، اصفهان و بندرعباس به معنای ارزش روز واحدهای پالایش یکم است، گفت: باید بدانیم در زمان پذیره‌نویسی ارزش هر واحد صندوق چقدر بوده و افزایش سرمایه این شرکت‌ها تعدیل شود و به میزان 70 درصد آن ارزش محاسبه شود، چون 30 درصد از سوی دولت برای خریداران این واحدها تخفیف قائل شدند و الان این 30 درصد تخفیف اعمال شده است.

  رزاقی این را هم گفت: به زودی سایت صندوق پالایش یکم تکمیل می‌شود و آن موقع ارزش روز دارایی‌های صندوق مشخص می‌شود و بر روی سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران و سایت کدال قرار می‌گیرد.

  منبع: فارس

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زمان بازگشایی پالایشی یکم در بورس کی است و کی باز میشه؟

  زمان بازگشایی پالایشی یکم در بورس کی است و کی باز میشه؟

  ابتدا زمان بازگشایی نماد صندوق پالایشی یکم و معاملات آن در بازار در میان سرمایه‌گذاران با ابهاماتی همراه بود که در این زمینه حدود دو هفته گذشته «راضیه صباغیان»، مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: مطابق مقررات، یک ماه بعد از پایان پذیره‌نویسی امکان معامله برای صندوق‌های ETF فراهم می‌شود.

  وی گفت: با توجه به اینکه پذیره‌ نویسی صندوق پالایشی یکم تا ۳۰ شهریور ماه ادامه داشت؛ بنابراین باید از اوایل آبان ماه امکان معامله برای این صندوق فراهم شود.

  خبری از زمان دقیق آغاز معاملات پالایشی یکم ارائه نشده

  اکنون با توجه به آغاز ماه آبان همچنان خبری از زمان دقیق برای آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم ارائه نشده، که این موضوع می ‌تواند حاشیه‌ هایی را در بازار با خود به همراه داشته باشد.

  «داوود رزاقی»، مدیر صندوق پالایشی یکم امروز (شنبه) به زمان آغاز معامله «صندوق پالایشی یکم» در بورس اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش سرمایه پالایش نفت تهران (شتران) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در بورس هنوز افزایش سرمایه آنها در پرتفوی صندوق اعمال نشده، به همین دلیل اکنون نمی‌توان اقدام به بازگشایی نماد این صندوق کرد، زیرا این موضوع منجر به ضایع شدن حق مردم و ضرر و زیان آنها خواهد شد.

  وی توضیح داد: ابتدا اعلام شده بود که حداقل یک ماه پس از پذیره‌نویسی این صندوق ها نماد آنها در بورس بازگشایی خواهد شد؛ بنابراین اکنون در حال اقدام‌های لازم برای رفع مشکلات موجود و آغاز معامله این صندوق در بورس باشیم.

  رزاقی خاطرنشان کرد: پیگیری‌ های زیادی از سوی فعالان بازار و مردم برای مشخص شدن زمان بازگشایی نماد «صندوق پالایشی یکم» انجام شده، اما در وضعیت فعلی و در این زمینه نمی ‌توان زمان دقیقی را اعلام کرد و باید منتظر ماند تا اقدام‌های مربوط به افزایش سرمایه دو شرکت پالایشی به سرانجام برسد.

  مدیر صندوق پالایشی یکم درباره احتمال عرضه باقی مانده سهام پالایشی از طریق صندوق‌های قابل معامله ETF افزود: چنانچه معامله صندوق پالایشی یکم در بورس با موفقیت همراه باشد، ممکن است دوباره باقی آن در صندوقی دیگر عرضه شود، اما تاکنون خبر قطعی اعلام نشده است و باید سازمان خصوصی‌سازی در این زمینه تصمیم‌گیری کند.

  وی خاطرنشان کرد: میزان مشارکت مردم در پذیره‌نویسی «صندوق پالایشی یکم» حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر و به ارزش ۱۳ هزار میلیارد تومان است.

  منبع مطلب : bamatn.com

  مدیر محترم سایت bamatn.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پالایش یکم و یک انتقاد بی پاسخ به پذیره نویسی این صندوق

  پالایش یکم و یک انتقاد بی پاسخ به پذیره نویسی این صندوق

  مهلت پذیره نویسی دومین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله دولتی با نماد پالایش یکم در حالی یکشنبه هفته گذشته پایان یافت که اعلام یک خبر جدید درباره افزایش تخفیف این صندوق از سوی دولت، سهامداران و فعالان بازار سرمایه را غافلگیر کرد و در چند روز اخیر انتقادات از این تصمیم دولت شدت گرفته است.

  به گزارش کاماپرس،  به نظر می رسد پذیره نویسی صندوق پالایش یکم را باید پرحاشیه ترین رویداد بورس در سالجاری بنامیم چرا که حاشیه های سهام دولت در 4 پالایشگاه مهم کشور ازروزی که زمزمه تغییر روش عرضه این سهام از طریق صندوق ETF به عرضه بلوکی و تکذیب ها و مصاحبه های ضد و نقیض مسئولان دولتی آغاز شد.

  این حاشیه ها طی ایام مهلت پذیره نویسی با بسته شدن نماد این 4 پالایشگاه در بورس و بازگشایی دیرهنگام آنها تداوم یافت و اکنون نیز حاشیه های پالایش یکم بعد از تمام شدن مهلت پذیره نویسی با یک تصمیم جنجال برانگیز دولت ادامه دارد.

  تصمیم ناگهانی دولت که بر منافع میلیون ها نفر تاثیرگذاشت

  ماجرای آخرین حاشیه صندوق پالایشی یکم این است که هیات دولت در روز پایانی و درحالی که مهلت پذیره نویسی این صندوق به اتمام رسیده بود با افزایش تخفیف سهام قابل واگذاری به صندوق پالایش یکم، موافقت کرد و تخفیف صندوق را از 20 درصد به 30 درصد رساند.

  این اقدام اکنون با انتقادات روزافزون سرمایه گذاران و فعالان بورسی مواجه شده و منتقدان افزایش تخفیف صندوق در روز پایانی را برخلاف عدالت و همچنین برخلاف شیوه صحیح اطلاع رسانی درباره موضوعی می دانند که می توانست در تصمیم میلیون ها سرمایه گذار تاثیرگذار باشد.

  نکته جالب توجه دیگری که منتقدان مطرح می کنند این استکه به رغم دو بار تمدید مهلت، نهایتا حدود ۴/ ۱۷ درصد از واحدهای پالایش یکم توسط سرمایه گذاران خریداری شد و استقبال از این صندوق در حد قابل قبولی نبود اما اگر دولت افزایش تخفیف را زودتر اطلاع رسانی می کرد احتمالا استقبال بیشتری از پذیره نویسی این صندوق به عمل می آمد.

  نهایتا این که برخی فعالان بورسی خواستار باز شدن امکان پذیره نویسی مجدد صندوق پالایش یکم با توجه به افزایش تخفیف آن هستند ؛ تقاضایی که پذیرش و اجرای آن از سوی مسئولان اقتصادی و مدیران سازمان بورس بسیار بعید به نظر می رسد.

  اخبار مهم بورس را بخوانید:

  منبع مطلب : kamapress.com

  مدیر محترم سایت kamapress.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 6 روز قبل
  0

  نظری همم مگه مونده......تا ابله در جهان هست مفلس در امان است

  مهدی 1 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید