در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
  تبلیغات دانشگاه آزاد

  سامانه ماسک وزارت بهداشت

  1 بازدید

  سامانه ماسک وزارت بهداشت را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  کاهش قربانیان ویروس کرونا با نصب اپلیکیشن ماسک | وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  کاهش قربانیان ویروس کرونا با نصب اپلیکیشن ماسک | وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  به گزارش پایگاه خبری وب دا، دکتر پیمان فیضی با بیان این که اپلیکیشن «ماسک» با هدف کمک به شهروندان و نظام سلامت ایران برای کاهش قربانیان از طریق افزایش آگاهی و فراهم کردن نقشه ابتلا در ایران تولید شده است، گفت: هر چه تعداد بیشتری از شهروندان از این اپلیکیشن استفاده کنند، تصویر دقیق‌تری از نقشه ابتلا در کشور خواهیم داشت و علاوه بر آن می توان از شیوع کرونا و آمار قربانیان به طور قابل توجهی کاست.

  وی توضیح داد: به طور مثال اگر یکی از افراد که در دو هفته اخیر با آن‌ها تماس نزدیک (ارتباط رو در رو به فاصله کمتر از دو متر یا تماس با وسایل مشترک) داشتید، مبتلا به کرونا شود، باید در اسرع وقت پس از اطلاع، تماس خود با دیگران به‌ ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای را قطع کرده و تا حد امکان خود را قرنطینه خانگی کند.

   وی تاکید کرد: با بروز علایم به نظام سلامت و درمان اطلاع رسانی کنید تا از ابتلا و مرگ ومیر این بیماری در دیگر افراد پیشگیری شود.

  وی با بیان این که، ماسک هیچ اقدام خاصی را بدون اجازه کاربران انجام نمی‌دهد، عنوان کرد: اگر اجازه ثبت موقعیت جغرافیایی خود را داده و در همان زمان یک بیمار مبتلا به کرونا در همان محل حضور داشته باشد، ماسک می‌تواند این موضوع را به شما اطلاع دهد.

  به گفته این مسئول، در این اپلیکیشن می‌توانید فعالیت‌ها و ملاقات‌های خود را ثبت کنید، مکان‌های پرتردد و آلوده را مشاهده کرده و با ثبت وضعیت سلامت احتمال ابتلای خود و اعضای خانواده به کرونا را بسنجید.

  وی یادآور شد: در ماسک شما قابلیت این که نقشه ابتلا به کرونا را در کشور، شهر و محل زندگی‌تان ببینید و از مناطق آلوده دوری کنید، وجود دارد و علاوه بر آن هم می‌توانید با پاسخ منظم به سؤالات اپلیکیشن احتمال ابتلای خودتان به کرونا را بسنجید وبا مطلع شدن از تماس با مبتلایان احتیاط لازم را به منظور پیشگیری انجام دهید.

  وی به برخی خدمات، امکانات و کاربردهای اپلیکیشن ماسک اشاره و خاطرنشان کرد: کاربر با ثبت مکان‌هایی که در صورت لزوم به آنها مراجعه کرده و ثبت افرادی که با وجود ضرورت با آنها ملاقات می‌کند (به جز اعضای خانواده)، می تواند میزان ریسک ابتلای خود را مشاهده کرده و طی روزهای آتی، از ابتلای احتمالی افرادی که با آنها ملاقات داشته یا شیوع بیماری در مکان‌هایی که به آنها مراجعه داشته مطّلع شود .

  دکتر فیضی تصریح کرد: با استفاده از این اپلیکیشن می توان تا پیش از بروز علائم بیماری، از بالا بودن احتمال ابتلای خود مطّلع شده و هر چه سریع تر به انجام اقدامات مربوطه مبادرت ورزید.

  وی اضافه کرد: بر اساس اطّلاعاتی که کاربران مختلف وارد می‌کنند، احتمال ابتلای فرد به کرونا مشخص می‌شود.
  وی توضیح داد: به محض مثبت شدن احتمالی آزمایش کرونای هر یک از کاربران این برنامه، کادر مدیریت و درمان بیماری از تمام محل‌ها و افرادی که شخص بیمار طی روزهای اخیر به آنها مراجعه یا با آنها ملاقات داشته ، مطّلع شده و می‌توانند بهترین اقدامات مربوطه را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند.

  مدیر روابط عمومی و اموربین الملل دانشگاه گفت: این برنامه، با ثبت الگوی ترددها و بازدیدها، اطّلاعات مورد نیاز برای کنترل بهینۀ شیوع بیماری را در اختیار کادر درمان و مدیران مربوطه قرار می‌دهد و شهروندان باید نرم افزار ماسک را روی موبایل خود نصب کنند تا از سفیدی و آلودگی شهرها مطلع شوند.

  وی تاکید کرد: اگر می‌خواهید از آخرین وضعیت ابتلا به کرونا در شهر یا محله‌ خود آگاهی پیدا کرده و از مناطق آلوده دورباشید، به طور حتم نسبت به نصب اپلیکیشن ماسک اقدام کنید.

  این مسئول بیان کرد: مردم می توانند با استفاده از این نرم‌افزار نقشه ابتلا به کرونا در شهر و محله زندگی خود را مشاهده کرده و اگر قصد تردد در سطح شهر را به شکل اضطراری دارند از مناطق آلوده مطلع شده و از آن مکان دوری کنند.

  دکتر فیضی اظهار داشت:. در این اپلیکیشن‌ مردم همچنین می‌توانند در جریان آخرین اخبار و توصیه‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا قرار بگیرند.

  وی خاطرنشان کرد: قابلیّت «ثبت ملاقات با سایرینِ» این نرم‌افزار فقط در صورتی موضوعیّت دارد که افرادی که با آنها ملاقات می‌کنیم نیز این اپلیکیشن را بر روی گوشی خود داشته و از آن استفاده کنند، بنابراین حتّی کاربر متعهّد و مسئولیت‌پذیر در قبال جامعه که بخواهد با دقّت زیاد از «ماسک» استفاده کند، نیز در بسیاری موارد چنین امکانی برایش فراهم نخواهد بود.

  منبع مطلب : behdasht.gov.ir

  مدیر محترم سایت behdasht.gov.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  لزوم ثبت نام واحدهای متقاضی اقلام حفاظت فردی در سامانه ttac.ir | وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  استفاده از ماسک از هفته آینده اجباری است | وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید