توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  39بازدید

  دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  انشا صفحه 42 کتاب مهارت های نوشتاری پایه هشتم

  انشا اول درباره دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  مقدمه : تک تک سلولهای بدنش از ترس عرق می ریزند ، پاهایش آماده ی یک فرار جانانه است و چشمانش مانند دوربینی قوی او را زیر نظر دارد !

  بدنه : این موارد تنها توصیف بخشی از تنش میان آهو و شکارچی از دید آهو است ، آهویی که در لبه ی پرتگاهی به نام شکار شدن قرار دارد ، هر حرکت غلطی او را بیشتر به پرتگاه نزدیک می کند !

  در این زمان آهو می تواند با تصمیمات و حرکات غلط بزرگترین حسرت زندگی خود را بسازد یا با فراری افتخار آمیز به جنگل برگشته و این اتفاق را مانند قهرمانی برای دیگر حیوانات تعریف و توصیف کند ، حال در ذهن آهوی ما چه ای کاش هایی که نمی گذرد !

  ای کاش هایی مانند : ای کاش انقدر سرگرم خوردن غذا نبودم تا زود تر متوجه شکارچی می شدم! ، ای کاش امروز اصلا از خانه بیرون نمی آمدم! ، ای کاش حیوان مورد علاقه ی شکارچی هر چیزی به جز آهو باشد! ، ای کاش نامه ی وصیتی برای خانواده ام می نوشتم! ، ای کاش اگر هم مرا شکار کند استفاده های دیگری از من علاوه بر خوردن و درست کردن غذا داشته باشد مانند عطر مشک و وسایل تزیینی و غیره ! ، ای کاش … !

  ناگهان صدای شلیک گلوله او را از این فکر و خیال در می آورد ، بله ، شکارچی متوجه وجود او شده است ، حال نوبت همان فرار افتخار آمیز است ولی به کجا !؟ ، روبرو شکارچی و پشت سر به پرتگاه می رسد ، تلاش های آهو راهی به جایی نمی برد و آهو زبان انسانی هم بلد نیست که بخواهد التماسش کند !

  آهو یاد این عبارت معروف می افتد که اگر نمی توانی بازی را ببری نگذار دشمنانت هم پیروز شوند ، پس آهو راه افتخارانه مردن را ترجیح می دهد و به سوی سقوط پاها را از زمین کنده و به سمت پرتگاه می پرد ، وقتی در نزدیکی های سقوط تمامی زندگانی اش مانند فیلم از ذهنش عبور می کند ، ناگهان با صدای آهو جان پاشو صبحانه آماده است! ، از جا می پرد !

  نتیجه : آیا آهو پس از این خواب سهمگین ، همان آهوی همیشگی خواهد بود؟ ، آیا سعی نخواهد کرد که ای کاش هارا به واقعیت تبدیل کند؟ ، آیا به کلاس های آموزش زبان انسانی عضو نخواهد شد؟ ، پس چرا باید در زندگی مان همچنین خواب ها یا اتفاقاتی را تجربه کنیم تا درس عبرت بگیریم؟ ، چرا قدر تک تک ثانیه های زندگی خود را نمی دانیم…!؟

  انشا چهارم درباره دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  انشا دوم درمورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  دارم راه می روم در کوه و صحرا در آن جا یک بوته میبینم با گام هایی آرام به سمتش می روم بعد از بازرسی کامل شروع به خوردن میکنم ، صدای پایی را میشنوم که آرام آرام به من نزدیک می شود کمی می ترسم و بعد به روبه رو خیره می شوم با دیدن کسی که روبه رویم است قدمی به عقب برمی دارم …….

  مردی کچل و کوتاه قد با کلاهی شبیه کلاه جادوگر ها ! از چشمان دریده ی قهوه ای اش شرارت می بارد ، دماغ عملی اش مانند برج زهر مار روی صورتش خود نمایی میکند ، روی لبش یک پوزخند مسخره وجود دارد یک بلوز چار خانه قهوه ای و یک شلوار کتان قرمز که خیلی روشن است و جلب توجه می کند و یک چکمه که فکر کنم دو سال است آن را تمیز نکرده .

  یک اسلحه مشکی که از قد خودش هم بلند تر است به دست دارد یک لبخند خبیثانه می زند که با آن کار دندان های   سیاه کرم خورده اش نمایان می شود شبیه ازائیل است ، اما نه !ازرائیل از او زیبا تر و خوش تیپ تر است .

  اسلحه را بالا می گیرد و من با ترس به او خیره می شوم . بعد می گوید : آهوی بی چاره ! همان جا خشکم زده است نمی توانم تکان بخورم انگار پاهایم به زمین چسبیده اند، ماشه را می کشد و  بنگ ……… و بعد دردی که در بدنم حس می کنم ………..

  چشمانم را که باز می کنم ……… جایی عجیب که تا به حال نظیر آنرا ندیده ام یک رودخانه زیبا و درختانی که سر به فلک کشیده اند ، از افکارم بیرون می آیم مادرم را در کنار مردی با چهره نورانی که یک لبخند مهربان برلب دارد می بینم .

  مرد به من نزدیک می شود ، دستش را نوازش وار بر روی سرم می کشد و می گوید : خوش آمدی آهوی کوچک…………………  این مرد کیست ؟ حس می کنم برایم آشناست ! ….. آهان یادم آمد این مرد مهربان ضامن ماست ، ضامن آهو ها . مادرم قبل از رفتنش به پیش او داستانش را برایم گفته بود .

  انشا سوم در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  انشا سوم در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  لالالا گل پونه، عزیز و ناز و دردونه لالالا گل زیره، چرا خوابت نمی گیره

  داشتم برای فرزند دلبندم لالایی دل نشینی می خواندم که ناگهان صدای مهیبی تمام جنگل را لرزاند. صدا آشنا بود. آشناتر از نجوای فرزندم، صدای ناله ی غریب همسرم را می داد .

  آری، دوباره آمده بود، دو روز پیش بود که سایه ی سرم را از من گرفت. دیگر توان شنیدن صدای تیری را نداشتم. حتی خیال مرگ فرزندم برایم زجر آور بود. نمی دانستم برای نجاتش چه می توانم بکنم، فرزندی که هنوز قادر به راه رفتن نبود، نمی خواستم وقت کشی کنم اما مجبور بودم فکر کنم .

  تنها یک راه بود پس آن را انجام دادم فرزندم را به دهان گرفتم و با تمام توانم دویدم. تمام حیوانات می دویدند، همه سریع تر از من بودند. به نظر می رسید دنبالمان می آید. آنی خود را میان جنگل تنها دیدم. صدایی که از غاری دور می آمد حال در کنار گوشم زمزمه ی دل خراشی می کرد.

  صدای قدم سنگین و خنده های تلخش را حس کردم. ناگهان پاهایم قفل شد. صدای رها شدن تیری و حس کردن خون گرم فرزندم بر روی لبانم. نه، باور نمی کردم. دهانم که باز شد جنازه ی کودک دلبندم، فرزندی از تمام دنیا برایم با ارزش تر بود را روبه روی چشمان پر ز خونم دیدم.

  دوست داشتم تمام این اتفاقات خواب باشد اما نه واقعی ترین صحنه ی عمرم بود. لحظه ی تولدش را به یاد می آورم، که بهترین خاطره ی زندگیم بود، اما حالا چه تنها دو روز از تولدش گذشته بود .

  با دیدن کودک بی گناهم که صورتش از همیشه معصوم تر بود، ناتوان شدم اما باز هم بلند شدم، او را به دندان کشیدم و شروع کردم به دویدن، هر چقدر می دویدم به نظرم می رسید که به آن نامرد نزدیک تر می شوم که صدای تیر دیگری چهار ستون بدنم را لرزاند، اما نه! این بار از من دور بود و به حیوان دیگری صدمه زده بود .

  نمی دانستم خوش حال باشم یا ناراحت، خوش حال از اینکه من قربانی او نبوده ام یا ناراحت برای دوستم. ناراحت برای مادری که مانند من بی کس شد، یا ناراحت برای فرزندی که حالا یتیم شده است. در فکر بودم که سکوت مرگبار حاکم شده بر جنگل پس از آن همه غوغا و هیاهو آگاهم کرد.

  فرزندم را دیدم که مانند گلی بی روح در دهانم است از شدت ناراحتی با هر چه توان دویدم و مانند ابری بهاری گریه کردم و دور شدم. اشک مانند کوهی از یخ و دور چون خوابی هزار ساله و تلخ!!! خسته شدم، دیگر توان نداشتم، فرزند بی جانم را روی زمین گذاشتم و در آغوش او خود را گم کردم.

  آغوشی که سرد تر از دستانم و بی روح تر از جانم بود اما ناگهان احساس کردم تنم با او یکی شد. آری! توانستم بعد از آن همه درد و رنج خانواده ام را در آغوش خداوند مهربانم ببینم.

  وقتی رسید آهو هنوز نفس داشت داشت هنوزم بره هاشو می لیسید وقتی رسید قلبی هنوز تپش داشت اما اونم چشمه ای بود که خشکید : حیوانات همواره با ارزش هستند و باید در حفظ و نگهداری آن ها کوشا باشید و قصد شکار و آزار آن ها را نداشته باشیم . یکی از حیوانات مقبول پسند همه آهو است.

  انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچە چشم یک آهو

  انشا چهارم درباره دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  همه جا خشک و بی آب و علف شده است ، درختان حتی آبی برای تشکیل برگ هم ندارند ، همه جا عریان است ، رودخانه ای بی آب ، زمینی بدون سبزه، درختان بی برگ و حتی آسمانی که دیگر شوق گریه کردن هم ندارد.

  خسته ام کل روز را به دنبال قطره ای آب و ذره ای غذا بودم. در زیر درخت خشکی می نشینم.لاشه ی شیری در کمی آن طرف تر افتاده و لاشخور ها بر سرش ریخته اند.

  می بینی خشکسالی چه بر سر جنگل آورده است که حتی سلطانش هم از تشنگی مرده است. صدایی عجیب می آید با بی حالی سرم را بلند می کنم ماشینی را می بینم ، مردی چاق با صورتی سیاه و ترسناک با آن تفنگ بزرگش از آن پیاده می شود. مرا می بیند آنقدر بی حالم که توان فرار هم ندارم، نزدیک تر می آید، شاید از اینکه هیچ عکس العملی از خود نشان نمی دهم تعجب کرده است.

  مرگ را جلوی چشمانم می بینم ، پاهای شکارچی ترسناک ،در جلوی صورتم قرار گرفته است. سرم را بلند می کنم، برای مردن آماده هستم، آخرین تصویری که جلوی چشمانم شکل می بندد، لبخند کریه شکارچی است و سپس صدای شلیک گلوله مرا به خواب ابدی می برد.

  انشا درباره در مورد درمورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو صفحه 42 ۴۲ کتاب مهارت های نوشتاری نگارش پایه کلاس هشتم 

  انشا صفحه ۴۲ کتاب نگارش پایه هشتم .

  منبع مطلب : 7sc.ir

  مدیر محترم سایت 7sc.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ۲ انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  دو انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  ستاره | سرویس سرگرمی - انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو، یک انشا به روش جانشین سازی است که در جغرافیای دشتی سرسبز یا جنگلی انبوه شکل می‌گیرد، در حالی که پرندگان شاهد ماجرا هستند. درست مثل انشاهای ذهنی و تخیلی از زبان کفش که نویسنده خودش را جای یک کفش گذاشت. 

  انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو را با دلهره‌ها و تپش‌های قلب آهویی که هر لحظه به شکار شدن نزدیک می‌شود، همراه کرده و با اضطراب آویخته به قلب او گام به گام می‌رویم.

  انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  انشا اول: گریز از شکارچی

  نسیم خنکی می‌وزید و من شادمانه در میان سبزه‌ها پیش می‌رفتم. شقایق‌ها امروز سرباز کرده و عطرشان سراسر دشت را پر کرده بود. زنبوری گوشم را قلقلک می‌داد، با این همه نمی‌خواستم از من دور شود. پرتو باریکی از نور خورشید به سمت من می‌تابید و از گرمای آن، لذت مطبوعی احساس می‌کردم. ناگهان در سمت راست خودم، جنبشی احساس کردم. انسانی پوشیده در یک لباس خاکی رنگ که سلاحی سیاه و سرد در دست داشته و آن را به سمت من نشانه رفته بود.

  تفنگی که مرد خاکی رنگ به سمت من گرفته بود، لوله بلندی داشت و من می‌توانستم از این فاصله داخل حفره لوله‌هایش را ببینم که گویی تا ناکجا آباد ادامه داشت. گوش‌هایم تیز و تمامی حواسم جمع شد. می‌توانستم آن قدر بدوم که او به گرد پایم نرسد. اما می‌ترسیدم که با نخستین جست، دستش روی ماشه اسلحه رفته و گلوله‌ای به من وارد کند. فاصله او به قدری با من کم بود که توانایی شلیک در یک حرکت را داشته باشد.

  با خود فکر کردم که برای گریختن از دست انسان خاکی رنگ که سلاح سیاهش را به سمتم نشانه رفته است، باید چه کنم؟ او دو پای خود را طوری از هم باز کرده بود که گویی از این ژست، قدرت بیشتری می‌گرفت. با اضطرابی خاص که شاید توأم با آرامشی عجیب نیز بود، به من می‌نگریست و منتظر بود که با یک حرکت، کارم را تمام کند.

  من به اطراف نگاهی کردم و سعی کردم موقعیت خودم را نسبت به او به خوبی بسنجم. به اندازه ۱۰ آهو بین ما فاصله بود و او باید ۱۰ آهوی خیالی را رد می‌کرد تا به من برسد. با خود فکر کردم که اگر همان جا بایستم، شکارچی حتما مرا شکار کرده و از پای درخواهد آورد. بنابراین راهی جز ریسک کردن نداشتم. تنها کاری که از من برمی‌آمد، همان دویدن و فرار کردن از صحنه رویارویی با شکارچی خاکی رنگ بود.

  در دل از یک تا ده شمردم تا تمام قدرت خود را جمع کنم. شکارچی جای پاهای خود را به آرامی عوض کرد تا مرا تحریک به فرار نکرده باشد. اما او خبر نداشت که من پیش‌تر قصد فرار کرده‌ام. یک، دو و سه... شروع به دویدن کردم در حالی که صدای تیرها پی در پی از پشت سرم می‌آمد. جایی دیگر نتوانستم بدوم، گویی به محلی امن رسیده بودم... آیا گلوله شکارچی به من اصابت کرده بود؟ پس چرا خبری از درد نبود؟
  من نجات پیدا کرده بودم.

  دو انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  انشا دوم: شکارچی غمگین

  در میان گروه آهوان به تاخت در دشت‌های بی‌پایان مشغول بودیم که صدای شلیکی ما را در جای خود میخکوب کرد. یکی از آهوانی که در گله، همراه ما به پیش می‌تاخت، بر زمین افتاده و غرق در خون سرخ خویش بود. به دورش هراسان حلقه زده و من از بین جمعیت آهوان، چشمم به شکارچی افتاد که هنوز دود از تفنگش بیرون می‌آمد.

  تیله چشمان من در لوله‌های تفنگ شکارچی گره خورده و می‌دانستم که قصد شلیکی دوباره دارد. اگر او شلیک می‌کرد، در میان گله آهوان که ما بودیم، تلفات بیشتری بر جای می‌ماند. شکارچی از جای خود تکان نمی‌خورد. ما نیز دل رفتن نداشتیم و آهوی نیمه جان هنوز به آن تکه از دشت بسته‌مان کرده بود.

  از میان آهوان چند تایی به تاخت محل را ترک کردند و دیگران نیز رفته رفته در پی آن‌ها به آن سوی دشت های سرسبز، شروع به دویدن نمودند. من تنها مانده بودم بر پیکر آهویی که بی جان روی سبزه‌ها افتاده و سبزی آن‌ها را با خون سرخ خود، گلگون کرده بود. شکارچی به من و من به او می‌نگریستم. نمی‌دانم چرا ماشه‌اش را نمی‌کشید و تیری به من نمی‌زد.

  شکارچی به رحم آمده بود؟ او در قامت من که بر جنازه آهوی مرده ایستاده بودم، چه دید که شلیک نکرد؟ در کمال تعجب دیدم که سلاحش را پایین آورد. حالا او باید به ما نزدیک شده و لاشه آهو را می‌برد تا از پوست او، استفاده تجاری‌اش را ببرد! اما همان جا ایستاده و به منظره‌ای که خلق کرده بود، می‌نگریست.

  در چشمان شکارچی یاس و اندوه را دیدم. شکارچی‌ها هم اندوهگین می‌شوند! این چیزی است که آن روز درک کردم. برای شکارچی‌ها هم زمانی به غم انگیزی می‌گذرد. قدمی جلو آمد و من بر جای خود ایستاده بودم. باز شکارچی جلوتر آمد و من باز ایستاده بودم. او به من شلیک نمی‌کرد و من این را خوب می‌دانستم. شکارچی آمد و آمد و شکار خود را از زمین، درست مقابل من برداشت و با اندوهی تلخ‌تر از قبل به من نگریست.

  لحظه‌ای احساس کردم می‌خواهد دست نوازشگری بر پوست تنم بکشد، اما از این کار منصرف شد. از همان راهی که آمده بود برگشت و من را در سوال این که آیا شکارچی‌ها هم قلب و احساسات دارند، تنها گذاشت!

  دو انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو

  سخن آخر

  انشا در مورد دیدن یک شکارچی از دریچه چشم یک آهو، مانند انشا در مورد صحنه ورود موش به خانه جذاب و قصه‌گونه است و می‌توان آن را به سبک‌های مختلفی نوشت. شما چطور چنین انشایی را می‌نویسید؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما و خوانندگان این انشاها در میان بگذارید. 

  منبع مطلب : setare.com

  مدیر محترم سایت setare.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید