توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  در این روزهای سخت واجب است مردم از مال خود به روحانیون ببخشند

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  58بازدید

  در این روزهای سخت واجب است مردم از مال خود به روحانیون ببخشند را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز چهارشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه استان تهران در حرم عبدالعظیم(ع) اظهار داشت: روحانیان سربازان لشکر امام زمان(عج) هستند و علما باید خدمتگزار و همراه با مردم بوده و با حضور در میان ملت، این ارتباط قوی حوزه و مردم را حفظ کند.

  وی بابیان اینکه حوزه علمیه سرچشمه ترویج خوبی‌ها و فضیلت‌هاست، گفت: مشکلات در جامعه ناشی از فاصله با علماست و آمار بالای شهدای روحانیت در دفاع مقدس نسبت به سایر قشرها نشان از ایثارگری روحانیان است.

  آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه ، تاکید کرد: روحانیون باید در صف اول مبارزه با آمریکای جنایتکاری باشند که از اول انقلاب با ایجاد انواع دسیسه‌ها به دنبال ضربه‌زدن به ایران اسلامی است.

  وی یادآور شد: با تمام دشمنی‌ها و ظلم‌هایی که دشمنان اسلام برای عقب ماندگی ملت ایران انجام داده‌اند، امروز جمهوری اسلامی با استقامت مردم توانسته است بسیاری از مشکلات را از مسیر خود بردارد.

  آیت‌الله نوری همدانی در ادامه گفت آمریکای جنایتکار طی چهار دهه گذشته انواع دشمنی‌ها و کارشکنی‌ها را در حق ملت ایران روا داشته است و از همین رو اگر در کشور کسانی تن به مذاکره دهند خائن یا جاهل است.

  وی ادامه داد: آمریکایی‌ها با ظلم و ستم فراوان مسجدالاقصی مسلمانان را به صهیونیست‌های غاصب بخشیدند و حتی بخشی از خاک سوریه را نیز جزو قلمرو اسرائیل می‌دانند، بنابراین چنین کشوری قابل اعتماد و مذاکره نیست.

  این مرجع تقلید با بیان اینکه روحانیان با گام برداشتن در مسیر تبلیغ علوم دینی، موردتوجه امام زمان(عج) هستند، گفت: طلاب علوم دینی در ترویج فرهنگ و معارف دینی نقش بسیار مهمی دارند و این طلاب و علمای حوزوی بودند که در طول تاریخ اسلام را حفظ کرده و گسترش دادند.

  وی طلبگی را اولین مراحل حرکت در مسیر کسب معارف دینی دانست و گفت: طلاب باید تلاش کنند تا به آداب و اصول حوزوی در مرحله طلبگی مسلط شوند که تسلط بر این اصول لازمه فقاهت است.

  این مرجع تقلید با اشاره به روایاتی پیرامون جایگاه طلاب علوم دینی در نزد خدا، تاکید کرد: اخلاص، همت بلند، اراده قاطع، جدیت، اجتناب از سستی، داشتن نظم و همچنین توجه به ادبیات فارسی و عربی ازجمله گام‌هایی است که در مسیر کسب علوم دینی باید موردتوجه طلاب باشد.

  آیت‌الله نوری همدانی، گام برداشتن در مسیر علمای بزرگ را نیازمند همت بلند دانست و ادامه داد: تسلط بر ادبیات فارسی و عربی نیاز ضروری یک طلبه است که تسلط در این زمینه در نگارش کتاب و خطابه به کمک طلاب خواهد آمد.

  وی اضافه کرد: سحرخیزی، تهجد و نماز شب موجب معنویت و آمادگی پذیرش معارف دینی است که باید طلاب اقامه نماز شب را به‌عنوان یک اصل و برنامه ثابت زندگی خود مورد توجه قرار دهند.

  این مرجع تقلید با اشاره به وجود برخی بی‌اخلاقی‌ها در جامعه، افزود: اخلاق در زندگی همه انسان‌ها بسیار اثرگذار است و این موجب شده تا اخلاق آموزی و متخلق شدن به اخلاق نیکو بر همه لازم باشد و در این مسیر همه نیاز به معلم اخلاق داریم.

  مراسم بازگشایی سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه استان تهران امروز(چهارشنبه) با حضور آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، حجت الاسلام عبدالکریم بهجت پور مدیر حوزه علمیه خواهران کشور، آیت الله علی اکبر رشاد رییس شورای حوزه علمیه استان تهران، حجت الاسلام رحیمی صادق مدیر مرکز مدیریت حوزه علمیه استان تهران و جمعی از علما و طلاب حوزه‌های علمیه استان تهران در حرم عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

  به گزارش ایرنا، استان تهران دارای ۱۵۰ مدرسه علمیه، ۱۶ هزار طلاب و یک هزار و ۶۰۰ مدرس دینی است.

  ۶۰۰۳/۳۲۱۸

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیت‌الله نوری همدانی: بسیاری از آسیب‌ها به‌‌دلیل عدم‌حضور روحانیت در اجتماع اتفاق می‌افتد

  آیت‌الله نوری همدانی: بسیاری از آسیب‌ها به‌‌دلیل عدم‌حضور روحانیت در اجتماع اتفاق می‌افتد

  به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه که در مدرسه علمیه فیضیه برگزار شد اظهار داشت: همت بلند، اراده و جدیت نیز از جمله شرایطی است که یک طلبه علوم دینی باید از آن برخوردار باشد.

  وی سحرخیزی، تهجد و معنویت را از ضروریات طلبگی دانست و افزود: طلاب باید اهل نماز شب باشند تا خداوند به آن‌ها عنایت کرده و مبانی دینی را در قلب‌شان جای دهد و بتوانند همچون علمای بزرگ با علم خود از مبانی دین صیانت کنند.

  مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: طلاب و روحانیون باید کنار درس در حد توان خود در زمینه‌های سیاسی و اجتماعی فعال باشند و خود را از مسائل سیاسی و اجتماعی جدا ندانند.

  استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: حوزه‌های علمیه نباید در برابر ظلم و ستمی که به مسلمانان مظلوم در مناطقی همچون کشمیر و بحرین روا داشته می‌شود بی‌تفاوت باشند.

  آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه طلاب باید بتوانند فقه و مبانی دینی را به‌خوبی بشناسند تا بتوانند آن را به دیگران بشناسانند گفت: امروز طلاب باید به سایر مناطق مهاجرت کرده و مردم را با منش دین آشنا سازند.

  وی گفت: اعتقاد به عدم حضور اجتماعی روحانیت نوعی جهل و تجاهل است، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه به‌واسطه عدم حضور روحانیت در متن اجتماع اتفاق می‌افتد و امروز بیشتر کسانی که مرتکب جرم می‌شوند همان کسانی هستند که از علما و روحانیون فاصله گرفته‌اند.

  مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اهمیت اخلاق  بیان کرد: اخلاق‌محوری در حوزه‌های علمیه بسیار مهم است و همه ما محتاج به معلم و متذکر اخلاق داریم، از مدیران حوزه می‌خواهیم که در این امر اهتمام داشته باشند و نسبت به راه‌اندازی دروس اخلاق در حوزه‌های علمیه توجه جدی داشته باشند.

  استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: استاد باید از نظر اخلاق و معنویت در درجه بالایی باشد، در روایات بیان‌ شده است که معلمان باید پیش از تعلیم دیگران به خودسازی اخلاقی و معنوی بپردازند.

  آیت‌الله نوری همدانی با تأکید بر اینکه "همه ما باید مردمی بوده و همواره به مردم خدمت کنیم" ابراز کرد: علما و روحانیون باید از اشرافی‌گری پرهیز کنند، طبق روایات آن دسته از عالمانی که از زندگی اشرافی‌گری برخوردارند راهزنان دین مردم هستند.

  وی نخستین شرط طلبگی را اخلاص در راه خداوند برشمرد و ادامه داد: طلاب باید در مسیر طلبگی خود علوم حوزوی را تنها برای خداوند فرابگیرند تا بتوانند اثرگذار باشند، یکی از مسائل ضروری برای طلاب علوم دینی، نظم است زیرا هر انسانی که منظم باشد موفق می‌شود.

  مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت اخلاص در طلاب خاطرنشان کرد: طلاب باید با اخلاص تمام در حوزه گام بردارند، توفیقات الهی نیز با اخلاص ما مرتبط است و اگر کسی بخواهد همچون علمای بزرگی چون شیخ طوسی باشد باید مخلص، همت‌مند و جدی و پرتلاش باشد.

  انتهای پیام/ح+

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  مدیر محترم سایت www.tasnimnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیت‌الله نوری‌همدانی: در روزهای سخت خواص پراکنده می‌شوند و نمی‌توان بر روی آن‌ها حساب کرد

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید