توجه : تمامی مطالب این سایت توسط ربات از طریق نتایج گوگل جمع آوری شده و تمامی مطالب عکس ها و لینک های دانلود برای سایت های دیگر است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  خاطره ای از خود یا اطرافیانتان تعریف کنید که توجه و مراقبت ویژه خداوند در آن مشاهده شده است

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  388بازدید

  خاطره ای از خود یا اطرافیانتان تعریف کنید که توجه و مراقبت ویژه خداوند در آن مشاهده شده است را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  هفـــــــــــ7تــــــــــم

  فعالیت کلاسی

  1-خاطره ای از خود یا اطرافیانتان تعریف کنید که توجه و مراقبت ویژه ی خداوند در آن مشاهده شده است.اختیاری.

  2-توانایی یادگیری یکی از هزاران نعمتی است که خداوند به ما داده است به کمک همکلاسی های خود چند نعمت دیگر را که مخصوص انسان است نام ببرید .بعضی از نعمت ها بین انسان و حیوان مشترک است اما یکی از نعمت هایی که مخصوص انسان است نعمت فکر کردن است.یکی دیگر از نعمت هایی که مخصوص  انسان است این است که انسان اشرف مخلوقات است.

  3-جدول زیر را کامل کنید.

  خودت را امتحان کن

  1-چرا برخی انسان ها با وجود اینکه خداوند از آنها مراقبت می کند دچار حادثه می شوند ؟صفحه 16 بعد از پیام قرآنی دوم از اما گاهی تا محروم می کنند.

  2-استفاده صحیح از نعمت شکر نعمت و استفاده نا صحیح از نعمت نا شکری است.

  3-شکر واقعی نعمت چیست؟توضیح دهید.صفحه 20 بعد از شعر از شکر واقعی تا استفاده نکنیم.

  درس دوم"استعانت از خداوند"

  فعالیت کلاسی

  1-به نظر شما بهلول از این درخواست ها چه منظوری داشت ؟می خواست به هارون بفهماند که قدرت ادعایی تو آن قدر ناتوان است که نمی تواند خواسته های کوچک من را برآورد سازد و قدرت تو در برابر قدرت خداوند هیچ است . پس انسان ، خواسته های خود را باید از خدا که بر انجام دادن تمام کار ها تواناست در خواست کند .

  2-به نظر شما چه کارهای دیگری موجب جلب یاری خداوند میشود؟به کمک دبیر خود موارد دیگری را نام ببرید.کمک به دیگران ، امر به معروف ، نهی از منکر ، جهاد در راه خدا ، ترک کردن گناهان ، انجام دستورات الهی

  پیشنهاد:سوره فیل را بخوانید و شباهت های آن  و ماجرای طبس را در کلاس برای دوستانتان بیان کنید.در داستان اصحاب فیل می بینیم که خداوند برای محافظت از خانه کعبه در برابر سپاه ابرهه ، پرندگانی را به نام ابابیل بر سر آن ها فروفرستادکه بر روی آن ها سنگ های ریزی افکندندو آن ها را تار و مار نمودند، در ماجرای طبس نیز خداوند با طوفان شن دشمنان اسلام را شکست داد .

  خودت را امتحان کن

  1-توضیح دهید چرا بهلول هرگز چیزی را از هارون درخواست نمی کرد ؟زیرا بهلول می دانست که قدرت هارون محدود است و او توانایی انجام خیلی از کار ها را ندارد بنا براین از او در خواستی نمی کرد .

  2-چرا خداوند همه دعاهای ما را مستجاب نمی کند ؟توضیح دهید.بدلیل آن که گاهی اوقات از خداوند چیزهایی درخواست می کنیم که به مصلحت ما نیست . خداوند که بهتر از هر کس دیگری از سود و زیان ما آگاه است ، به جای خواسته ی ما چیزی را که مفیدتر و مناسب تر است به ما می دهد .

  3-خداوند در جنگ بدر مسلمانان را با چه شرایطی یاری کرد ؟فرمود اگر صبر کنید و تقوی پیشه نمایید، هنگامی که دشمنان با جوش و خروش بر شما بتازند پروردگارتان شما را یاری خواهد کرد، با ۵۰۰۰ هزار فرشته که نشانه هایی با خود دارند.

  4-توضیح دهید ما چگونه می توانیم خداوند را یاری دهیم؟با جهاد در راه خدا و دفاع از دین با جان و اموالمان ، با عمل به دستورات خداوند در انجام دادن آن چیزی که بر ما واجب کرده و دوری از چیزهایی که بر ما حرام کرده است . می توانیم خداوند را یاری دهیم .

  درس سوم"تلخ یا شیرین"

  فعالیت کلاسی

  1-الف ) به نظر شما اگر پادشاه زیرک به جای کار و زحمت یک ساله ، خوشگذارانی و زندگی راحت در قصر را انتخاب می کرد چه سر انجامی در انتظار او بود؟همانند پادشاهان قدیم ، پس از یک سال باید به جزیزه ای منتقل می شد که هیچ اثری از رفاه و آسایش در آن وجود نداشت و باید به سختی روزگار می گذراند.

  ب ) اگر کمی فکر کنیم در می یابیم که داستان زیرک شباهت های زیادی با زندگی خود ما در دنیا دارد .این شباهت را پیدا کنید و مانند نمونه ، جاهای خالی را پر کنید.

  1 - زیرک که اولین بار به آن شهر آمده بود. به راهنمایی نیاز داشت .

  ما نیز که تنها یکبار به این دنیا می آییم ، برایخوشبختی نیازمند راهنمایی پیامبران هستیم .

   - او می توانست تمام وقتش رابه استراحت در قصر بپردازد .

  ما نیز ممکن است بتوانیم تمام عمرخود را به سرگرمی و خوش گذرانی بگذرانیم.

   3- زمان پادشاهی اش خیلی زود سپری شد .

  زمان زندگی ما نیز کوتاه است و زود تمام می شود .

   4-اصلا گمان نمی کرد که نگهبانان ناگهان نیمه شب به سراغش بیایند .

  ما نیز گمان نمی کنیم که مرگ هر لحظه ، ممکن است به سراغ ما بیاید .

   5- نگهبانان هنگام رفتن به او اجازه ی هیچ کاری را ندادند .

  به هنگام مرگ ، ما نیز امکان هیچ کاری را نداریم .

  6 - او در آن جزیزه ی زیبا در جایی زندگی می کرد که خودش ساخته بود .

  ما نیز در آن دنیا می توانیم با اعمالی که در این دنیا به عنوان توشه برای خود ذخیره می کنیم ، با راحتی و سعادت زندگی کنیم .

  ۷ - اگر زیرک وارد این شهر نمی شد ، نمی دانست روزی پادشاه جزیزه ی زیبا و ساکنان آن شود .

  ما نیز اگر به این دنیا نمی آمدیم ، هرگز نمی توانستیم سعادت جهان آخرت را به دست آوریم .

  خودت را امتحان کن

  1-چرا پادشاه زیرک از رفتن به جزیره هیچ ترسی نداشت؟به دلیل آن که قبلا در آن جزیزه برای خود قصر بزرگ و زیبایی در میان باغی آماده کرده بود و عده ی زیادی در آن جزیزه منتظر او بودند .

  2-مرگ برای چه کسانی وحشتناک و نا خوشایند است؟چرا؟برای کافران و بدکاران ـ  زیرا تمام زندگی خود را به خوش گذرانی و تفریح در دنیا می گذرانند و برای سفر خود توشه ای آماده نمی کنند . آن ها اصلا دوست ندارند از این دنیا بروند زیرا می دانند مرگ برای آن ها به معنای پایان خوشی ها و سر آغاز سختی هاست .

  3-حالت مومنان را در هنگام مرگ توضیح دهید.عده ای در زندگی خود به خدا و پیامبرانشان ایمان دارند و به فکر زندگی پس از مرگ هستند - خوشحال هستند - چرا که می دانند در زندگی جدید خود نیز ، در آرامش و راحتی به سر خواهند برد.

   درس چهارم"عبور آسان"

  فعالیت کلاسی

  1-آیا تا کنون به مرگ فکر کرده اید؟به نظر شما چرا از شهدا همواره با افتخار یاد می شود؟اختیاری

  2-ما چگونه می توانیم پدرو مادرمان را از خود راضی نگه داریم؟درباره ی این پرسش در کلاس گفت و گو کنید و نتیجه را با پدرو مادر خود در میان بگذارید. با کمک و یاری آنها- انجام خواسته هایشان چون آنها خیروصلاح ما را می خواهندو احترام به آنها می توانیم،آنها را از خود راضی نگه داریم.

  3-رفتار اشخاص بد اخلاق و خوش اخلاق را در هر یک از موارد زیر با هم مقایسه کنید:

  خودت را امتحان کن

  1-نیکی به پدرومادرچه تاثیری بر زندگی ما در دنیا و آخرت دارد؟صفحه 50 سخن امام صادق علیه السلام

  2-علت آزارو فشار قبر سعد بن معاذ چه بود؟صفحه 52 آخر خط هشتم و نهم

  3-دو مورد از آثار صدقه دادن را بنویسید.صفحه 51 سخن امام صادق علیه السلام

  4-حضرت علی علیه السلام چگونه خود را برای مرگ آماده کرده بودکه از آن هراسی نداشت؟صفحه 54 سخن امام علی علیه السلام

  پیشنهاد

  فکر می کنید کسانی که از این دنیا رفته اندچه انتظار هایی از فرزندان خود دارند؟برای پاسخ به این پرسش از پدریا مادرتان کمک بگیرید و پاسخ را برای دوستانتان در کلاس بازگو کنید.اختیاری

  منبع مطلب : zahrabeigi.blogfa.com

  مدیر محترم سایت zahrabeigi.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خاطره ای از خود یا اطرافیانتان تعریف کنید که توجه و مراقبت ویژه ی خداوند در آن مشاهده شده است.

  خاطره ای از خود یا اطرافیانتان تعریف کنید که توجه و مراقبت ویژه ی خداوند در آن مشاهده شده است.

  چند تا خاطره می نویسم، که می توانید با توجه به نیازتان استفاده کنید.

  روزی برای نهار خونه عمو دعوت شده بودیم،برای رفتن آماده شدیم و باهم دیگر سوار ماشین شدیم، وقتی پدر می خواست اتومبیل را روشن کند،

  با خودش گفت: خدایا توکل به تو ” بسم الله العظیم، بسم الله العظیم، رب العرش العظیم”

  ازش پرسیدم : که باباجون مگه این گفتن شما چه تاثیری داره؟

  و رو به من کرد و گفت:

  خداوند همیشه از ما مراقبت می کنه و اگر همیشه بیاد خداوند باشیم مطمئنا زندگی بهتری خواهیم داشت.

  ماشین حرکت، در وسطای راه وقتی پدر می خواست از ماشینی سبقت بگیرد، همزمان از جلوی ماشینی که می خواستیم سبقت بگیریم، یه مرد جوانی پرید وسط خیابان و پدر ترمز گرفت، مرد جوان به خیابان افتاد و ما پیاده شدیم، خیلی نگران بودیم، و همه پیاده شدیم، آن مرد جوان با دستش اشاره کرد که چیزیش نشده و ما جلو رفتیم و دیدیم که فقط چراغ مان بصورت جزئی به ایشان برخورد کرده،

  و مرد جوان گفت که چیزیش نیست و می توانیم برویم، همه ناراحت بودیم، ولی زمزمه پدرم با خداوند، و توکل کردنش از ما مراقبت کرد و پدرم و مرد جوان به زحمت نیافتند و سلامت به مقصد رسیدیم. و خداوند مراقب همه ماست.

  خاطره ای از خود یا اطرافیانتان تعریف کنید که توجه و مراقبت ویژه ی خداوند در آن مشاهده شده است.

  روزی همه خانواده به سفر رفته بودیم و داداش بزرگم در خانه مانده بود، چون اون کار می کرد و مرخصی نداده بودند، وقتی که در خانه تنها بود برای خودش آشپزی میکرد.

  هر وقت که صبح به سر کار می رفت با خودش زمزمه می کرد،

  ازش پرسیدم که با خودت چی میگی:

  و اون گفت که به خداوند می گویم که خدایا عمر و سلامتی را مدیون تو هستیم،

  روزی اون از سر کار به خانه میاد و خیلی خسته بود، غذا رو به روی اجاق می ذاره و میاد روی مبل می نشیند،

  مدتی بعد اون خوابش می بره، نزدیک 2 ساعت می گذره و غذا اونقدر می سوزه که به دود و خاکستر تبدیل میشه و داداشم هنوز متوجه نمیشده، و در خواب نزدیک بوده بیهوش بشه، اون کارخونه ای که کار می کرده بر حسب اتفاق لوله روغن می ترکه ( که اصلا سابقه نداشته) و به داداشم زنگ می زنن و چندین بار زنگ می زنن،

  که داداشم به زور از جایش بلند میشه و داشته خفه میشده و خودش رو به پشت بام رسونده و در و پنجره را باز کرده و اونجا نجات پیدا می کنه و خیلی گریه میکنه و از خدا تشکر میکنه و اینجا معجزه همان خدایا سلامتی را مدیون تو هستیم آشکار می شود.

  با پسر داییم برنامه جنگل نوردی را چیده بودیم برای روز جمعه، صبح ساعت 5.30 راه افتادیم، همین که خواستیم راه بیوفتیم،

  سوره حمد را خواندم و آیه ”  وَإِن یَکَادُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَیُزْلِقُونَکَ بِأَبْصَارِهِمْ لَمَّا سَمِعُوا الذِّکْرَ وَیَقُولُونَ إِنَّهُ لَمَجْنُونٌ ﴿۵۱﴾ وَمَا هُوَ إِلَّا ذِکْرٌ لِّلْعَالَمِینَ ﴿۵۲﴾

  و همانا نزدیک است کافران هنگامی که قرآن را می‌شنوند، با [نگاه‌ها و] چشم‌هایشان تو را به زمین بزنند و می‌گویند: او مجنون است؛ حال آن‌که آن جز اندرزی برای جهانیان نیست.

  خاطره ای از خود یا اطرافیانتان تعریف کنید که توجه و مراقبت ویژه ی خداوند در آن مشاهده شده است.

  بعد از اینکه قسمتی از مسیرمان را با اتومبیل رفتیم، رسیدیم به بخشی که باید پیاده روی می کردیم، نزدیک 1.5 ساعت پیاده روی کردیم،

  تا به بخش مورد نظر از جنگل رسیدیم، پر بود از درختان و آبشار و آب و … روی آب سنگ هایی بود که سبزه رنگ بود و خیلی صاف و صیقلی،

  در حال عکس برداری بودم که پایم از روی یکی از سنگ ها سُر خورد و آنچنان با پشت سر به زمین خوردم که تا مدتی فقط گیج می زدم و داشتم از حال می رفتم،

  وقتی روی آب افتادم ، آب سردی از روی صورتم رد شد و من آب را با تمام وجودم حس کردم و لحظه ای به خودم آمدم و از آب بیرون آمدم ،

  پسر داییم هم خیلی ترسیده بود، چون برای لحظه ای حالم خیلی بد شد.

  در آن لحظه اگر لطف خداوند نبود، در وسط  جنگل هم امکاناتی نبود، مطئنا این خاطره نوشته نمی شد.

  خدایا تو همیشه مراقب بنده هایت هستی، فقط بنده هایت بعضی مواقع تو را از یاد می برند.

  خیلی خوشحال می شوبم خاطرات شما را هم بازنشر کنیم.

  تهیه و تنظیم: سایت کلاس درسی

  چرا مغز دارای چین و شکن های فراوان است

  انشا در مورد آسمان شب

  اگر من یک اسکیمو بودم

  انشا کوتاه از زبان یک درخت

  انشا دیدن یک شکارچی از نگاه اهو

  خرچنگ و مرغ ماهی خوار کلاس چهارم

  منبع مطلب : kelasedarsi.ir

  مدیر محترم سایت kelasedarsi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سوالات فعالیت های کلاسی

  درس اول

  1) توانایی یادگیری یکی از هزاران نعمتی است که خداوند به ما داده است، پنج مورد دیگر را که از سایر نعم تها مهم ترند، نام ببرید

  2)خاطره ای تعریف کنید که توجّه و مراقبت ویژۀ خداوند در آن مشاهده شده است

  3)از جمله نعمت خداوند های خداوند عبارتند از (معلم – دارایی و توانایی – دپیامبران و امامان – زبان – گوش) شکر هر نعمت و ناسپاسی از آنها را بنویسید.

  درس دوم

   4)به نظر شما، بهلول از این درخواست ها چه منظوری داشت؟

  5) چه کارهای دیگری موجب جلب یاری خداوند می شود؟

  درس سوم

  6)  به نظر شما اگر پادشاه زیرک به جای کار و زحمت یک ساله، خوشگذرانی و زندگی راحت در قصر را انتخاب می کرد، چه سرانجامی در انتظار او می بود؟

  7) داستان زیرک شباهت های زیادی با زندگی خود ما در دنیا دارد. این شباهت ها را پیدا کنید و مانند نمونه، جاهای خالی زیر را پر کنید.الف)زیرک که اولین باربه آن شهرآمده بود، به راهنمایی نیاز داشت:ما نیز که تنها یک بار به این دنیا می آییم، برای خوشبختی نیازمند راهنماییپیامبران هستیم. ب) او می توانست تمام وقتش را به استراحت در قصر به بپرداز:ما نیز ممکن است ...ج)زمان پادشاهی اش خیلی زود سپری شد:زمان زندگی ما ...د) اصلاً گمان نمی کرد که نگهبانان ناگهان نیمه شب به سراغش بیایند:ما نیز ...هـ)  نگهبانان هنگام رفتن به او اجازۀ هیچ کاری را ندادند:به هنگام رفتن ما نیز ...و)  او در آن جزیرۀ زیبا در جایی زندگی میکرد که خودش ساخته بود: ما نیز.... ز) اگر زیرک وارد این شهر نمی شد، هرگز نمی توانست روزی پادشاه جزیرۀ زیباو ساکنان آن شود: ما نیز...

  درس چهارم

  8) ما چگونه می توانیم پدر و مادرمان را از خود راضی نگه داریم؟

  9)رفتار اشخاص بد اخلاق و خوش اخلاق را در هر یک ازاین موارد با هم مقایسه کنید:فقیری از او کمک می خواهد=خوش اخلاق:...بد اخلاق:....مادرش از او می خواهد در انجام کاری کمکش کند=خوش اخلاق:...بد اخلاق:...کسی نسبت به او اشتباهی کرده واز او عذرخواهی می کند=خوش اخلاق:...بد اخلاق:...در یکی از مسابقات کسی او را هل می دهد=خوش اخلاق:...بد اخلاق:...دوستش از او می خواهد بخشی از درس را برایش توضیح دهد=خوش اخلاق:...بد اخلاق:...وقتی عصبانی می شود=خوش اخلاق:...بد اخلاق:...

  درس پنجم

  10) چه شباهت هایی بین رفتار مردم در این دو زمان وجود دارد؟ علت این شباهت ها چیست؟

  11)با توجّه به اهمیت و تأثیر بی نظیر دین در خوشبختی انسان، وظیفۀ ما نسبت به دین چیست؟

  درس ششم

  12) چگونه می توان عزت نفس خود را حفظ کرد؟

  13)به نظر شما، چگونه می توان پیامبر اکرم را سرمشق کامل زندگی قرار داد؟

  درس هفتم

  14)چرا امیرمؤمنان بدون هیچ ترس و نگرانی خوابیدن در بستر پیامبر اکرم را پذیرفت؟

  درس هشتم

  15) چرا خداوند با خوشحالی حضرت فاطمه سلام الله علیها خشنود و با خشم ایشان، خشمگین می شود؟

  16)با توجه به آیات ذیل که ویژگی های مؤمنان را ذکر کرده است، بگویید هر آیه به کدام قسمت داستان اشاره دارد؟یؤثِرونَ عَلى اَنْفُسِهِم وَ لَو کانَ بِهِم خَصاصَةٌ :دیگران را بر خویش ترجیح  میدهند هر چند خود نیازمند باشند

  لَن تَنالُوا البِرَّ حَتّى تُنفِقوا مِمّا تُحِبّونَ :هرگز به نیکى ]راستین [ دست نیابید مگر آنکه از آنچه دوست دارید انفاق کنید

  مَن جاءَ بِالحَسَنَةِ فَلَهو خَیرٌ مِنها:هر کس کار نیکى کند بهتر از آن را پاداش می گیرد

  درس نهم

  17) کارهایی را نام ببرید که انجام آنها نیازمندتلاش، تمرین و زحمت است ولی موجب رشد و پیشرفت انسان می شود.

  18)با توجه به تحولات دوران بلوغ،رفتار مناسب با هر کدام از تحولات را بیان کنید:١ به وجود آمدن تغییرات در چهره...٢ بروز جو شهای پوستی در صورت و بدن...٣ به وجود آمدن پرسش های جدید....٤ افزایش حس استقلال طلبی.....٥  بروز احساس مسئولیت بیشتر.....

  19) توضیح دهید از میان انواع تقلید کدام درست و کدام نادرست است؟جاهل از جاهل.....................جاهل از عالم.....................عالم از جاهل

  20( با توجه به شرایط مرجع تقلید، از دو نفر مجتهد، یکی از آنها داناتر و دیگری مسن تر است، آیا مردم می توانند از هرکدام که بخواهند تقلید کنند؟ چرا؟

  21) کسانی که امسال به بلوغ می رسند، آیا می توانند از مرجعی که از دنیا رفته است، تقلید کنند؟

   درس دهم

  22)آیا کسی که ما انسان ها را آفریده، برای زندگی سعادتمندانه ما نیز دفترچه راهنما فرستاده است؟ این دفترچه راهنما چیست و چه محتوایی دارد؟

  23)با توجه به آنچه در این درس خواندیم، گزینه های درست را از گزینه های نادرست جدا کنید:

  ١ برای پاک شدن لباس خون آلود، کافی است خود خون را بشوییم-٢ اگر بدن ما با ادرار آلوده شد، کافی است محل آن را با دستمال تمیز پاک کنیم-٣ ظرف نجس با دو بار آب قلیل ریختن پاک می شود-٤ اگر کف پای ما نجس شده باشد، با را هرفتن روی موکت یا فرش پاک می شود-٥  ظرفی را که سگ لیسیده است با دو بار شستن پاک می شود-٦  اگر لباس یا بدن در اثر تماس با مدفوع گوسفند یا کبوتر آلوده شود، برای نماز واجب است آن را پاک کنیم-٧ خون حشراتی مانند مگس و پشه نجس است

  درس یازدهم

  24) از نماز ظهر عاشورای امام حسین علیه السلام و یارانش چه می آموزیم؟

  25)آیا شایسته است هنگامی که خداوند ما را به گفتگوی با خود می خواند و اجازه مناجات با خود را به ما میدهد، ما کار دیگری را ترجیح دهیم؟

  درس دوازدهم

  26) چرا پیامبر اکرم همه مردم  حتی افراد نابینا  را تشویق به شرکت در نماز جماعت می فرمود؟

  27)برگزاری نماز به صورت جماعت چه فایده های دیگری دارد؟

  درس سیزدهم

  28) به نظر شما چرا پیامبر اکرم در مسجد، همنشینی با گروهی را انتخاب کرد که به کسب علم و دانش مشغول بودند

  29)به این روایات که از رسول اکرم و امیرمؤمنان علیهما السلام به دست ما رسیده است توجه کنید؛ آنها مرتبط با کدامیک است؟( علم آموزی برای همه- تواضع نسبت به معلم- زندگی همیشگی- ثروت واقعی)

  الف) فراگیری دانش بر هر مسلمانی واجب است ب) در برابر کسی که از او علم می آموزید، فروتن باشیدج) علم و دانش گنجی است پایان ناپذیر د) آنان که اهل علم و دان شاند حتی پس از مرگشان زنده اند.-آیا می دانید دلیل این همه سفارش و تأکید دین اسلام بر کسب دانش چیست؟

  30)مردی نزد پیامبر اکرم صلی اللّه علیه و آله آمد و عرض کرد: ای رسول خدا، علم چیست؟پیامبر فرمود: سکوت کردن. سپس چه؟ گوش فرا دادن. بعد چه؟ به خاطر سپردن. بعد از آن چه؟ به آن عمل کردن. سپس چه؟ آموزش آن به دیگران.  مراحل کسب دانش کدامند؟

   درس چهاردهم

  31)با توجه به شعر (گلی خوشبو در حما م روزی....) بگویید دوستان و هم نشینان چگونه بر یکدیگر تاثیر میگذارند؟

  32) زیان های پیمان شکنی کدامند؟

  33) آیا بین دروغ گویی و پیمان شکنی ارتباطی وجود دارد؟

  درس پانزدهم

  34)توضیح دهید در هریک از موارد زیر عجله و شتاب چه نتایج خوب یا بدی را به دنبال دارد؟  الف)پاسخ به سؤالات امتحانی ب)نماز اول وقت  ج) تصمیم گیری در کارها   د)عبور از خیابان    هـ)صدقه دادن

  35)به این روایات توجه کنید: الف)شما نمی توانید به همه یکارها، با هم بپردازید، بنابراین وقت خود را به کارهای مهم تر اختصاص دهید ب) هرکاری که برای انجام آن، وقتی را معین نکنی دچار تاخیر خواهد شد. ج) کسی که خودش را به حساب رسی از خود عادت دهد. در انجام کارهایش سست نخواهد شد. د) کار اندکی که پیوسته انجام شود، بهتر از کارهای بسیاری است که گاهی انجام شوند و گاهی نشوند.

  درس شانزدهم

  36)چرا خداوند در این آیات هریک از مردان و زنان را به صورت جداگانه مخاطب خود قرار داده و این راهنمایى را براى هر دو گروه تکرار کرده است؟

  منبع مطلب : diny7esfahan.blogfa.com

  مدیر محترم سایت diny7esfahan.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دانلود کنید
  مهدی 8 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید