توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  جواب به کار ببندیم صفحه ۳۰ مطالعات چهارم

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  5490بازدید

  جواب به کار ببندیم صفحه ۳۰ مطالعات چهارم را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  به دوستی واقعی یا فرضی که در جای دیگری زندگی می کند نامه بنویسید و از او دعوت کنید به شهر یا روستای شما سفر کند صفحه 30 مطالعات اجتماعی چهارم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فرض کنید جغرافیدان هستید ابتدا مکانی را انتخاب کنید صفحه 30 مطالعات اجتماعی چهارم

  منبع مطلب : nexload.ir

  مدیر محترم سایت nexload.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  درسـ جو

  جواب فعالیت های درس چهارم مطالعات هشتم

  فعالیت

  ۱-فرض کنید رئیس جمهور می خواهد از منطقه ای که شما در آن زندگی می کنید(شهر،روستا یا استان) بازدید یک روزه داشته باشد و از شما خواسته اند که برنامه زمانی این بازید را بنویسید. به طور گروهی همفکری کنید و برنامه ای برای این بازدید بنویسید. در برنامه خود معین کنید رئیس جمهوری از کدام مناطق دیدن کند. با چه کسانی ملاقات و  گفت و گو کند و… برای هر کار زمانی را در نظر بگیرید.

  بازدید از شهرستان شهریار ساعت۹ صبح، حضور رئیس جمهور در شهرستان شهریار ۹ و نیم برنامه سخنرانی ایشان برای مردم.۱۰ و نیم برگزاری جلسه با فرماندار و شهردار-۱۲ بازدید از صنایع فلزی فلزسازان شهریار و گفت و گو با مسئولین و کارمندان و کارگران این کارخانه-۱۴:صرف ناهار و نماز-۱۵:دیدار با تعدادی از خانواده شهدا و جانبازان-۱۶:برگزای سخنرانی و نشست در جمع فرهیختگان شهرستان شهریار-۱۸:بازگشت به تهران.

  ۲-با استفاده از منابع مختلف(روزنامه ها،پایگاه اینترنتی دولت و..)درباره یکی از فعالیت های رئیس جمهور یا هیئت دولت،خبر و عکس تهیه کنید و به کلاس بیاورید

  می توان درباره برگزاری جلسه های مختلف هیئت دولت در مورد نحوه اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها،صحبت ها و مذاکرات بین وزارتخانه های مختلف در این زمینه،خبری تهیه کرد و عکسی از هیئت وزیران از روزنامه بریده و به گزارش ضمیمه کرد.

  فعالیت

  ۳-کاربرگه شماره(۲)دولت را انجام دهید.

  ۱-مراحل انتخاب و تعیین رئیس جمهور را بنویسید.

  ۱-اعلام داوطلب شدن برای ریاست جمهوری۲- تایید صلاحیت رئیس جمهور شدن توسط شورای نگهبان۳-شرکت در تبلیغات انتخاباتی و معرفی برنامه های خود۴-انتخاب شدن با کسب حداکثر ارا ۵- تنفیذ۶- تحلیف(سوگند)۷-انتخاب وزیران و معرفی آنها به مجلس

  ۴-گفت و گو کنید::به نظر شما متکی بودن درآمد یک کشور به صادرات چه معایبی دارد؟ برای حل این مشکل چه راه هایی را باید در نظر گرفت؟وقتی اقتصاد کشوری فقط به صادرات نفت متکی باشد با کم شدن قیمت نفت در بازار جهانی، اقتصاد کشور هم اسیب می بیند. علاوه بر آن می تواند اهرمی در دست کشورهای استعمارگر باشد به این صورت که با تحریم کشور و عدم خرید نفت، کشورمان را تحت فشار قرار دهند. برای حل این مشکل باید به صادرات غیر نفتی روی آورد و با توسعه صنایع مختلف و گسترش بخش کشاورزی و صادر کردن محصولات این بخش، از اتکا به صادرات نفتی کم شود.

  به کار ببندیم

  ۱-نامه ای به رئیس جمهور بنویسید و در آن انتظارات خود را به عنوان یک شهروند از دولت فهرست کنید.در آن فهرست حداقل پنج چیزی را که انتظار دارید دولت درباره ان اقدام کند ،به ترتیب اولویت و اهمیت بنویسید.

  ضمن عرض سلم و خسته نباشد خدمت رئیس جمهور محترم،جناب آقای دکتر حسن روحانی

  من به عنوان یک شهروند از شما و دولت محترمتان می خواهم که:۱- برای رفع آلودگی شهرمان اقدام نمایید.۲- برنامه ها و تدابیری برای بهبود وضعیت ترافیک شهرمان اتخاذ کنید۳- وسایل نقلیه عمومی را توسعه و بهبود بخشید۴- تورم را کاهش دهید۵- امکانات مختلف را در مدارس بهبود و افزایش دهید.

  ۲-مردم می توانند نظرات و پیشنهادهای خود را دفتر ریاست جمهوری یا دفتر روابط عمومی وزارتخانه ها از طریق مراجعه مکاتبه یا تلفن بیان کنید. پرس و جو کنید و شماره تلفن یکی دو مورد از آنها را به دست آورید و اگر پیشنهاد و نظری دارید به آنها بگویید.

  آدرس و تلفن دفتر ریاست جمهوری:میدان پاستور-خیابان پاستور-تلفن:۰۲۱۶۴۴۵۱

  وزارت آموزش و پرورش:ایمیلprm@medu.ir –تلفن:۰۲۱۸۲۲۸۲۱۱۳

  ۳-در صورتی که به اینترنت دسترسی دارید به نشانی:www.dolat.ir که پایگاه اطلاع رسانی دولت است،مراجعه کنید.اخبار:-نشست هیئت دولت با استانداران سراسر کشور

  -روحانی:ایران همه زمینه های صنعتی شدن را دارد.

  منبع مطلب : darsjo.blog.ir

  مدیر محترم سایت darsjo.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 10 روز قبل
  0

  لطفا جواب رو بگذایید

  ناشناس 10 روز قبل
  2

  سلام

  لطفا جواب رو بگذاریید

  ناشناس 10 روز قبل
  2

  سلام ب کار ببندیم ص 30 سوال 3 رو نمیدونم لطفا میشه جواب بدین

  ناشناس 10 روز قبل
  -1

  ببخشید جواب صفحه ۳۰برام بفرستید لطفان سوال یک وسه

  الهه اصغری 13 روز قبل
  1

  میخواهم دوستم را ب شهر خود دعوت کنم لطفا بهم کمک کنین

  2
  علی اصغری 10 روز قبل

  نامه ای به دوستم بنویسم واورا به شهر خود دعوت میکنم

  مهدی 18 روز قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید