توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  تیم فوتبالی که لقب شوالیه های خاورمیانه را دارد در جدول

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  623بازدید

  تیم فوتبالی که لقب شوالیه های خاورمیانه را دارد در جدول را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  القاب جالب تیم‌های فوتبال ایران و جهان؛ از دایناسور تا گرگ و گاندو

  القاب جالب تیم‌های فوتبال ایران و جهان؛ از دایناسور تا گرگ و گاندو

  لقب‌های باشگاه‌های فوتبال آنقدر جالب است که خیلی وقت‌ها همین لقب‌ها باعث روحیه دادن به تیم‌ها می‌شود. لقب‌هایی که اکثرا از نام جانوران قدرتمند، موجودات افسانه‌ای و البته بعضی وقت‌ها هم از نام گل‌های مختلف استفاده می‌شود. البته خیلی از تیم‌ها هنوز لقبی برای خود دست و پا نکرده‌اند اما همان‌هایی که لقب دارند، به سراغ واژه‌هایی رفتند که هم جذاب باشد و هم به رنگ لباس تیم و حتی شرایط آن نزدیکتر باشد. بررسی لقب‌های باشگاه‌های ایرانی و البته باشگاه‌های مطرح دنیا نشان می‌دهد برای هر کدام از آنها، برنامه‌ریزی و فکر شده که به این مرحله رسیده‌اند. البته بعضی لقب‌ها هم توسط هواداران انتخاب شده که آنها هم در نوع خود جالب است...

  بیشتر باشگاه‌های مطرح خارجی، چندین لقب جالب دارند که خیلی وقت‌ها از آنها برای معرفی‌شان استفاده می‌شود. باشگاه‌هایی مثل رئال مادرید، یوونتوس، میلان و غیره. بررسی این لقب‌ها نشان می‌دهد  این تیم‌ها چه ریشه‌ای دارند، شاید جالب باشد.

  منچستریونایتد

  همه منچستریونایتد را با لقب شیاطین سرخ می‌شناسند. این لقب از دهه ۶۰ میلادی به منچستری‌ها داده شد و در دهه ۷۰، نشان یک شیطان به آرم باشگاه منچستر اضافه شد. در واقع از این شیطان از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۳ در لوگوی باشگاه منچستریونایتد خبری نبود اما در سال ۱۹۷۳ به آن اضافه شد.

  رئال مادرید

  رئال مادرید را خیلی‌ها با لقب «کهکشانی‌ها» می‌شناسند اما این باشگاه لقب‌های زیادی از جمله وایکینگ‌ها، اشباح، قوی‌های سفید، کرکس‌ها و غیره دارد. دلیل اینکه رئال مادرید به کهکشانی‌ها معروف شد چیزی نبود جز حضور فلورنتینو پرز در باشگاه. در سال ۲۰۰۰ پرز به‌عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد و در وعده‌های انتخاباتی‌اش، قول برطرف کردن بدهی‌های سنگین باشگاه، افزایش امکانات و مدرن کردن باشگاه را داده بود هر چند که وعده اصلی او، امضای قرارداد با لوئیز فیگو، ستاره آن زمان بارسلونا بود اما در همان سال بود که پرز با صرف هزینه‌های سنگین، تیمی را تشکیل داد که به‌خاطر داشتن ستارگان بزرگ، در سرتاسر جهان به نام کهکشانی‌ها معروف شد. بازیکنان بزرگی چون زیدان، رونالدو، فیگو، کارلوس، رائول و بکام از جمله ستارگان آن روزهای رئال مادریدی بودند که ویسنته

  دل بوسکه را به‌عنوان سرمربی خود می‌دید.

  چلسی

  شاید باور کردنی نباشد اما لقب تیم پرطرفدار چلسی، در کنار «آبی‌ها» که به رنگ لباس‌شان برمی‌گردد، «بازنشستگان» است. از ابتدای تأسیس باشگاه چلسی تاکنون چهار نماد و لقب در تاریخ باشگاه چلسی مورد استفاده قرار گرفته و همه تحت تغییرات جزئی انتخاب شده بودند. در سال ۱۹۰۵ نخستین لقب باشگاه انتخاب شد که نمادی از یک بازنشسته باشگاه بود. لقب بازنشستگان به مدت نیم قرن در باشگاه چلسی مورد استفاده قرار گرفت اما در سال ۱۹۵۲ میلادی تد دریک در راستای تغییر و تحول در باشگاه اصرار به حذف نام بازنشسته داشت و به همین دلیل نماد جدید انتخاب شد؛ نماد شیر آبی. این نماد به مدت سه دهه مورد استفاده قرار گرفت و در لوگوی باشگاه از سه گل رز قرمز به نمایندگی از کشور انگلستان و دو توپ فوتبال در حاشیه‌ها تشکیل می‌شد که در سال ۱۹۶۰ میلادی با تصویب نهایی مورد استفاده قرار گرفت. در سال ۱۹۸۶ میلادی کن بیتس مالک باشگاه چلسی برای ایجاد تغییر و تحول نماد باشگاه را تغییر داد.

  لوگوی جدید شامل دایره‌ای آبی رنگ بود که شیر زرد رنگ و کلمات C. F. C در میان آن قرار گرفته بودند. این نماد به مدت ۱۹ سال به‌عنوان لوگوی اصلی باشگاه چلسی به کار برده می‌شد اما با روی کار آمدن مدیریت جدید در رأس باشگاه، نماد باشگاه بار دیگر تغییر کرد و دومین نماد تاریخ باشگاه چلسی یعنی نماد شیر آبی رنگ با اندکی تغییر دوباره مورد استفاده قرار گرفت اما همچنان چلسی، لقب بازنشسته‌ها را یدک می‌کشد.

  آث میلان

  آث میلان هم مثل منچستری‌ها، لقب شیطان را یدک می‌کشد. لباس خانگی میلان از ابتدا راه‌راه قرمز و مشکی بود. هربرت کیلپین قرمز را به‌عنوان نماد شیطان و مشکی را برای ایجاد ترس در حریفان انتخاب کرده بود. به خاطر لباس مشکی و قرمز، باشگاه به بازیکنان میلان اصطلاحاً روسونری می‌گویند.

  یوونتوس

  شاید خیلی‌ها باشگاه یوونتوس را با لقب «بانوی پیر» می‌شناسند اما یووه لقب‌های دیگری هم دارد. بانوی پیر نخستین و اصلی‌ترین لقب یوونتوس است که ریشه در نام آن دارد و در زبان منطقه «پیمونته» بانو را به این صورت تلفظ می‌کنند. امروزه یوونتوس را با لقب «بانوی پیر» می‌شناسند نه بانو! یوونتوس در معنی لغوی به معنای جوانان است اما تضاد آن با لقب بانوی پیر به دلیل کسب افتخارات پیاپی و بی‌شمار یوونتوس در طی قرن گذشته و ابتدای قرن کنونی است. از دیگر القاب این تیم می‌توان به بیانکونری و گورخرها و دوست دختر ایتالیا اشاره کرد که بیانکونری به معنای سیاه و سفیدها و لقب گورخرها به خاطر رنگ پیراهن یوونتوس است. گاهی هم به هواداران و بازیکنان این تیم پشت قوزدارها گفته می‌شود.

  بایرن مونیخ

  بایرن مونیخ آلمان یکی از تیم‌های پرافتخار اروپایی است. تیمی که در آلمان بیشترین هوادار را به خود اختصاص داده. در ژانویه سال ۱۹۹۴ فرانس بکن‌باوئر سرمربی تیم شد و بایرن مونیخ را در فتح بوندس‌لیگای ۹۴-۱۹۹۳ رهبری کرد. بنابراین بایرن مونیخ پس از چهار سال ناکامی موفق به کسب جام شد. پس از این قهرمانی، جووانی تراپاتونی و اتو ریهاگل هر کدام تقریباً یک فصل سرمربی بایرن مونیخ شدند، در این دوره ستاره‌های بایرن به جای صفحات ورزشی در صفحات شایعات و حاشیه‌ای مطبوعات بودند تا بایرن مونیخ به «اف‌سی هالیوود» مشهور شود.

  هامبورگ

  هامبورگ، لقب‌های جالبی دارد که ارتباطی به هم ندارند. لقب‌های هامبورگ «قرمز کوتاه» و «دایناسور» است اما معلوم نیست این لقب‌ها بر چه اساسی انتخاب شده و چرا جایی در لوگوی باشگاه ندارد.

  اینترمیلان

  اینتر‌میلان هم از آن دسته باشگاه‌هایی است که لقب‌های زیادی دارد. از جمله آنها می‌توان به عشاق‌ها و اینتر دیوانه اشاره کرد. دلیل دیوانه بودن اینتری‌ها هم به سال ۱۹۷۰ برمی‌گردد. در آن سال اینتر به نایب قهرمانی ایتالیا دست یافت ولی فصل ۱۹۷۱-۱۹۷۰ برای اینتر وحشتناک آغاز شد. شکست‌های پیاپی ابتدای فصل و بازی‌های کابوس‌وار اینتر باعث شد هواداران این تیم نگران سقوط به دسته پایین‌تر باشند اما ورق برگشت و اینتر بردهای خود را آغاز کرد. در پایان فصل، اینتر قهرمانی لیگ را به دست آورد و لقب پاتزا اینتر یا همان اینتر دیوانه به این تیم داده شد.

  شالکه ۰۴

  شالکه دیگر تیم آلمانی است که لقب‌های زیادی از جمله آبی‌های اشرافی، معدنچی‌ها و ایلداری دارد. دلیل اینکه به شالکه، شالکه ۰۴ هم گفته می‌شود، سال تاسیس این باشگاه یعنی ۱۹۰۴ بود اما اشرافی بودن آنها احتمالا به درآمد بالای باشگاه برمی‌گردد. این باشگاه با درآمد ۱۹۸ میلیون یورو در سال، در رده دوازدهم پر‌درآمدترین باشگاه‌های فوتبال قرار دارد. همچنین این باشگاه با ارزشی معادل ۴۴۶ میلیون یورو با ۱۶ درصد افزایش نسبت به سال قبل، در رتبه دوازدهم ارزشمندترین باشگاه‌های فوتبال جهان از دیدگاه مجله اقتصادی فوربز قرار گرفته.

  بارسلونا

  باشگاه بارسلونا لقب‌های جذابی ندارد که برای هوادارانش جذاب باشد. لقب باشگاه بارسلونا «آبی و اناری‌ها» و البته «کاتالانی‌ها» است اما در لوگوی این باشگاه هر چیزی را می‌توان دید. لوگو اصلی باشگاه به شکل تاجی در بالای تصویر به یادگار تاج و تخت آراگون و خفاشی نماد شاه جیمز بود که به دو شاخه یکی از درخت برگ بو و دیگری نخل احاطه شده.

  در سال ۱۹۱۰ بارسلونا بین اعضای خود یک مسابقه برای طراحی نماد باشگاه برگزار کرد که کارلس کومامالا از بازیکنان باشگاه برنده آن شد. پیشنهاد کومامالا با تغییراتی جزئی همچنان به‌عنوان نماد باشگاه باقی ‌مانده. طرح اولیه شامل تاج و صلیب سنت جورج در قسمت بالا گوشه چپ با پرچم کاتالان در کنار آن و رنگ تیم در پایین بود. رنگ‌های آبی و قرمز در پیراهن برای نخستین بار در بازی مقابل هیسپانیا در سال ۱۹۰۰ استفاده شد.

  چندین نظریه در رابطه با طراحی لباس آبی و قرمز بارسلونا وجود دارد. پسر یکی از نخستین مدیران باشگاه، آرتور ویتی مدعی است که ایده این طرح لباس به پدرش تعلق دارد و او لباس را بر اساس لباس تیم مدرسه بازرگانی تیلور پیشنهاد کرده. نظریه دیگر برطبق گفته تونی استالبر نویسنده ‌است که رنگ‌ها را متعلق به جمهوری اول ماکسیمیلیان روبسپیر می‌داند. گذشته از دو نظریه قبلی، رایج‌ترین نظریه در کاتالونیا این است که خوان گمپر رنگ لباس بارسا را از تیم سابقش، بازل انتخاب کرده.

  همانطور که در تیم‌های اروپایی شاهد لقب‌های جالبی بودیم، در تیم‌های ایرانی هم این القاب زیبا وجود دارد. البته در ایران هنوز بسیاری از باشگاه‌ها، بدون لقب مانده‌اند اما تعداد زیادی از آنها، حتی لیگ یکی‌ها لقب‌های جالبی دارند که به تعدادی از آنها اشاره می‌شود

  پرسپولیس

  پرسپولیس، لقب ارتش سرخ و غول‌های ایرانی را یدک می‌کشد. این تیم البته بیشتر با همان عنوان ارتش سرخ شناخته می‌شود.

  استقلال

  استقلال به خاطر ۲ قهرمانی که در آسیا دارد، لقب اصلی‌اش با کلمه آسیا همراه است؛ لقب غول آبی آسیایی. البته در کنار آن لقب پسران آبی هم مختص استقلال است.

  ذوب‌آهن

  ذوب‌آهن تا همین چند سال پیش هیچ لقبی نداشت اما این باشگاه در حمایت از «گاندو» که نوعی تمساح پوزه کوتاه در سیستان و بلوچستان است، لقب «گاندوی سبز» را به خود اختصاص داد.

  تراکتور

  تراکتوری‌ها لقب گرگ‌های سرخ را یدک می‌کشند. دلیل این لقب هم کاملا مشخص است. منقطه آذربایجان و رنگ قرمز لباس تیم.

  پارس جنوبی جم

  شاید خیلی‌ها لقب پارس جنوبی جم را نشنیده باشند اما این تیم لقب «زنبورهای جنوب» و «دورتموند ایران» را به خود اختصاص داده‌است.

  نفت مسجدسلیمان

  نفت مسجدسلیمان با توجه به منطقه‌ای که در آن حضور دارد، به شیرهای زاگرس معروف است و البته طلایی‌پوشان MIS. در مورد MIS هم باید گفت این کلمه مخفف نام مسجدسلیمان در سال‌های پیشین است که مردم این شهر به آن علاقه خاصی دارند.

  سپیدرود رشت

  ارتش سرخ گیلان، لقب سپیدرود رشت است. لقب تیمی که این روزها هیچ شباهتی به یک ارتش کارآمد ندارد و برای ماندن در لیگ برتر دست و پا می‌زند.

  صنعت‌نفت آبادان

  صنعت‌نفت آبادان یکی از معروف‌ترین لقب‌های فوتبالی را دارد؛ لقب برزیل ایران و البته طلایی‌پوشان.

  نساجی مازندران

  از لوگوی نساجی مازندران می‌توان به لقب آن پی برد. در لوگوی نساجی، تصویر یک ببر دیده می‌شود و البته لقب ببرهای مازندران و لیورپول ایران مختص قرمزپوشان مازندرانی است.

  دیگــــر تیم‌هــــای ایرانــــی

  تیم‌های زیادی در فوتبال ایران لقب اختصاصی دارند اما شاید چندان جذاب نباشد. مثلا لقب فولاد خوزستان، فولاد مردان است یا به ماشین‌سازی، یاشیل ماشین (ماشین سبز) هم گفته می‌شود. پیکان، ارتش فیروزه‌ای است و سایپا نارنجی‌پوشان. شاهین همان شاهینی‌هاست و ملوان به قوهای سپید یا ملوانان معروف است. مس کرمان و برق شیراز هم در اتفاقی عجیب لقب مشترکی دارند که آن هم لاله‌های نارنجی است اما فجر سپاسی شیراز، لقب شیران زرد ایران و زرد طلایی را یدک می‌کشد

  سپاهان

  سپاهان اگرچه تا الان هیچ قهرمانی در آسیا به دست نیاورده اما به این تیم به خاطر بازی‌های زیبایش در لیگ قهرمانان آسیا، لقب «طوفان زرد آسیا» داده شده. شیرهای زرد دیگر لقب سپاهان است.

  تیم‌های آسیایی

  تیم‌های پرافتخار آسیایی هم لقب‌های جالبی دارند. نکته جالب این است که اکثر تیم‌های کشورهای حوزه خلیج فارس، علاقه خاصی به لقب «رییس» دارند و در بیشتر تیم‌ها می‌توان این لقب را دید اما در باشگاه‌های شرق آسیا لقب‌های جذابی می‌توان دید.

  روسای حوزه خلیج فارس

  الهلال عربستان که یکی از پرافتخارترین تیم‌های آسیا است، لقب «الزعیم السعودی» یا همان رییس عربستان را به خود اختصاص داده. العین امارات هم که در سال‌های اخیر یکی از مدعیان بوده و در آسیا خودی نشان داده، لقب «رییس» را یدک می‌کشد. شاید خیلی‌ها فکر کنند که السد قطر لقب «شیر» را به خود اختصاص داده اما اینطور نیست. این تیم علاوه بر لقب «رییس»، لقب «گرگ‌ها» و «جهانی‌ها» را دارند.

  الزورای عراق یکی از تیم‌هایی است که لقب جالبی دارد. آنها هم به جز «رییس»، لقب «اسب بالدار» که یکی از نمادهای اساطیری ایران است و «مرغ نوروزی» را به خود اختصاص داده‌اند. الریان قطر، لقب «شیرها» را دارد و الدحیل قطر که از ادغام ۲ تیم تشکیل شده، لقب «شوالیه‌های قرمز» را یدک می‌کشد. الاتحاد عربستان دیگر تیم حوزه خلیج فارس در لیگ قهرمانان آسیا است که لقب «پادشاه آسیا» و «ببرهای آسیا» را به خود اختصاص داده.

  شرق آسیا با لقب‌های جذاب

  از تیم‌های حوزه خلیج فارس که بگذریم، به تیم‌های ازبکستانی و البته شرق آسیا می‌رسیم که آنها هم لقب‌های جالبی دارند.

  در مورد لکوموتیو تاشکند که شرایط کاملا مشخص است و این تیم با لقب «کارگران راه‌آهن» شناخته می‌شود اما پاختاکور لقب «پنبه سازان»، «شیرها» و تیم مردمی را دارد. لقب کاشیما آنتلرز هم دیگر برای ایرانی‌ها شناخته شده است، لقب «گوزن‌ها» اما گوانگژوی چین لقب «ببرهای جنوب چین» را دارد، بوریرام تایلند با لقب «تندر جنگجو» شناخته می‌شود و چونبوک موتورز کره‌جنوبی هم «جنگجویان سبز» هستند.

  سمیرا شیرمردی

  منبع مطلب : www.sarpoosh.com

  مدیر محترم سایت www.sarpoosh.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اطلاعات و راهنمای حل جدول

  راهنمای حل جدول اسامی تیم های فوتبال جهان:

  تیم های فوتبال آلمان لیگ برتر بوندسلیگا :

  (بایرمونیخ- بایرلورکوزن- شالکه04- بروسیادورتموند- هانوفر- فرانکفورت- هامبورگ- ماینتس - فرایبورگ- مونشن گلادباخ- وردربرمن- اشتوتگارت- نورنبرگ- دوسلدورف - وولفسبورگ- هافن هایم- گریتر فورت- آگزبورگ)

  آموزش حل جدول،حل کلمات جدولی،راهنمای جدولی،راهنمای حل جدول،راهنمای کلمات جدولی،راهنمای کلمات حل جدول،واژگان حل جدول،لغات مشکل در حل جدول،لغات جدولی

  تیم های فوتبال لیگ برتر اسپانیا:

  (بتیس- بارسلونا- رئال مادرید- آتلتیکومادرید- مالاگا- بتیس- لوانته- ختفا- سویا - آرسنال- رایو والکانو- وایادولید- رئال سوسیداد- ساراگوسا- بیلبائو- سلتاویگو- مایورکا- گرانادا- اوساسونا- اسپانیول- لاکرونیا- آلمریا)

  آموزش حل جدول،حل کلمات جدولی،راهنمای جدولی،راهنمای حل جدول،راهنمای کلمات جدولی،راهنمای کلمات حل جدول،واژگان حل جدول،لغات مشکل در حل جدول،لغات جدولی
  تیم های فوتبال لیگ برتر انگلیس:

  (تاتنهام- لیورپول- منچستر یونایتد- چلسی- منچستر سیتی- وست برو مویچ- آرسنال- اورتون- سوانسی-استوک سیتی- وستهام- فولام- نوریچ- نیوکاسل- ویگان- ساندرلند- استون ویلا- ساوتهمپتون- ردینگ- کوئینز پارک)

  آموزش حل جدول،حل کلمات جدولی،راهنمای جدولی،راهنمای حل جدول،راهنمای کلمات جدولی،راهنمای کلمات حل جدول،واژگان حل جدول،لغات مشکل در حل جدول،لغات جدولی
  تیم های فوتبال لیگ برتر سری آ ایتالیایی:

  (جنوا- یوونتوس- ناپولی- فیورنتینا- اینترمیلان- لاتزیو- آ اس رم- پارما- آتالانتا- کاتانیا- آث میلان- سامپدوریا- سیه نا- تورینو-اودینزه- کالیاری- بالرمو- کیه وو- پاسکارا- بلونیا)

  آموزش حل جدول،حل کلمات جدولی،راهنمای جدولی،راهنمای حل جدول،راهنمای کلمات جدولی،راهنمای کلمات حل جدول،واژگان حل جدول،لغات مشکل در حل جدول،لغات جدولی
  تیم های فوتبال ایران:

  (تراکتورسازی- صبای قم- استقلال تهران - استقلال اهواز- سپاهان- فولاد - ذوب آهن- راه آهن- سایپا- گهر درود- ملوان انزلی- پرسپولیس- آلمینیوم هرمزگان- مس کرمان- پیکان-فجر سپاسی- داماش گیلان- نفت تهران- نفت آبادان)

  آموزش حل جدول،حل کلمات جدولی،راهنمای جدولی،راهنمای حل جدول،راهنمای کلمات جدولی،راهنمای کلمات حل جدول،واژگان حل جدول،لغات مشکل در حل جدول،لغات جدولی
  تیم های فوتبال عربستان:

  (الهلال)

  آموزش حل جدول،حل کلمات جدولی،راهنمای جدولی،راهنمای حل جدول،راهنمای کلمات جدولی،راهنمای کلمات حل جدول،واژگان حل جدول،لغات مشکل در حل جدول،لغات جدولی
  تیم های فوتبال فرانسه:

  (سدان- لیون- مارسی- پاری سن ژرمن- والنسین- بوردو- سنت اتین- تولوز- نیس- لیل- استادی رنز- لوریان- برس- مون پلیه- باستیا- رمیس- آژاکسیو- اویان- سوشو- ترویس- نانسی)

  منبع مطلب : jadvalbaz.blog.ir

  مدیر محترم سایت jadvalbaz.blog.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شوالیه های فوتبال بریتانیا

  شوالیه های فوتبال بریتانیا

  با شنیدن کلمه شوالیه نا خود آگاه به یاد سوارانی با کلاه خود و نیزه ، سوار بر اسب در حال یورش به دشمن می افتیم،
  اما در قرن بیستم دربار بریتانیا با اهدا کردن لقب شوالیه به کسانی که دستاورد های بزرگی برای بریتانیا کسب کرده اند روح تازه ای به این کلمه بخشید .دریافت کنندگان این لقب میتوانند دانشمندان ، هنر مندان و حتی ورزشکاران از جمله اهالی فوتبال باشند.عنوان شوالیه دارای 5درجه است و کسی که بالاترین درجه را بدست آورد مفتخر به داشتن لقب "سر" میشود.

  در این مطلب به چند تن از معروف ترین افراد فوتبالی در بریتانیا که به دلیل خدماتشان به فوتبال و افتخارات زیاد لقب "سر" را دریافت کرده اند میپردازیم .

  سر استنلی متیئوس:
  اسطوره تیم بلکپول و استوک سیتی لقب "سر"را در سال 1965 دریافت کرد و به اولین فوتبالیست صاحب این لقب تبدیل شد و البته تنها فوتبالیستی که در دوران بازیگریش این عنوان را دریافت کرده است .
  متئوس حدود 33 سال بطور حرفه ای فوتبال بازی کرد یعنی تا 50 سالگی !! او با القاب مختلفی شناخته میشد مانند :"نابغه دریبل" یا "جادوگر".
  استنلی در اولین دوره اهدا توپ طلا در سال 1965 در سن 41 سالگی برنده این جایزه شد و به عنوان مسن ترین فردی که این جایزه را دریافت کرده رکوردی تقریبا دست نیافتنی از خود بجا گذاشت .
  او در دیدار استوک سیتی با تیم منتخب جهان روی دستان دو تن از بزرگان تاریخ فوتبال یعنی پوشکاش و یاشین بازنشست شد_ در سن 50 سالگی_
  و در حالی که همواره تاکید داشت زود بازنشسته شده است!!!

  سر بابی چارلتون :
  اسطوره منچستر یونایتد و انگلستان یکی از قابل احترام ترین افراد جهان فوتبال است .او برای مدت طولانی رکورد دار تعداد گل زده برای شیاطین سرخ و سه شیر ها بود که البته هر دو رکورد او توسط "وین رونی" شکسته شد .
  بابی یکی از اعضای اصلی دوران اوج منچستر به همراه دنیس لاو و جرج بست تحت هدایت مت بازبی بود و البته یکی از ارکان اصلی قهرمانی انگلستان در جام جهانی 1966 که موفق به دریافت توپ طلا در همان سال نیز شد.
  شاید مهمترین اتفاق زندگی او نجات یافتنش از سانحه هوایی مونیخ باشد.او در سال 1994 مفتخر به داشتن لقب "سر" شد .

  سر جف هرست :
  جف قهرمان انگلیسی ها در جام جهانی 1966 بود. او در فینال مسابقات با هتریک خود یکی از اصلی ترین عوامل شکست آلمان بود و به این ترتیب او به تنها بازیکنی تبدیل شد که در فینال جام جهانی هتریک کرده است .
  اسطوره تیم وستهام بیش از 500 بازی برای چکش ها انجام داد و بیش از 200 گل در تمام رقابت ها به ثمر رساند.در سال 1998 به خاطر خدماتش به فوتبال لقب "سر" را دریافت کرد و در سال 2004 به تالار مشاهیر انگلستان پیوست .

  سر تام فینی :
  این وینگر افسانه ای تمام دوران فوتبالش را در تیم "پرستون ساوث اند"سپری کرد.او 433 بازی در لیگ انجام داد و 178 گل زد .76 بار پیراهن سه شیر ها را برتن کرد و 33 گل نیز به ثمر رساند.
  عکس معروفی از او در زمین پر از آب استمفورد بریج در حال جدال بر سر توپ با دو مدافع حریف که باعث پاشیده شدن حجم زیادی از آب به اطراف شد گرفته شده است. مجسمه ی او از روی این عکس بنا شده که آن صحنه را به خوبی به نمایش میگذارد. این مجسمه با عنوان "اسپلش "در شهر پرستون واقع است .او در سال 1998 موفق به کسب لقب "سر" شد .

  سر ترور بروکینگ :
  هافبک اسطوره ای وستهام 647 بازی برای تیمش انجام داد.در سال 1975و1980 دو جام حذفی انگلستان را از آن خود کرد.بروکینگ 47 بازی برای انگلستان انجام داد و 5 گل نیز زد .او تلاش های بسیار زیادی در زمینه مدیریت فوتبال انجام دادو پست های اجرایی زیادی در فوتبال برعهده داشت . یکی از جایگاه های ورزشگاه "آپتون پارک"به افتخار او نام گذاری شده است .بروکینگ در سال 2004 مفتخر به دریافت لقب "سر" شد .

  سر مت بازبی :
  مربی نام دار منچستر یونایتد در طول 25 سال حکمرانی خود بر نیمکت منچستر تاثیر انکار ناپذیری بر موفقیت های شیاطین سرخ داشت .او به اولین مربی ای تبدیل شد که تیمی انگلیسی را در اروپا به قهرمانی میرساند بازبی منچستر یونایتد را در فصل 68-67 قهرمان اروپا کرد، آن هم با برد 1-4 مقابل بنفیکا .

  طرفداران منچستر یونایتد همواره قدر دان تلاش های بی وقفه او در راه بازسازی تیم منچستر یونایتد پس از فاجعه هوایی مونیخ در سال 1958 خواهند بود .برای تجلیل از زحمات او مجسمه اش بیرون ورزشگاه اولد ترافورد ساخته شده است .در سال 1969 او نیز به بزرگانی که لقب "سر" را دریافت نموده اند پیوست .

  سر الکس فرگوسن :
  بسیاری او را معروف ترین فرد فوتبالی که لقب" سر" را دریافت کرده میدانند.این مرد بزرگ اسکاتلندی توانست با پشت سر گذاشتن هم وطنش مت بازبی بیشترین مدت زمان حضور روی نیمکت شیاطین سرخ را به نام خود ثبت کند.مدت طولانی 27 سال .او به همراه یونایتد افتخارات زیادی بدست آورد .وقتی اولین جامش را برای منچستر به ارمغان آورد یکی از خبرنگاران به او گفت :""اسکاتلندی متوجه شدیم که تو هم میتوانی جام بگیری ، حالا به خا نه ات برگرد ."اما بنظر میرسید او متوجه نبود این جملات را به چه کسی میگوید.
  فرگی 13 قهرمانی لیگ ، 5جام حذفی ، 4 لیگ کاپ و 2 لیگ قهرمانان برای منچستر کسب کرد.دستاوردی بینظیر!!!!

  او از نظر بسیاری برترین مربی ای است که تاریخ فوتبال به خود دیده ، اما آنچه مسلم است ورای تمام این افتخارات او توانست یونایتد را به برندی جهانی تبدیل و به قله فوتبال انگلستان برساند. او به دلیل خدماتش به فوتبال به خصوص کسب سه جام در سال 1999
  (لیگ برتر- جام حذفی –لیگ قهرمانان اروپا ) لقب " سر " را از آن خود کرد .اما همواره این سوال درباره اش مطرح میشود که آیا او برترین مربی تاریخ است ؟؟؟؟

  سر بابی رابسون :
  رابسون به عنوان یک مربی انگلیسی ، دوران مربی گری غیر متعارفی داشت و بر خلاف اکثر مربیان انگلیسی در لیگ های مختلف اروپایی مربی گری کرد .آیندهوون هلند، پورتو و اسپورتینگ لیسبون پرتغال و بارسلونا در اسپانیا و در تمام این سه کشور موفق به کسب جام شد ، هر چند بزرگترین دستاورد های او بردن "اف .ای" کاپ در سال 1978 و جام یوفا در سال 1981 به همراه ایپسیویچ تاون بود ، تنها دو جام بزرگی که "تراکتور سازان" در طول تاریخ حدودا 140 ساله خود بدست آوردند .
  بابی در سال 2002لقب "سر" را دریافت کرد.

  سر الف رمزی :
  این مربی انگلیسی که توانست کشورش را به قهرمانی جام جهانی 1966 برساند، همواره تخت پادشاهی خود را در بین بزرگان فوتبال انگلستان در اختیار دارد.او قبل از بر عهده گرفتن هدایت انگلستان برای اولین بار ایپسیویچ تاون را در قله فوتبال انگلیس قرار داده بود . رمزی توانست در سال 1967 لقب "سر " را به خاطر خدماتش بدست آورد .

  سر والتر وینترباتم :
  وینترباتم در سال 1946 به سمت سرمربیگری تیم ملی انگلستان منصوب و به اولین سرمربی تاریخ" سه شیر ها "تبدیل شد .
  او در سال 1962 از سمتش استعفا کرد .از سال 1950 تا 1962 در چهار جام جهانی پی در پی هدایت انگلستان را بر عهده داشت .در مجموع 139 بازی سرمربی انگلستان بود ، بیش از هر مربی دیگری . در زمینه حضور در 4 جام جهانی متوالی به عنوان سرمربی یک تیم، او با "هلموت شون " سرمربی بزرگ آلمان ها در یک ردیف است .وینتر باتم به عنوان یک وینگر برای منچستر یونایتد بازی کرد .او پس از افتخارات و خدمات بسیار به فوتبال در سال 1978 صاحب لقب " سر" شد.

  سر چارلز کلگ :
  کلگ اولین بازی بین المللیش را برای انگلستان در سال 1872 مقابل اسکاتلند انجام داد .اما او گفته بود که هیچ لذتی از آن بازی نبرده ، و عنوان کرد :"همتیمی هایش افراد مغرور و افاده ایه اهل جنوب بودند که هیچ کاربردی برای یک وکیل شفیلدی نداشتند "
  در طول مسئولیتش در اتحادیه فوتبال انگلیس او به """ناپلئون فوتبال""" معروف شد و در سال 1927 موفق به کسب لقب "سر" شد .

  سر برت میلیچیپ :
  او یکی از مدیران و بازیکنان فوتبال انگلستان بود و قبل از جنگ دوم جهانی برای تیم سوم" وست بروم ویچ "به میدان میرفت .او در سال 1981 رئیس اتحادیه فوتبال انگلستان شد.
  البته حضور او با بدشانسی ها و گرفتاری های زیادی همراه شد.اتفاقات مربوط به فاجعه هیسل ، فاجعه هیلزبرو ، رشد بیشتر هولیگانسیم و شکستهای متناوب تیم ملی انگلستان از جمله این گرفتاری ها بود.اما باید گفت برت فردی صادق بود که زحمات زیادی برای فوتبال کشید و در سال 1991 لقب" سر"به او داده شد.

  سر دیو ریچاردز :
  او به عنوان یک مهندس خدمات زیادی در زمینه مدیریت فوتبال انجام داد و پست های مختلفی در فوتبال داشت .ریاست اتحادیه فوتبال انگلیس ، ریاست کمیته حرفه ای یوفا و ریاست باشگاه شفیلد یونایتد از جمله این سمت ها بودند.او در سال 2006 لقب "سر " دریافت کرد .

  سر استنلی روس :
  روس ششمین رئیس فیفا بود.او ابتدا در تیم های آماتور دروازه بان بود ، اما بعد ها به یک داور حرفه ای در فوتبال بدل شد.روس در سال 1938 قوانین فوتبال را بازنویسی کرد و باعث شد این قوانین ساده تر و قابل فهم تر شوند. او در سال 1949 مفتخر به کسب لقب "سر" شد.

  سر فیلیپ کارتر:
  این مرد اسکاتلندی یکی از مدیران فوتبال بریتانیا بود که مدتها ریاست باشگاه اورتون را بر عهده داشت.در زمان ریاست او اورتون موفقیت های بزرگی بدست آورد.در سال
  1984 اف . ای کاپ را بردند.سال 85 جام برندگان اروپا را از آن خود کردند و 2 قهرمانی لیگ بدست آوردند (در سال های 1985 و 1987 ).

  او با عقاید نژاد پرستانه مخالفت شدیدی داشت. زمانی که تماشاگران اورتون در داربی" مرسی ساید" در گودیسون پارک علیه "جان بارنز "وینگر لیورپول شعارهای نژاد پرستانه سر دادند خطاب به آن هواداران گفت """کنار بایستید ، تفاله ها """ و این جمله در صفحه اول بسیاری از روزنامه های ملی انگلیس چاپ شد.
  او در سال 1982 یکی از نامزد های لقب" سر" شد و بعد ها این لقب را دریافت کرد.

  منبع مطلب : www.tarafdari.com

  مدیر محترم سایت www.tarafdari.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 6 روز قبل
  0

  تیم فوتبال لیلی

  لقب شوالیه خاورمیانه

  هلیا 10 روز قبل
  0

  میخواهم بدانید که من میخوام جواب این را به دست بیاورم

  مهدی 12 روز قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید