در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).
  تبلیغات دانشگاه آزاد

  تا مرد سخنش نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد

  1 بازدید

  تا مرد سخنش نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد

  تا مرد سخن نگفته باشد، عیب و هنرش نهفته باشد

  حکیم بصیرت – خبرنگار

  حضرت سعدی بیت مشهور بالا را در گلستان که حکایت به حکایت آن درس زندگی و اخلاقیات است آورده است، شاه بیت فوق که چراغ راه بسیاری از ملت های جهان شده و به زبان‌های مختلفی نیز ترجمه شده است، همواره این اصل را یادآور می‌شود که هر فرد فارغ از مقام و مسئولیتش در قبال آنچه بر زبان می‌آورد باید مراقب و هوشیار باشد چرا که سخن به مثابه فوت کردن به #قاصدک است، سریع پخش می‌شود و نمی‌توان آن را جمع نمود!

  روز گذشته مصاحبه تصویری مسعود پاکی عضو شورای اسلامی شهر ارومیه را با یکی از رسانه‌ها دیدم او صراحتا و بدون ذره‌ای تردید عنوان می‌کند که ویروس کرونا در نیمه اول اردیبهشت ماه به طور کامل از بین خواهد رفت و نباید اعتنایی به بزرگ نمایی رسانه‌ها در مورد پایان طولانی این اپیدمی نمود!

  پاکی این سخن را در حالی به زبان می‌آورد که ویروس کووید۱۹ تاکنون ۴میلیارد نفر از مردم جهان را مجبور به قرنطینه کرده است و سازمان بهداشت جهانی آن را دشمن بشریت توصیف می‌کند و بر خلاف پیش‌بینی غیرکارشناسی آقای پاکی مبنی بر ریشه‌کنی یک ماهه آن تا بدین لحظه هیچگونه داروی قطعی و یا واکسنی برای آن ساخته نشده و تمام دانشمندان جهان بر این باورند که حداقل طی چندین ماه تا ۱.۵ ‌سال دیگر امکان ساخت انبوه واکسن آن با توجه به پروتکل های زمان‌بر آزمایش‌های بالینی وجود ندارد!

  این‌ پیش‌بینی غیرعلمی آن هم از سوی شخصی که با پشتوانه آرای مردمی بر این مسند تکیه زده است، هم اکنون در حال دست به دست شدن بین عوام مردم است و می‌تواند بر روند جدی نگرفتن این ویروس تاثیر گذار باشد و همچون تیری بر پیکره تلاش های صورت گرفته شده در راستای آگاه سازی مردم و لزوم قرنطینه خانگی شهروندان باشد!

  این عضو شورای شهر در ادامه همین بیانات غیر علمی خود اظهار می‌کند که با آمدن فصل گرما این ویروس ریشه کن می‌شود!

  این درحالی است که طبق آخرین مقالات علمی که سازمان بهداشت جهانی ارائه داده است این ویروس حداقل در دمای ۵۶ درجه از بین می‌رود! و نباید به فصل گرما چندان دلخوش باشیم، چون قطعا با فرا رسیدن تابستان زنجیره انتقال فقط تضعیف می‌شود و اگر مدیریت درستی صورت بگیرد در بهترین حالت ممکن می‌توان بیماری را کنترل و زنجیره شیوع را به حداقل رساند.

  مسعود پاکی عضو کمیسیون عمران شورای شهر ارومیه سپس به دفاع از عملکرد شهرداری در مقابله با شیوع این ویروس می‌پردازد!

  📌 هر چند خبرنگاری که با وی مصاحبه می‌کند بیشتر در مقام یک مصاحبه کننده با طعم رِپورتاژ ظاهر می‌شود اما باید این سوال را می‌پرسید شهرداری ارومیه به غیر از برخی از خیابان‌های اصلی داخل شهر، کدام شهرک و محله‌های حاشیه‌ای شهر ارومیه را ضدعفونی و گندزدایی کرده است؟ و آیا این اقدامات را رأسا شهرداری انجام داده است که بیشتر از هرکلمه دیگری آقای پاکی آن را تکرار می‌کند و یا این مجموعه نیز زیر مجموعه ستاد استانی مقابله با کروناست؟

  این تعاریف و تمجید از شهرداری ارومیه در حالی بر زبان آقای پاکی جاری می‌شود که خودش صراحتا می‌گوید در طول این ۲۰ روز مجموعا ۲ ساعت بیرون از منزل بوده و انتظار می‌رود او در قامت یک ناظر بر فعالیت‌های شهرداری ارومیه ظاهر شود تا یک سخنگو!

  باور بفرمایید این مردم به شما رای نداده‌اند که سخنگوی شهرداری ارومیه شوید یا نسبت به موضوعاتی که از آن اطلاع کافی و حتی کمترین مطالعه‌ای در مورد آن نداشته‌اید اظهار نظر کنید!

  به باور من مصلحت آن بود به همان پیام نوروزی “در خانه بمانیم” بسنده‌ می‌کردید تا مخاطب شعر حضرت سعدی قرار نمی‌گرفتید!

  منبع مطلب : walatnews.ir

  مدیر محترم سایت walatnews.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  حکایت (۳)

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید