توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  به چه ساعتی از شبانه روز ساعت پیک گفته میشود

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  60بازدید

  به چه ساعتی از شبانه روز ساعت پیک گفته میشود را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  ساعات اوج مصرف برق (پیک) و ساعات کم باری شبکه چه ساعاتی است؟

  به ساعت هایی که مصرف برق در کل کشور زیاد است، ساعت اوج مصرف یا پیک مصرف می گویند. در ساعات اوج مصرف برق که در اواخر روز می‌باشد، وسایل روشنایی نیز به جمع مصرف‌کنندگان برق می‌پیوندد. و این در حالی است که مصرف‌کنندگان ثابتی نظیر یخچال و فریزر و ... از قبل در مدار بوده‌‌اند. در این صورت است که مصرف انرژی الکتریکی به حداکثر میزان خود می‌رسد و اصطلاحاً به آن پیک مصرف برق می‌گوئیم. لازم به ذکر است که در کشورهای پیشرفته صنعتی، ساعات پیک مصرف عموماً در روز اتفاق می‌افتد. در حالی که ساعات پیک کشور ما همانطور که گفته شد در تابستان بین ساعات 19 تا 23 و در زمستان بین ساعات 18 تا 22 است همچنین در بعضی از فصلهای سال مصرف برق نسبت به سایر فصول سال بیشتر است مثلاً در ساعات پیک مصرف کارخانجات نیز بسته به نوع محصولات و فرآیندهای تولید، متفاوت است. اما متأسفانه وجود ساعات اوج مصرف برق در کشور ما، به دلیل استفادة بی رویه مصرف‌کنندگان بخش‌های خانگی و تجاری است نه بخش صنعت. برای تأمین نیروی برق مورد نیاز در ساعات پیک (اوج مصرف برق) نیاز به سرمایه‌گذاری‌‌های کلان برای احداث نیروگاه‌های جدید می‌باشد که تنها چند ساعت در شبانه‌روز به تولید برق بپردازند. بنابراین برق تولید شده توسط این نیروگاه‌ها بسیار گران تمام می‌شود. مثلاً در ساعات پیک سال 1372، 2000 مگاوات برق تنها در یک درصد از طول زمانی سال به مصرف رسیده که این رقم معادل حدود 2 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری برای احداث نیروگاه‌های جدیدبوده است.

  ساعات پیک شبکه سراسری(در این ساعات نباید از وسایل برقی پر مصرف استفاده کرد)
  تابستان (از ساعت 19 الی 23)
  زمستان (از ساعت 18 الی 22)
  ساعات کم باری شبکه سراسری (بهترین زمان برای استفاده از وسایل برقی پر مصرف)
  شش ماهه اول (از ساعت 23 الی 7)
  شش ماهه دوم (از ساعت 22الی 6)

  در ساعات پیک مصرف هزینه برق شبکه حدودا سه برابر حساب میشه و در این زمان نباید از وسایل برقی پر مصرف مانند (لباس شویی، اتو، جاروبرقی و ... استفاده کرد چون فشار خیلی زیادی به شبکه میاره ولی در ساعات کم باری بهترین زمان برای استفاده از این وسایل هست و هزینه برق در این ساعت حدود یک چهارم بهای واقعی محاسبه میشه.

  با رعایت الگوی مصرف در مصرف برق هزینه ای کمتری برای بهای برق مصرفی خواهید داد

  منبع مطلب : schoolmaster6.blogfa.com

  مدیر محترم سایت schoolmaster6.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ساعت اوج مصرف برق در تابستان ۹۹

  به گزارش راهبرد معاصر؛ ساعت اوج مصرف برق در تابستان 99 از ساعت 19 الی 23 شب گزارش شده است و در این تایم از شبانه روز بیشترین میزان مصرف برق در کشور رخ می دهد و از اینرو برای جلوگیری از ورود آسیب های جدی به سیستم توزیع برق باید مصرف برق را در ساعت اوج مصرف مدیریت کنیم.

  پیک مصرف برق چیست؟

  ساعات اوج مصرف در ایران و کشورهای صنعتی

  ساعات اوج مصرف برق سراسری


  ساعات کم باری، میان باری و اوج بار

  بازه زمانی کم باری بازه زمانی میان باری بازه زمانی اوج بار  ساعات پیک مصرف برق تابستان  ساعات پیک مصرف برق تابستان  نحوه مدیریت مصرف برق خانگی  ساعات اوج مصرف برق در تهران


  ساعات اوج مصرف برق در تهران  قیمت مصرف برق در ساعات اوج مصرف

  منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

  مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید