توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  بزرگترین تولید کننده شیر در جهان

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  6بازدید

  بزرگترین تولید کننده شیر در جهان را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  10 بزرگترین تولید کنندگان شیر در جهان را بشناسید

  10 بزرگترین تولید کنندگان شیر در جهان را بشناسید

  بزرگترین تولید کنندگان شیر در جهان

  شیر گاو یک مایع مغذی است که برای قرن ها توسط بشر مصرف می شود که مصرف آن احتمالاً با اهلی کردن گاو آغاز شده بود. این روزها، شیر قبل از بسته بندی فرآوری می شود، تا اطمینان حاصل شود که باکتری های مضر در شیر کشته می شوند. به غیر از محبوبیتش به عنوان یک نوشیدنی، از شیر گاو برای تولید تعداد زیادی از محصولات از جمله پنیر، خامه، کره، ماست، شیر مایع، خامه ترش، پروتیین آب پنیر، و بسیاری دیگر استفاده می شود.

  در وضعیت خام شیر گاوها، بیش از 87 درصد ترکیب شیمیایی آن آب است، در حالی که 13 درصد دیگر از ترکیبات رژیمی همچون کره، کشک و پروتئین کاسئین، لاکتوز (شیر کربوهیدرات/ قند)، و خاکستر (ویتامین و مواد معدنی) تشکیل شده است. در لیستی که در بخش سرگرمی نمناک خواهید خواند گفته شده است که آمریکا بزرگ ترین تولید کننده شیر گاو است.

  10 بزرگترین تولید کنندگان شیر در جهان را بشناسید

  در بریتانیا، دامپروری صنعتی، مدتهاست که یک روش خوبی دارد، و امروزه گاوهای شیرده اش به طور خاص برای تولید شیر در مقادیر زیاد پرورش داده می شوند. این کشور دهمین تولید کننده شیر گاو در سطح جهانی و سومین تولید کننده بزرگ در اتحادیه اروپا است و پشت آلمان و فرانسه قرار دارد.

  با این حال، نگرانی بزرگ این است که تعداد گاوهای شیرده با میزان ثابت در انگلستان کاهش پیدا کرده است، و 61 درصد کاهش در تعداد تولید کننده لبنیات ثبت شده در داخل مرزهای آن وجود داشته است.

  مزارع لبنی ترکیه به نسبت بقیه جهان نسبتاً کوچک تر هستند. تولید شیر گاو در چند سال گذشته شاهد افزایش بوده است. بهبود در شیردهی و تعداد گاوها عامل اصلی این افزایش پایدار در تولید است.

  مراکز اصلی تولید شیر گاوها در ترکیه، بالیکسیر، آیدین، کونیا، کاناکال، دنیزلی، مانیسا، ادرین، تکیرداگ، بورساو بوردور هستند.

  این کشور عمدتاً به اتحادیه اروپا شیر صادر می کند، اگرچه دولت ترکیه چندین گام برای افزایش تقاضا برای شیر گاو در بازار داخلی برداشته است.

  تولید کنندگان شیر

  کشور ترکیه از تولید کنندگان شیر در جهان 

  این کشور تقریباً 5 میلیون گاو شیرده دارد و متوسط اندازه گله هایش در حال افزایش است. بیشتر مزارع لبنی در جزیره شمالی واقع شده اند. این کشور عمدتاً محصولات مشتق شده از شیر را مثل پودر شیر، کره، پنیر و خامه به کشورهای دیگر جهان صادر می کند.

  برخی از این کشورها عبارتند از؛ نیجریه، عربستان سعودی، مصر، یمن، امارات متحده عربی، بنگلادش، تایلند، تایوان، ژاپن و کره جنوبی. نیوزلند در حال انجام تلاش های آگاهانه برای استفاده از فن آوری نوین و استفاده موثر از منابع برای بهبود بخش دامداری خود در پی تغییرات آب و هوایی در شرف وقوع است.

  صنعت لبنیات از اهمیت زیادی برخوردار است و بیش از 70000 مزرعه گاوداری برای تولید شیر گاوها وجود دارد. این کشور دومین تولید کننده شیر گاو در اروپا است, که دومین تولید کننده شیر گاو محسوب میشود.

  این کشور بیش از 3.6 میلیون گاو شیرده و انواع زیادی از تاسیسات فرآوری شیر گاوها را دارد. بیشتر شیر تولید شده به محصولات لبنی مانند پنیر و پودر شیر تبدیل می شود.

  فرانسه به طور عمده بخش هایی از محصولات لبنی را که در داخل کشور ایتالیا و آلمان مصرف نشده است، صادر می کند.

  با وجود استفاده مداوم از تکنولوژی لبنی سنتی و کاهش تعداد گاوها، روسیه هنوز جایگاه ششم تولید شیر گاو در جهان را داراست. تولید شیر آن در چند سال گذشته ثابت مانده است. مسکو برای تمام این سال ها به عنوان اصلی ترین منطقه مصرف شیر گاوها در کشور شناخته شده است.

  در حال حاضر، این کشور در حال سرمایه گذاری قابل توجهی در توسعه گونه های دارای رشد بهتر است. سرمایه گذاران روسی همچنین در حال سرمایه گذاری برای ساخت بزرگ ترین مزرعه لبنی در چین هستند، تا تقاضای داخلی خود برای شیر گاوها را برآورده کنند.

  کشورهای تولید کننده شیر در جهان

  روسیه از تولیدکنندگان بزرگ شیر گاو در جهان 

  آلمان با بیش از 4.2 میلیون گاو شیرده، در صدر تولیدکنندگان شیر در اتحادیه اروپا و پنجمین کشور در سطح جهان قرار دارد. تفاوت زیادی در اندازه گله در کشورش وجود دارد. آلمان شرقی و غربی به طور یک سان نسبت به تولید شیر گاو آلمانی سهم قابل توجهی دارند.

  با این حال، برخی از چالش های پیش روی کشاورزان لبنیات آلمان، قیمت زمین و کمبود کارگر واجد شرایط را افزایش می دهند.

  با وجود وارد کننده بزرگ محصولات لبنی در گذشته، این کشور به یکی از کشورهای تولید کننده شیر گاو تبدیل شده است. افزایش حمایت از دولت برزیل و هزینه های پایین تولید برخی از دلایل اصلی افزایش تولید آن هستند.

  بخش لبنیات در برزیل یک ارتباط قوی هندی دارد، چرا که تعداد زیادی از گاوهای نژاده ای "گیر" دارند که بومی گوجارات، هند هستند و اینها برای تولید مقادیر زیادی شیرشان شهرت دارند.

  تولید شیر گاوها به حدود یک میلیون نفر در برزیل فرصت شغلی داده است. بنابراین، بخش لبنیات کاملاً برای اقتصادش مهم است.

  این کشور آسیایی یک رهبر جهانی در زمینه تولید شیر گاوها است که در رتبه سه قرار دارد. این کشور تنها به چند کشور آسیایی شیر می دهد.

  این کشور در حال حاضر به شدت در ساخت یک مزرعه 100 هزار گاوی برای صادرات شیر به روسیه سرمایه گذاری می کند، چرا که روسیه تصمیم گرفته است تا مقدار زیادی از واردات خود را از کشورهای اتحادیه اروپا متوقف کند.

  به گفته گمانه زنی ها، این مزرعه چینی سه برابر بزرگ تر از بزرگ ترین مزرعه لبنی در ایالات متحده آمریکا است.

  تولید کنندگان شیر گاو

   بزرگترین کشورهای تولید کننده شیر گاو در جهان 

  از نظر تولید شیر از تمامی گونه های پستاندار در هند، هند به روش تولید کنندگی شیر گاو خود هدایت می شود. با این حال، تنها در شیر گاوها در رتبه دوم قرار دارد. تولید شیر در هند در 15 - 2014 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

  امروزه هند حدود 9.5 درصد از شیر گاو جهان را تامین می کند. برنامه ریزی دقیق و یک رویکرد علمی نقش عمده ای در این افزایش تولید شیر ایفا کرده اند.

  حدود 80 درصد تولید از بخش سازماندهی نشده از کشاورزان کوچک حاصل می شود.

  این کشور بیش از 130000 نفر از جوامع تعاونی لبنی را در سطح روستا دارد. اوتار پرادش و پس از آن آندهرا پرادش، گجرات و پنجاب بزرگ ترین ایالت برای تولید شیر در هند هستند. این کشور همچنین بزرگ ترین مصرف کننده شیر است.

  این کشور به کشورهای زیادی از جمله پاکستان، بنگلادش، امارات متحده عربی، نپال، بوتان و افغانستان شیر صادر می کند.

  اگرچه تولید شیر گاوها با 1.76 لیتر در هر گاو افزایش یافته است، اما این کشور در سطح جهانی دو برابر کل شیرها را دارد، اما در هند بخش قابل توجهی از تولید شیر از بوفالو به دست می آید.

  کالیفرنیا، ویسکانسین، آیداهو، نیویورک و پنسیلوانیا ایالت های اصلی تولید شیر گاو در آمریکا هستند. بسیاری از مزارع لبنی بزرگ در ایالات متحده هر کدام بیش از 15000 گاو دارند. با این حال، بسیاری از مزارع کوچک با کم تر از 30 گاو نیز به طور قابل توجهی به تولید شیر گاوها کمک می کنند. علاوه بر نیاز شدید داخلی برای پنیر، شیر، و دیگر محصولات لبنی، این کشور نیز شیر گاو خود را به مقادیر زیادی از کشورهای دیگر در سراسر جهان صادر می کند.

  برخی از آن ها مکزیک، عربستان سعودی، چندین تن در جنوب شرقی آسیا، کانادا، تایوان و چین هستند.

  کشورهای برتر تولید کننده شیر:

  رتبه کشور تولید کننده(تون متریک)

  1. آمریکا 91.03

  2. هند 60.6

  3. چین - 35.7

  4. برزیل - 34.3

  5. آلمان - 31.1

  6. روسیه - 30.3

  7. فرانسه - 23.7

  8. نیوزیلند - 18.9

  9. ترکیه - 16.7

  10. بریتانیا - 13.9

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بزرگترین تولیدکنندگان شیر در جهان کدامند؟

  بزرگترین تولیدکنندگان شیر در جهان کدامند؟

  اقتصادآنلاینمهسا نجاتی؛ طبق گفته سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد، در حال حاضرهند با تولید 180 میلیون تن شیر در طول یک سال که 22 درصد از کل تولید سالانه دنیا است، بزرگترین تولیدکننده شیر در سطح جهان به شمار می‌رود. صنعت لبنیات هند، با سرعت زیادی نسبت به سایر تولیدکنندگان بزرگ دنیا در حال رشد است. جالب توجه است که هند در این زمینه، از رشد 2.2 درصدی در سال 2017، به رشد 5.6 درصدی در سال 2018 رسیده است.

  گفتنی است که مجموع کشورهای عضو اتحادیه اروپا، با تولید حدود 167 میلیون تن شیر، در جایگاه دوم و پس از هند قرار دارد.

  همچنین، قابل ذکر است، در حالی که اتحادیه اروپا و ایالات متحده بخش بزرگی از محصولات لبنی خود را صادر می‌کنند، هند صادرکننده عمده شیر نیست و میزان مصرف داخلی بالایی را نشان می‌دهد. بازار لبنیات هند، حدود 128 میلیارد دلار ارزش دارد.

  ایالات متحده و پاکستان، به ترتیب در جایگاه‌های سوم و چهارم بزرگترین تولیدکنندگان شیر در جهان قرار دارند.

  در نمودار ارائه شده، به ترتیب بزرگترین تولیدکنندگان شیر در جهان را مشاهده می‌کنید؛

  شیر

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایرنا

  ایرنا

  بر اساس آمار سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد، تولید شیر در هند، برابر با ۲۲ درصد از کل تولید سالانه شیر در جهان است. این رقم حتی از تولید کل کشورهای اتحادیه اروپا نیز بیشتر است.

  صنعت لبنیات هند سریع‌ترین از هر تولیدکننده بزرگ دیگری رشد می‌کند. این صنعت در هند ۵.۶ درصد رشد داشته در حالیکه رشد این صنعت در جهان ۲.۲ درصد بوده است.

  اما با این وجود، هند صادرکننده بزرگی در حوزه لبنیات به حساب نمی‌آید. این در حالی است که اروپا و آمریکا بسیاری از تولیدات لبنی‌شان را صادر می‌کنند.

  بازار لبنیات هند، بیش از ۹ تریلیون روپیه ارزش دارد که برابر با ۱۲۸ میلیارد دلار می‌شود.

  بعد از هند، اتحادیه یورو بیشترین میزان تولید را دارد و بعد از آن نیز آمریکا جای گرفته است.

  پاکستان نیز با ۴۵.۶ میلیون تن تولید شیر در سال ۲۰۱۸، چهارمین تولیدکننده بزرگ جهان به حساب می‌آید.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  مدیر محترم سایت www.irna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  دانلود کنید
  مهدی 2 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید