توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  انشا در مورد درس خواندن در فضای مجازی

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  24606بازدید

  انشا در مورد درس خواندن در فضای مجازی را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  مدرسه مجازی

  آیا تا به حال چیزی در مورد مدرسه مجازی شنیده اید؟ از ویژگی ها، مزایا و حتی نواقصش اطلاعی دارید؟ در این شماره می خواهیم مدرسه مجازی را برای شما معرفی کنیم.

  مدرسه مجازی وجود فیزیکی ندارد و مثل مدرسه های عادی دارای قانون و قواعد نیست. دانش آموزان در ساختمان یا اتاقی تحصیل نمی کنند. در این نوع مدرسه دانش آموزان از طریق اینترنت ثبت نام می کنند و بدون این که بر سر کلاس بروند به تحصیل ادامه می دهند. در مدرسه مجازی دانش آموز پای رایانه خود می نشیند و به صورت online با معلم خود ارتباط پیدا می کند و تکالیف خود را دریافت می کند. در این مدرسه دانش آموز می تواند تکالیف را به صورت online انجام دهد یا در hard رایانه ذخیره کند و در فرصت مناسب آن ها را انجام دهد.

  دانش آموز می تواند تکالیف انجام شده خود را به صفحه ای که برای این منظور ایجاد شده است، منتقل کند. معلمان راهنما نیز از همین طریق می توانند به دانش آموزان خود بگویند چه مطالبی را بیشتر مطالعه کنند و در چه قسمت هایی ضعف دارند.

  مدرسة مجازی محدودیت جغرافیایی ندارد. دانش آموز می تواند در هر کدام از مدرسه های مجازی که مایل باشد تحصیل کند. می تواند از طریق این مدرسه اطلاعات بسیاری به دست آورد و در نهایت هم گواهی نامه یا دیپلمی که مورد تأیید نظام آموزشی است بگیرد. در واقع مدرسه مجازی جزئی از آموزش الکترونیکی است که مبتنی بر فناوری می باشد.

  ویژگی های مدرسه مجازی

  مدرسه مجازی دارای ویژگی های خاصی است که در مقایسه با مدرسه های سنتی تفاوت هایی دارد.

  از جمله:

  - مدرسه مجازی به مکان محدود نمی شود.

  - آموزش، فعالانه انجام می شود بدون آنکه معلم و دانش آموز همدیگر را ببیند.

  - والدین می توانند بر آموزش فرزندان خود نظارت داشته باشند و مرتب از پیشرفت آن ها آگاهی یابند.

  - هر دانش آموزی می تواند با شناخت علایق و استعدادهای خود، متناسب با آن ها از آموزش های این مدارس بهره گیرد.

  - معلم می تواند تکالیف هر دانش آموز را به تفکیک اعلام کند. تکالیف انجام شده را ببیند و نمره دهد، به دانش آموز توصیه های لازم را بکند و به والدین از میزان پیشرفت فرزندان گزارش دهد.

  - کتاب به صورت دیجیتالی در اختیار دانش آموز قرار می گیرد و او می تواند آن را در حافظه دراز مدت خود ذخیره کند. بنابراین چاپ مطالب، کتاب، تکالیف و پاسخ آن ها لزومی ندارد.

  تأمل در نواقص

  در کنار این مزایا مواردی هم هست که نیاز به تأمل دارد. انتخاب مدرسه مجازی ممکن است یک انتخاب مناسب باشد. اما گاهی معلم ها بیشتر از آموزش های مجازی می توانند دانش آموز را هدایت کنند.

  در مدرسه مجازی دانش آموز به مرور فاصلة بین تجربیات مجازی و واقعی را زیاد می بیند و ممکن است از تجربیات واقعی که همان معلمان سنتی هستند دوری کنند.

  تأکید بیش از حد به فناوری و از طرفی نادیده گرفتن عوامل انسانی موجود در فرآیند آموزش می تواند یادگیری از طریق رایانه را به خدشه دار شدن ارزش ها و درک انسان از جوامع توسعه یافته منجر کند.

  البته همراهی فن آوری (مدرسه مجازی) در کلاس های درس واقعی و در کنار معلم می تواند دانش آموز را علاوه بر آگاهی از علوم روز دنیا با ارزش های انسانی مواجه کند و به هدف اصلی آموزش یعنی تعلیم و تربیت برساند.

  منبع مطلب : hawzah.net

  مدیر محترم سایت hawzah.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  دل‌نوشته دانش‌آموز شیرازی از حال و هوای کلاس‌های مجازی و ماندن در خانه

  دل‌نوشته دانش‌آموز شیرازی از حال و هوای کلاس‌های مجازی و ماندن در خانه

  انگار ماموریت سخت تر شده است، عشق به تدریس دو چندان است، ولی دوری و دلتنگی قلب‌ها را می‌فشرد و معلمان و دبیران، در دل این مشکلات در تلاشند تا همچون پزشکان و پرستاران خود را به خط مقدم برسانند و بر سر عهد خود بمانند و بی دریغ چراغ علم را به‌دست گرفته و راهنمای دانش‌آموزان خود باشند.

  حالا دیگر هیچ مادری از اینکه فرزندش ساعت‌ها سرش در گوشی است ناراحت نیست، چون برنامه کلاسی‌اشان آنلاین شده و می‌داند که فرزندش هرچه زودتر در کلاس درس حاضر شود، بیشتر می‌آموزد و این حضور مجازی در کنار هم‌کلاسی‌ها و معلمانشان شاید زمینه‌ای باشد تا اندکی از اضطراب و استرس این فضا را برای فرزندش بکاهد.

  کلاس‌های مجازی شور و حال مدرسه را ندارد، اما پیوسته با همکلاسی‌ها و در کنار یکدیگر تشنه‌ آموختن، قطعا فرصتی است تا فراموش کنیم در شهر و کشور و حتی جهان چه خبر است و آرامشی ناخواسته حاصل شود، همان آرامشی که این روزها همه روانشناسان، جامعه را به آن می‌خوانند و یکی از راه‌های تقویت سیستم ایمنی را دور بودن از فضای استرس و اضطراب می‌دانند.

  این ماه امتحان دادن هم با بقیه سال تفاوت داشت؛ دیگر صندلی‌هایمان را با فاصله مرتب نمی‌کردیم و منتظر رسیدن ورقه‌های امتحانی نبودیم، فقط همه دعا می‌کردیم که اینترنت سرعت خوبی داشته باشد تا جواب‌هایمان زود ارسال شود.

  قدر لحظه‌های بی‌دغدغه و شاد کنار دوستانمان را حالا می‌فهمیم، واقعا که یاد زمانی که هرچیزی روی زمین می‌افتاد با یک فوت ضدعفونی میشد به‌خیر!

  اینطور که معلوم شده دبیران ما حتی دلشان برای درس نخواندن‌هایمان هم تنگ شده، اما خب ما هم حاضریم که باز ساعت 6 صبح به مدرسه برویم ولی دیگر چنین اوضاعی نداشته باشیم.

  کرونا! با آمدنت کسب و کار خیلی‌ها را مختل و حتی منحل کردی، حتی من دانش آموز خبرنگار هم دیگر از انتشار اخبار درباره تو خسته‌ام.

  ولی از تو ممنونم چون در این مدت که سرزده به کشورم آمدی به ما یاد دادی که قدر لحظه‌هایمان را بدانیم و به ما فهماندی که دورهمی‌ها و کنار هم بودن‌هایمان چقدر لذت‌بخش بوده است.

  دیگر همه ما این چیزها را یاد گرفتیم و فقط منتظر رفتنت هستیم، لطفا برو و بگذار بدون ماسک نفسی راحت بکشیم!

  ریحانه قاسمی دانش‌آموز-خبرنگار مدرسه علاءالدین بهشتی ناحیه یک شیراز

  منبع مطلب : www.pana.ir

  مدیر محترم سایت www.pana.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  انشا ادبی در مورد فضای مجازی

  انشا با موضوع فضای مجازی

  انشا در مورد فضای مجازی

  انشا فضای مجازی

  مجازی یعنی چیزی که حقیقی نیست. به اینترنت، بازی های رایانه ای، شبکه های اجتماعی مثل تلگرام و اینستاگرام و ایمیل و واتس آپ و … نیز فضای مجازی گفته می شود. شاید مجازی به معنای غیر حقیقی باشد؛ اما این فضا میتواند زندگیحقیقی انسان را تحت تاثیر قرار دهد.

  برای اینکه بتوانیم از فضای مجازی استفاده مفید کنیم باید فرهنگو دانش استفاده از فضای مجاری را یاد بگیریم. فضای مجازی فواید زیادی دارد از جمله اینکه بسیاری از کارها را سریع و آسان میکند مثلا پرداخت قبوض آب و برق و …به وسیله اینترنت کارمان را آسان میکند و مجبور نیستیم مثل گذشته به بانک برویم و در صفهای طولانی منتظر بمانیم.

  فضای مجازی فاصله ها را با دوستان و اقوام کم میکند مثلا میتوان به وسیله تماس تصویری با کسانی که در شهرهای دور زندگی میکنند ارتباط برقرار کنیم. به وسیله فضای مجازی میتوانیم علم خود را زیاد کنیم و مطالب زیادی را از طریق کتابهایی که در اینترنت است به دست آوریم.

  فضای مجازی میتواند زمینه اشتغال افراد را فراهم کند. یکی دیگر از فواید فضای مجازی ، سرگرمی و گذراندن اوقات فراغتاست. هرچند فضای مجازی فواید زیادی دارد؛ اما در صورت استفاده نادرست میتواند ضررهای بسیاری داشته باشد که منجر به بدتر شدن وضعیت زندگی انسان شود؛ مثلا فضای مجازی همانطور که میتواند فاصله ها بین دوستان را کم کند میتواند فاصله بین خانواده ایجاد کند . اگر افراد خانواده از صبح تا شب در فضای مجازی باشند و با یکدیگر صحبت نکنند، همین کار باعث دور شدن اعضای خانواده از هم می شود و خانواده های زیادی به خاطر فضای مجازی از هم پاشیده شده اند و زن وشوهر های زیادی هم به خاطر فضای مجازی به هم خیانت کرده اند.

  فضای مجازی هرچند زمینه را برای اشتغال فراهم کرده و کارهای بانکی را راحت کرده ، راه را برای کلاهبرداران و هکرها نیز باز کرده است ، افراد زیادی در فضای مجازی فریب کلاهبرداران را خورده اند و پولهایشان را از دست داده اند.

  فضای مجازی اگرچه باعث سرگرمی و تفریح است؛ اما زیاده روی در آن باعث بیماری های جسمی می شود، مثلا کسی که از صبح تا شب مشغول بازیهای رایانه ای است چشمانش ضعیف میشود، ستون فقراتش تغییر شکل پیدا میکند وده ها مشکل دیگر.

  پس باید هنگام استفاده از فضای مجازی سعی کنیم به زندگی حقیقی مان آسیب نزنیم و از فضای مجازی برای بهتر شدن زندگی حقیقی مان استفاده کنیم و در شبکه های اجتماعی اطلاعات خصوصی خودمان را پخش نکنیم و بدانیم افرادی که در فضای مجازی هستند آنگونه که خودشان را معرفی میکنند، نیستند چه بسیار پیرزنهایی که خودشان را “من ترانه ۱۵ سال دارم” معرفی میکنند و چه گرگهایی خودشان را بره معرفی میکنند پس حواسمان باشد که در فضای مجازی نمی شود به هرکسی اطمینان کرد.

  انشا فضای مجازی _ اختصاصی – نویسنده: دانشچی

  منبع مطلب : www.daneshchi.ir

  مدیر محترم سایت www.daneshchi.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ...... 2 روز قبل
  0

  من گفتم انشا درمورد خاطره ی خوب در مدرسه ی فضای مجازی

  Sahar 4 روز قبل
  1

  عالی

  فاطمه 4 روز قبل
  1

  عالی

  محدثه 5 روز قبل
  1

  انشا در مورد مدرسه و کلاس مجازی ندارین

  دخیـ بیـ عصابـ😈 9 روز قبل
  1

  عیـ چیحـ دیگحـ😒

  دنیا 10 روز قبل
  1

  انشاء جالب بود به دردم خورد ممنون

  محسن 10 روز قبل
  0

  خوب

  محدثه مرادی 10 روز قبل
  1

  سلام من گفتم بند روایتی درمورد مدرسه مجازی 😣😣😣😣😣😣

  Joo baidn 13 روز قبل
  2

  Hi friends 👋

  شکری 14 روز قبل
  0

  خوب بود

  🍁 16 روز قبل
  0

  بعضی از کلمه های اخر معلوم نیست😷

  ...... 24 روز قبل
  4

  انشا درباره‌ی برنامه‌ی شاد ندارین؟😕😕

  زهرا 1 ماه قبل
  2

  عالی

  محدسه اکبری 1 ماه قبل
  2

  خوب است ولی سخت است 😦🙁🙁🙁🙁🙁🙁

  باران 1 ماه قبل
  1

  سلام منم چیزی نمیدونم 😬😐

  guji 1 ماه قبل
  2

  سلام دوست عزیز

  ساری 1 ماه قبل
  2

  فضای مجازی و سوتی معلما

  نیلوفر 2 ماه قبل
  6

  خیلی خوب بود ولی ای کاش یک انشا تخیلی باشه بهتره

  0
  الناز 3 روز قبل

  اییی کاش
  خیلی خوب هم می شود

  2
  Nazanin 1 ماه قبل

  👍👍👍

  2
  ساری 1 ماه قبل

  آره

  مهدی 2 ماه قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید