توجه : تمامی مطالب این سایت توسط ربات جمع آوری شده و تمامی مطالب عکس ها و لینک های دانلود برای سایت های دیگر بوده و ربات ما عکس و متن سایت های دیگر را در این سایت قرار میدهد. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران توسط ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب کاملا حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۹۹کی واریز میشود

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  22بازدید

  افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۹۹کی واریز میشود را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  بازنشستگان تأمین اجتماعی تا کی باید منتظر اعمال افزایش حقوق خود باشند؟ /تعلل در افزایش حقوق بازنشستگان

  نجمه سرباز/شهرآرانیوز، ۳ ماه از سال گذشت و در حالی که به چهارمین ماه سال نزدیک می‌شویم و در شرایطی که همه هزینه‌های زندگی گران شده است، اما هنوز دولتمردان در افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان تعلل می‌ورزند و بازنشستگان همچنان چشم امیدشان را به دولت دوخته‌اند تا هرچه زودتر برایشان تعیین تکلیف کنند.

  بعد از آخرین جلسه شورای عالی کار در ۱۷ خردادماه که دستاوردش مصوبه افزایش پایه دستمزد کارگران به ۲۶ درصد بود، قرار بود تا این مصوبه به دست هیئت وزیران برسد و در آنجا تصویب و با آن موافقت شود. باتوجه‌به اینکه از آن روز به بعد تقریبا یک هفته‌ای می‌گذرد و هیئت دولت در این مدت ۲ بار جلسه تشکیل داده، اما هیچ خبری از موافقت با این مصوبه به بیرون نیامده است و از آنجایی که مبنای افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی در گرو تأیید این مصوبه است، هنوز مستمری بازنشستگان بر طبق مبالغ دریافتی سال گذشته است!

  بیشتر بخوانید: 

  واریز مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از شنبه ۳۱ خرداد


  وزیر کار: افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از تیرماه اعمال می شود


  این نابرابری‌ها و نبود تعادل در دستمزد تا جایی پیش رفته است که بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۹، حداقل حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در اسفندماه تصویب شد و از ابتدای امسال برای تمام این قشر واریز شد. با این حساب اگر هم همان ۲۶ درصد مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی اعمال شود، باز هم کف دریافتی یک بازنشسته تأمین اجتماعی که مزایای مزدی ندارد مانند حق مسکن یا بن خواربار و پایه سنوات، حداقل مستمری به زحمت به ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان می‌رسد.  بازنشستگان تأمین اجتماعی باید تا کی منتظر افزایش حقوق باشند؟

  دراین‌باره مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان رضوی در گفتگو با شهرآرانیوز با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی پیگیر مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان است، گفت: هنوز خبری از اعمال و میزان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی نیست و ما نیز منتظریم تا هیئت دولت در این زمینه خبر‌های خوشی را به این قشر عزیز بدهد.


  سید محسن نظام خیرآبادی با بیان اینکه بازنشستگان حقوق خردادماه را بر اساس مستمری سال قبل دریافت کردند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که ما منتظر مصوبه دولت و متعاقب آن ابلاغ سازمان مرکزی تأمین اجتماعی هستیم تا بتوانیم احکام جدید بازنشستگان را صادر کنیم و شاهد آن باشیم که بر اساس احکام صادره جدید، مستمری بازنشستگان پرداخت شود.


  به گفته وی، این پرداخت‌ها، اما در مستمری و حقوق پایان خردادماه لحاظ نخواهد شد و بعد از این پرداخت، اگر مصوبه دولت به سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ شود، نحوه پرداخت این مابه‌التفاوت به استحضار مستمری‌بگیران ارجمند سازمان خواهد رسید.


  افزایش حقوق مستمری‌بگیران طبق قانون می‌باید در دولت تصویب شود و هیئت وزیران با آن موافقت کنند و سپس برای اجرا به سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ شود.

  مابه‌التفاوت افزایش حقوق بازنشستگان کی پرداخت می‌شود؟

  در همین حال در چند روز گذشته، شمس، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه پیشنهاد برای افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ به دولت ارائه شده و در دستورکار دولت قرار گرفته است، گفت: به‌محض تأیید دولت پرداخت‌ها انجام خواهد شد.


  وی تصریح کرد: این پرداخت، اما در مستمری و حقوق پایان خردادماه لحاظ نخواهد شد و بعد از این پرداخت، این مابه‌التفاوت، صددرصد در تیرماه پرداخت می‌شود. اما درصد افزایش حقوق این قشر هنوز مشخص نیست و پس از بررسی دولت و برآورد هزینه‌ها و ابلاغ به سازمان تأمین اجتماعی، نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران اقدامات لازم انجام خواهد شد.

  افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان در بلاتکلیفی

  افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان در بلاتکلیفی

  خبرگزاری مهر؛ گروه جامعه: موضوع افزایش حقوق و مستمری دوران بازنشستگی، یکی از دغدغه‌های اصلی قشر سپید موی جامعه است. مردان و زنانی که روزهای گرم و سرد زیادی را با هزاران مشکل و استرس دوران کاری پشت سر گذاشته و حالا انتظار دارند، روزهای آرام و بی دغدغه‌ای داشته باشند.

  در حال حاضر بیشترین قشر مستمری بگیر و بازنشسته در کشور تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند. این افراد با خانواده خود، بیش از ۷ میلیون نفر را تشکیل می‌دهند که در شرایط سخت اقتصادی، با انواع مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند و تنها چشم داشت آنها به مستمری ماهانه است. در همین حال، با آغاز سال جدید، منتظر افزایش حقوق و مستمری دوران بازنشستگی هستند، اما با گذشت سه ماه از سال ۹۹، هنوز این انتظار محقق نشده است.

  بیش از ۳.۵ میلیون بازنشسته تأمین اجتماعی به همراه خانواده تحت پوشش، حالا و پس از دوران کرونا، دشواری‌ها و دغدغه‌های معیشتی زیادی دارند که تنها انتظار آنها، افزایش چند درصدی مستمری است که شاید به زخم زندگی بزنند. اما، اینکه چرا سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، هنوز برای این قشر از جامعه تصمیم نگرفته‌اند، سوالی است که بی پاسخ مانده است.

  بی‌توجهی دولت به بازنشستگان تأمین اجتماعی

  این در حالی است که افزایش حقوق بازنشستگان کشوری از همان ابتدای سال اعمال شد اما بازنشستگان تأمین اجتماعی همچنان مورد بی توجهی قرار گرفته‌اند و گویا وضعیت زندگی و معیشت آنها برای دولت مهم است.

  در حالی که بازنشستگان تأمین اجتماعی بر این باور هستند که نباید هیچ تفاوت و تبعیضی میان قشر بازنشسته وجود داشته باشد چرا که آنها هم همانند سایر بازنشستگان صندوقهای دیگر بیش از ۳۰ سال برای تولید و پیشرفت کشور زحمت کشیده‌اند و هم اکنون که نیاز به زندگی راحت و آرامش خیال دارند نباید بی بهره باشند.

  موضوع مهم دیگری که وجود دارد این است که سازمان تأمین اجتماعی بعد از گذشت سه ماه از سال هنوز به طور دقیق میزان افزایش مستمری که به هیأت دولت پیشنهاد داده است را اعلام نکرده و این خود جای سوال دارد.

  ۷۰ درصد بازنشستگان تأمین اجتماعی حداقل بگیرند

  متأسفانه افزایش نرخ تورم و هزینه‌های زندگی باعث شده هر روز آمار حداقل بگیران سازمان تأمین اجتماعی افزایش پیدا کند به طوری که هم اکنون بیش از ۷۰ درصد آنها به عنوان حداقل بگیر هستند.

  مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی چندی پیش عنوان کرده بود که افزایش مستمری بازنشستگان بعد از تصویب دولت، در خرداد ماه پرداخت می‌شود در حالی که چیزی در مورد درصد افزایش نگفته بود و همین موضوع نگرانی بازنشستگان و خانواده‌های آنها را دنبال داشته است.

  علی رغم اعلام افزایش حقوق‌ها در خرداد ماه اما برخی از کارشناسان و مدیران سازمان تأمین اجتماعی واریز افزایش‌ها را طی روزهای آینده عملی نمی‌دانند چرا که هنوز تکلیف درصد و میزان افزایش مستمری‌های امسال مشخص نشده است و دولت پیشنهاد ارائه شده از سوی تأمین اجتماعی را تصویب نکرده است به همین دلیل پرداخت آن با حقوق خرداد بازنشستگان بعید است.

  از سوی دیگر فعالان حوزه بازنشستگی افزایش حقوقی که از سوی سالاری پیشنهاد شده را نپذیرفته و خواستار افزایش مجدد آن و بازنگری در آن شده و اعلام کرده‌اند که در جلسه امروز شورای عالی کار که با توجه به اعتراض کارگران و بازنشستگان برگزار می‌شود احتمال افزایش میزان عنوان شده وجود دارد.

  بازنشستگان افزایش ۲۱ درصدی حقوق را قبول ندارند

  رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی با انتقاد از پیشنهاد افزایش ۲۱ درصدی حقوق مستمری بگیران تأمین اجتماعی بهخبرنگار مهر گفت: افزایش حقوق ۲۱ درصدی بازنشستگان تأمین اجتماعی به هیچ وجه با شرایط اقتصادی موجود تناسبی ندارد و مورد پذیرش بازنشستگان نیست. افزایش حقوق ۲۱ درصدی بازنشستگان تأمین اجتماعی به هیچ وجه با شرایط اقتصادی موجود تناسبی ندارد و مورد پذیرش بازنشستگان نیست

  علی اصغر بیات افزود: متأسفانه مسئولان در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران و مستمری بگیران تأمین اجتماعی سال ۹۹ کارنامه خوبی از خود به جای نگذاشتند و شاهد اهمال، کم کاری و تزریق بی اعتمادی، تبعیض و ناعدالتی و نا امیدی در میان بخش عمده‌ای از زحمتکش‌ترین و مظلوم‌ترین آحاد جمعیت کشور هستیم. آن هم قشری که دین خود را به بهترین نحو به کشور و نظام ادا کرد.

  چطور می‌شود اثرات گرانی و تورم و بالا رفتن هزینه‌های زندگی برای بازنشستگان و مستمری بگیران چند صندوق بازنشستگی متفاوت باشد مستمری بگیران خوش نشین برخی صندوق‌ها علیرغم آنکه از جمعیتی بسیار کمتر از کارگران مستمری بگیر تأمین اجتماعی برخوردارند، از حمایت تمام قد مسئولان در مجلس و دولت بهره‌مندند و کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تأمین اجتماعی سالهاست دلخوش به وعده‌های رنگارنگی هستند که اگر محقق شوند، تغییر ناچیزی در معیشتشان رخ خواهد داد.

  ماده ۴۱ و ۱۱۱ راهگشای تصمیمات افزایش حقوق

  وی افزود: در تعیین میزان افزایش حقوق کارگران سال ۹۹ شاهد اتفاقات عجیب و غریبی بوده‌ایم که تاکنون سابقه نداشته است. چند سالی است که بی توجهی و نقض آشکار قوانین، بیشترین صدمه را به قشر بی پناه و ضعیف کارگران و مستمری بگیران تأمین اجتماعی وارد کرده است. مواد قانونی ۴۱ و ۱۱۱ به خوبی گویا و راهگشای تصمیمات مربوط به این اقشار است. اما به نظر می‌رسد تفسیر به رأی قوانین رویه دائمی برخی مسئولان شده و علیرغم مشاهده فشارهای کمرشکن اقتصادی و کوچک شدن سفره بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی، سیاسی کاری، بی توجهی به درخواست‌ها و امید به مشمول گذر زمان شدن را راه چاره یافته‌اند.

  سبد معیشت و نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی ۲ مؤلفه مهم و تأثیر گذار برای تعیین افزایش حقوق سالیانه کارگران است. حتی اگر تورم ۴۱ درصدی بانک مرکزی را هم در نظر بگیریم، افزایش ۲۱ درصدی حقوق چه تناسبی با واقعیات اقتصادی و شرایط تورمی دارد؟ نمایندگان کارگران در شورای عالی کار مصوبه افزایش حقوق را تأیید و امضا نکرده‌اند و موضوع به مراجع و قوه قضائیه نیز ارجاع شده و حتی رهبر معظم انقلاب نیز بر ضرورت توجه بیشتر به اقشار آسیب پذیر و کارگران و بازنشستگان تاکید کرده‌اند. فرمایش ایشان فصل‌الخطاب است. این تعلل در بازنگری برای چیست؟

  تصمیم‌گیری مجدد افزایش حقوق‌ها در جلسه امروز شورای عالی کار

  علی دهقان کیا رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی استان تهران نیز در خصوص تأخیر در پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بهخبرنگار مهر گفت: در جلسه امروز شورای عالی کار قرار است مجدداً میزان افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان مورد بررسی قرار گیرد و اگر نسبت به قبل درصد افزایش بیشتر شود هم برای کارگران و هم بازنشستگان حداقل بگیر و سایر سطوح تعیین تکلیف می‌شود.

  وی افزود: البته بازنشستگان سایر سطوح باید بعد از تعیین افزایش‌ها، مبلغ آن به تأیید نهایی دولت برسد.

  دهقان کیا با اشاره به اینکه اگر طی امروز و فردا میزان افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان مشخص شود احتمالاً تا پایان خرداد پرداخت آن آغاز می‌شود اما در غیر این صورت به ماه بعد موکول خواهد شد.

  به گفته رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران البته شاید تأمین اجتماعی آمادگی داشته باشد به محض اعلام دولت بتواند بعد از پرداخت مستمری‌ها نیز افزایش‌ها را به حساب بازنشستگان واریز کند.

  وی در خصوص پیشنهاد برای افزایش حقوق بازنشستگان گفت: پیشنهاد ما اجرای ماده ۴۱ قانون کار است و این‌گونه هیچ نگرانی برای فردی ایجاد نمی‌شود. چنانچه به قانون احترام بگذاریم، مشکلی ایجاد نمی‌شود و اگر در گذشته شکایتی شده، به خاطر عدم اجرای قانون بوده است. با برگزاری مجدد شورای عالی کار و با ورود مقام معظم رهبری، دیوان عدالت، وزیر تعاون، نمایندگان مجلس و غیره به مقوله افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، امیدواریم امروز ماده ۴۱ قانون مبنای تعیین افزایش حقوق قرار گیرد.

  تورم ۴۱ درصدی مبنای افزایش حقوق کارگران و بازنشستگان باشد

  دهقان کیا تأکید کرد: براساس ماده ۴۱ قانون کار، تورمی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده (۴۱.۲ درصد) باید مبنای افزایش حقوق امسال قرار گیرد و همچنین سبد هزینه خانوار نیز در این ماده مطرح شده است که سبد هزینه خانوار نسبت به سال گذشته یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان تفاوت دارد. براساس ماده ۴۱ قانون کار، تورمی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده (۴۱.۲ درصد) باید مبنای افزایش حقوق امسال قرار گیرد و همچنین سبد هزینه خانوار نیز در این ماده مطرح شده است که تفاوت سبد هزینه خانوار نسبت به سال گذشته یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان است

  رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی استان تهران با اشاره به اینکه در جلسه‌ای که در پایان اسفندماه داشتیم هر سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت این هزینه خانوار را قبول کردند که سال گذشته ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بود و امسال باید یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان افزایش پیدا کند.

  وی افزود: ما معتقدیم یا باید ۴۱ درصد تورم مبنای افزایش باشد و یا سبد هزینه خانوار که یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان به پایه حقوق اضافه شود در غیر این صورت مخالف افزایش جز این دو مورد هستیم.

  به گفته دهقانی کیا، اگر قانون مبنای افزایش حقوق باشد نارضایتی‌ها کمتر است و اگر سلیقه‌ای عمل شود مشکلات زیادی ایجاد خواهد شد که به این راحتی نیز جمع نمی‌شود و اعتقادمان بر این است که آنچه مجلس تصویب کرده مبنی بر اینکه حداقل حقوق باید دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد برای بازنشستگان نیز اعمال شود و در کنار آن خواستار بحث همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز هستیم.

  به گفته وی در جلسه قبل از عید تفاهم نامه‌ای امضا کردیم و قرار شد اگر ماده ۴۱ اجرایی نشود، نمایندگان کارگری آن را امضا نکنند.

  رئیس کانون بازنشستگان استان تهران در خصوص افزایش لجام گسیخته تورم نیز اظهار داشت: اگر قرار باشد تورم با همین سرعت افزایش پیدا کند در سال جاری بیش از ۴۱ درصد تورم خواهیم داشت چرا که امسال قیمت‌ها سر جای خودشان نیست که این برای قشر بازنشسته که حقوق کمی نیز دریافت می‌کند، نگران کننده است و قدرت خرید بسیاری از بازنشستگان کاهش پیدا کرده است.

  وضعیت زندگی بازنشستگان هر روز بدتر از روز قبل

  وی افزود: اگر دولت نتواند تورم بی پایه و اساس را کنترل کند، وضعیت زندگی و معیشتی بازنشستگان تأمین اجتماعی هر روز بدتر از روز قبل خواهد شد.

  دهقانی کیا در خصوص تعیین تکلیف افزایش حقوق سایر سطوح مزدی بازنشستگان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: در نهایت جلسه امروز شورای عالی کار حقوق سایر سطوح مزدی را نیز تعیین خواهد کرد و میزان افزایش بستگی به مصوبه امروز شورای عالی کار دارد و ما مجدداً خواستار اجرای ماده ۴۱ قانون کار هستیم.

  بازنشستگان تأمین اجتماعی توقع اجرای قانون را دارند و چیزی اضافه بر آن نمی‌خواهند اجرای ماده ۴۱ قانون کار افزایش حقوق براساس تورم اعلام شده بانک مرکزی و سبد هزینه خانوار، اگر این قانون اجرایی شود، در شرایط فعلی جامعه که شاهد تورم بیش از حد روزانه اجناس ضروری هستیم شاید بخشی از مشکلات بازنشستگان در تأمین هزینه‌ها و معیشت آنان حل شود.

  تنها در این صورت است که دولت می‌تواند تا حدودی تبعیض به وجود آمده میان بازنشستگان تأمین اجتماعی و بازنشستگان صندوقهای دیگر را جبران کند و مرهمی باشد بر زخم‌های آنان.

  افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه زمانی اجرایی می شود

  افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چه زمانی اجرایی می شود

  محمود شهرام فرد- پس از گذشت دو ماه همچنان حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۹۹ طبق روال سال گذشته پرداخت شد، این در شرایطی است که حقوق تمامی بازنشستگان کشوری و لشگری به حداقل ۲۸۰۰ هزار تومان افزایش و از فروردین ماه نیز به ایشان پرداخت شده است.

  طبق قانون افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی زمانی اتفاق می‌افتد که حداقل دستمزد کارگران در شورای عالی کار به نتیجه رسیده باشد، اما این تعیین دستمزد با گذشت دو ماه از ابتدای سال، هنوز نتیجه‌ای برای بازنشستگان در بر نداشته است.

  هر ساله دستمزد کارگران پیش از شروع سال جدید مشخص می‌شد، اما امسال کرونا بهانه‌ای شد که نمایندگان کارفرمایی در شورای عالی کار در تشکیل جلسات تعلل کنند به همین دلیل تعیین دستمزد اواخر فروردین ماه ۹۹ مشخص نشد.

  پس از مدتی جلسه شورای عالی کار، بدون رای و موافقت نمایندگان کارگری، با حداقل حقوق حدود یک میلیون ۸۰۰ هزارتومان به اضافه مبالغ تعیین شده از بابت حق مسکن، اولاد، بن و... برای کارگران شاغل به حدود دو میلیون ۸۰۰ هزار تومان رسید، البته این مبلغ به دلیل آن که مورد قبول نمایندگان کارگری نبود، هنوز حقوق کارگران در سال جدید افزایش پیدا نکرده است.

  تکلیف دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی نیز در این بین در هاله ای از ابهام باقی مانده، اولین و مهم‌ترین دغدغه این افراد که بیش از سه میلیون و پانصد هزار نفر سرپرست خانوار هستند این است که چرا افزایش متناسب با دیگر بازنشستگان برای این افراد در نظر گرفته نشده و چرا بازنشستگان کشوری و لشکری حقوقشان افزایش یافت، اما حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی همچنان همان مبلغ ناچیزی است که پیش از این می‌گرفتند.

  پیش از این، علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی درباره حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفته بود: حداقل حقوق بازنشسته تامین اجتماعی یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده که بن این افراد از ۴۸ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان، حق اولاد از ۱۲ به ۱۵ هزارتومان، حق مسکن از ۲۲ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان، حق همسر از ۵۹ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان اعلام شد که در نهایت حقوق بازنشسته تامین اجتماعی ۲ میلیون و ۹ هزار تومان تعیین شده است!!؟؟؟.

  حال سوال بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی این است که آیا با این مبلغ افزایش، بازنشسته ای که بیش از ۳۰ سال خدمت و حق بیمه پرداخت کرده با داشتن عروس و داماد و نوه، هزینه های سرسام آور و اجاره مسکن، شهریه دانشگاه و.... چگونه می توان زندگی کرد!؟ و چرا هیچ مسئولی صدای مظلومیت این افراد را نمی شنود. 

  طبق ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی حداقل مزدی که برای کارگران در شورای عالی کار مشخص می‌شود به عنوان حداقل حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران نیز تعیین می شود، یعنی حداقل حقوق یک بازنشسته نباید از حداقل دستمزد یک کارگر کمتر باشد.

  نویسنده :محمود شهرام فرد

  46

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید