توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  آیا آزمون استخدامی به تعویق افتاد

  دسته بندی :
  1. نکس 98
  2. مطالب سایت
  10بازدید

  آیا آزمون استخدامی به تعویق افتاد را از سایت نکس 98 دریافت کنید.

  تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش

  سازمان سنجش آموزش کشور، سازمانی دولتی است که وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد و به صورت سالیانه آزمون‌ های مختلفی را در ایران برگزار می ‌کند. این آزمون ها شامل کنکور سراسری، آزمون سراسری دکتری تخصصی، کارشناسی ارشد، کاردانی فنی و حرفه ای، کاردانی به کارشناسی، جامع علمی کاربردی و پیام نور می‌شوند. به علاوه، سازمان سنجش به برگزاری آزمون کارآموزی وکالت و آزمون‌های استخدامی متمرکز و دستگاه‌های اجرایی نیز می پردازد.

  مهم ترین آزمون استخدامی در ایران، آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی است که اکثر شرکت کنندگان در آن متقاضی استخدام آموزش و پرورش می باشند. این آزمون هر ساله مطابق با نیاز هر استان در سراسر کشور، برگزار می گردد و در نهایت فرد پذیرفته شده، باید خود را برای مرحله بعد یعنی مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش حضوری، آماده نماید.

  مهم ترین اصل برای دستیابی به موفقیت در هر آزمون، داشتن آگاهی از زمان برگزاری آن به منظور هدف گذاری و مطالعه مفید مباحث خواسته شده در بازه زمانی باقی مانده است. از این رو، متقاضیان شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای کسب آمادگی های لازم و تقویت دانسته های خود، به دنبال یافتن اطلاعاتی از زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش هستند.

  تعویق آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99

  آزمون استخدامی آموزش و پرورش عمدتا هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و افراد زیادی اقدام به ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش می نمایند که لازم است پیش از برگزاری آن، نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش اقدام نموده و سپس سایر مراحل نام نویسی خود را طی کنند. طبق تصمیمات مراجع ذیربط، آزمون مذکور قرار بود در مرداد ماه 99 برگزار شود و احتمال استخدام 28 هزار نفر درنتیجه برگزاری آن وجود داشت که این تصمیم با صلاح دید سازمان مربوطه عملی نشد.

  یکی از دلایلی که موجب شد در روند برگزاری آزمون تاخیر ایجاد شود، جلوگیری از گسترش بیماری حاصل از انتشار ویروس کرونا می باشد که با تداوم این تاخیر، نهایتا در شهریور ماه 99 دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش، بر روی سایت ثبت نام آزمون استخدامی منتشر شد و در دسترس داوطلبان قرار گرفت. بر همین اساس زمان ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش در بازه زمانی بین روز پنج شنبه 20 ام لغایت روز شنبه 29 شهریور ماه 99 در نظر گرفته شده است و برگزاری آن در روز 9 آبان 99 می باشد.اما در صورت عدم مساعدت شرایط کشور برای اجرای آزمون، امکان برگزاری آن در زمانی غیر از زمان مذکور و تعویق آن نیز وجود دارد.

  پس از سپری شدن مرحله برگزاری آزمون، نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org اعلام می شود و از داوطلبانی که موفق به کسب حدنصاب نمره شده باشند، برای حضور در جلسه مصاحبه آزمون استخدامی آموزش و پرورش 99 دعوت به عمل می آید.

  سوالات متداول

  پیش از این تصمیم بر آن بود که این آزمون در مرداد ماه 99 اجرا شود که این تصمیم با صلاح دید سازمان مربوطه عملی نشد.

  بر اساس مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام، این آزمون در آبان ماه 99 برگزار خواهد شد اما در صورتی که شرایط فعلی کشور رو به بهبود نرود، امکان ایجاد تعویق و تاخیر وجود خواهد داشت.

  خیر. استخدام قطعی برای پذیرفته شدگان آزمون مشروط به عبور موفقیت آمیز از مرحله مصاحبه حضوری می باشد.

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  مدیر محترم سایت iranmoshavere.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پرونده تعویق آزمون استخدامی در کمیسیون اصل نود مجلس به جریان افتاد

  پرونده تعویق آزمون استخدامی در کمیسیون اصل نود مجلس به جریان افتاد

  به گزارش ایمنا، پس از مطالبه چندهزار نفری داوطلبان آزمون استخدامی برای به تعویق افتاد آزمون به علت اعلام دیرهنگام اعمال مصوبه بومی‌گزینی در این آزمون، مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود کرد.

  بر این اساس اقبال شاکری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس سازمان امور استخدامی خواستار تعویق حداقل یک ماهه آزمون و فرصت به داوطلبان برای تغییر منابع آزمون شد.

  در همین رابطه اقبال شاکری اظهار داشته بود: از آنجایی که شرایط کشور برای هیچ امری به ویژه مواردی که موجب تجمع می‌شود، مناسب نیست و همچنین به علت اعلام دیرهنگام دولت مبنی بر اعمال بومی گزینی در آزمون استخدام دولتی، نامه‌ای به رئیس سازمان امور استخدامی ارسال کردیم که تاکنون جوابی از این سازمان دریافت نکردیم.

  وی افزوده بود: از آنجایی که داوطلبان فرصت زیادی ندارند و هر چه سریع‌تر باید تکلیف آنها مشخص شود، ما از این موضوع را از طریق کمیسیون اصل نود مجلس پیگیری کردیم که این کمیسیون قول مساعدت و همکاری داده است.

  سید نظام‌الدین موسوی عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، در همین راستا اظهار داشت: آقای شاکری نماینده تهران در این رابطه با ما طرح موضوع کردند.

  وی افزود: در کمیسیون اصل نود با پیگیری آقای شاکری این مسئله امروز پرونده شد و در دستور کار قرار گرفت و پس از تعطیلات مجلس، کمیسیون اصل نود ورود پیدا می‌کند.

  موسوی ادامه داد: امروز ما کار این پرونده را شروع کردیم و بلافاصله بعد از تعطیلات در کمیسیون طرح و پیگیری خواهد شد.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از آنجایی که موضوع شکایت در دستور کار است ما تلاشمان را انجام می‌دهیم و چنانچه مستندات ارائه شود و آقای شاکری مستندات را روز یکشنبه ارائه کند همان روز ورود پیدا می‌کنیم و مسئولان سازمان امور استخدامی را هم دعوت خواهیم کرد که در جلسه حضور پیدا کنند.

  موسوی با بیان اینکه امکان تمدید آزمون استخدامی وجود دارد و امر نشدنی و غیرممکنی نیست، گفت: در اولین فرصت کار این پرونده را آغاز خواهیم کرد.

  این عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پرونده مذکور به جریان افتاده و روز یکشنبه در جلسه هیأت رئیسه کمیسیون در دستور قرار داده خواهد شد و طرح بحث می‌کنیم؛ بلافاصله مسئولان امر را می‌خواهیم که در صورت وجود مستندات کافی از آنها می‌خواهیم این آزمون را به تعویق بیندازند.

  منبع: فارس

  منبع مطلب : www.imna.ir

  مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آیا مجلس به موضوع تعویق آزمون استخدامی 99 ورود می کند؟ - سکان نیوز | Sokan News Agency | سکان نیوز | Sokan News Agency

  آیا مجلس به موضوع تعویق آزمون استخدامی 99 ورود می کند؟ - سکان نیوز | Sokan News Agency | سکان نیوز | Sokan News Agency

  اقبال شاکری اظهار داشت: متاسفانه باز هم تضییع حق یک سری از مردم رخ داده و مردم با تصمیمات دقایقی آخری دچار مشکلات شدند.

  وی افزود: ما نمی‌دانیم تا کی باید متوجه این باشیم که هر کاری می‌خواهیم انجام دهیم ابتدا حق الناس را در نظر بگیریم.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: در آزمون استخدامی در فراخوانی که اعلام شده بومی گزینی اعلام نشده و داوطلبان هم نه از روز ثبت نام بلکه از یکسال قبل خود را برای آزمون آماده کرده بودند و بسیاری از افراد آرزو و آمال و شغلشان بستگی به این آزمون دارد، برای آن هزینه کردند و منابع مربوط به آن رشته را خواندند که بتوانند در این رشته شرکت کنند.

  شاکری تصریح کرد: در فراخوان اول این بومی‌گزینی اعلام نشده؛ البته بنده دو روایت شنیدم که در فراخوان اعلام شده بومی گزینی شامل نمی‌شود و یا اینکه کلا حرفی نزدند. حدودا ده روز بعد از فرخوان اولیه، اعلام می‌کنند که مصوبه قانونی در بومی گزینی داریم که ضریب آن اعمال می‌شود؛ این حق خیلی‌ها را از بین ‌می‌برد.

  وی بر همین اساس اضافه کرد: این باعث می‌شود که یک سری از متقاضیان در بسیاری از رشته‌هایی که ثبت نام کردند -با توجه به ضریب بومی گزینی- شانسی برای قبولی ندارند و غیر از آن رشته هم دیگر نمی‌توانند شرکت کنند؛ یکسال زحمت کشیدند و هزینه کردند که برای این رشته آماده شوند هزینه ثبت نام هم دادند.

  شاکری بیان کرد: اگر زودتر اعلام می‌شد متوجه می‌شدند در آن رشته شانسی ندارند و اقدام به تغییر رشته می‌کردند و یا یک سال فرصت داشتند منابع تهیه و مطالعه کنند تا ضریب موفقیت خود را بالا ببرند. این داوطلبان دچار ضرر مضاعف شامل ضرر ثبت نام در تهیه و خرید منابع و ضرر وقت و زمانی که از دست دادند، شدند. چه کسی پاسخ این افراد را می‌دهد؟ این اولین و بدترین نوع ضرری است که این افراد متحمل شدند.

  این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین ضریب بومی گزینی در آن رشته‌ای که خود را آماده کرده بودند موفق نمی‌شوند اما ممکن است رشته آنها به گونه‌ای باشد که بتوانند در رشته دیگری امتحان دهند. ولی دیگر زمانی ندارند که بخواهند ظرف مدت دو سه هفته خود را برای رشته‌ای آماده کنند بلکه از صفر باید برای آن مطالعه کنند. جواب این مردمی که متضرر شدند را چه کسی می‌دهد؟ چه کسی پاسخگوی است؟ کسی باید جوابگو باشد و منطق و عقل حکم می‌کند که درست مدیریت کنند.

  شاکری تاکید کرد: درست است که قانون برای این موضوع تغییر کرده اما شروع این قانون باید تابع ضوابطی باشد. این قانون برای مردم است وقتی مردم ضرر می‌کنند فلسفه قانونی آن ار بین می‌رود وخود باعث اضراب، تشویش و بی اعتمادی می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: این آزمون برای برخی از داوطلبان تنها گزینه اشتغال است و این تعویقی که درخواست دارند به واسطه فرصتی است که از دست دادند.

  شاکری ادامه داد: به نظر من وزارت آموزش و پرورش و سازمان امور استخدامی باید به قدری عاقل می‌بود که اعلام می‌کرد این مصوبه شامل این دوره نبوده و مشمول دوره بعد خواهد شد، لذا همه یک سال وقت داشتند خود را با این قانون تطبیق دهند. حال چه کسی باید این ظلم را پاسخگو باشد؟

  وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در این شرایط کرونایی و وضعیتی که مردم در سختی اقتصادی هستند این همه برای منابع و ثبت نام هزینه کنند و بعد همگی از بین برود؟

  وی در پاسخ به این سوال که پیگیری‌های شما به کجا رسیده است، عنوان کرد: من با سازمان سنجش صحبت کردم که گفتند ما مجری هستیم و سازمان امور استخدامی مسئول این کار است، این سازمان هم فرافکنی می‌کند و می‌گوید ما هر تغییری می‌دهیم عده‌ای می‌گویند عقب بیندازید. این چه حرفی است؟ عده‌ای سرنوشت زندگی‌شان تغییر پیدا کرده و حتی به نظر من با یک هفته دو هفته هم کار حل نمی‌شود. کلا باید اعلام می‌کردند که بومی گزینی شامل این دوره نمی‌شود و مردم هم یکسال فرصت داشتند خود را برای قانون جدید آماده کنند. این اجحاف و ظلم به مردم است.

  نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین عنوان کرد: بنده حتما در این رابطه نامه‌نگاری کرده و پیگیری می‌کنم. نباید بگذاریم مسئولان هر کدام هر طور دلشان می‌خواهد قانون را تفسیر و آن را اجرا کنند چرا که یک قانون خوب اگر بد اجرا شود تبدیل به قانون بد می‌شود.

  شاکری در خاتمه گفت: راه حل ما عدم اعمال بومی گزینی برای این دوره است. در حال حاضر در حال دنبال کردن این موضوع بوده، صحبت کردیم و در حال نامه نگاری هستیم.

  منبع مطلب : sokannews.ir

  مدیر محترم سایت sokannews.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید